Yazılıma yeni başlayanların kitap alma isteği

Bu aralar çok görüyorum "X diline başlayacağım kitap önerir misiniz?" diye soranları.

Arkadaşlar günümüz şartlarında yazılım kitapları yeterli değil :)
Kitaba vereceğiniz parayı Udemy üzerinden kurslara verseniz çok daha fazlasını öğrenirsiniz.

Kurs arayıp hangi kursların iyi olduğunu bilmiyorsanız bana veya diğer anlayan hocalarımıza sorabilirsiniz.

Yazılıma nasıl başlanır diye konu açıyorlar her gün :) Bunun yerine 1000'e yakın "Yazılıma nasıl başlanır?" konularına bakmanızı tavsiye ederim. Baktıktan sonra aradığınız şeyi bulamazsanız konu açabilirsiniz.

Kod paylaşırken fotoğraf atanlar yeni sürüme geçmişler. Artık telefon kamerası ile çekip atıyorlar :D
Merhaba tamda 9 kitap siparişi verdikten sonra konuyu önüme çıkardı google. Ben şahsen kitap + ücretsiz kurslar şeklinde ilerlemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Sadece udemy ile olacak iş değil. Atıyorum bir konuda takıldın ogrenmen lazım tutup daha önce izledigin kurslarin içinde sardira sardira ogrenmektense elinde güncel iyi bir kaynak olması daha mantıklı geliyor ona bakılırsa defter tutup kod yazan insanlar var gayette basarililar konuyu görünce yazmak istedim basarilar

Mesela bedava kaynak ve kurs için neden kimse BTK akademiye bakmıyor? Kimseye tavsiye vermeyi sevmem ama uygulamalı bir işi yapmayı öğrenmek istiyorsanız o işi basitten karmaşığa alıştırma/uygulama yaparak öğrenmek en kolay öğrenme yoludur.

Geri
Yukarı