Yazılımcı olmak istiyorum

Ya herkes MF veya TM diyor da ben yabancı dil seçersem o üniversiteyi kazanamaz mıyım?

Onlardan birini seçersem kazanır mıyım? Eğer kazanacaksam neden yabancı dil seçeyim 😄😄

Üniversite kazanmak tamamen senin çalışmana bağlı. Hangi bölümü istiyorsan onunla ilgili derslere çalışman lazım. Bölüm ile üniversite arasında bağlantı yok. Ama yani okulda da sınavda çözeceğin şeyin dersini görsen diğer ihtimale göre çok daha verim alırsın. Öbür türlü okulda İngilizce görürken senin AYT Matematik falan çalışman gerekir ki bu seni çok zorlayabilir.

11. sınıfta yabancı dil bölümünü seçeceğim ve yazılımcı olmak istiyorum. Katkısı olur mu? Ve hiçbir bilgim yok, sizce geç mi? Bu sene yeni bir sistem alıp az da olsa öğrenmeye çalışacağım.

İsteyip istemediğinize bağlı. Eğer bilgisayarların nasıl çalıştığı, programların nasıl tasarlanıp yazıldığı konuları ilginizi çekiyorsa ve program yazmaktan zevk alıyorsanız kesinlikle yapabilirsiniz. Temel programlamayı öğrenmek çok kolaydır. Ancak uzmanlaşmak yıllar alabilen bir süreçtir. Eğer uzmanlaşmak istiyorsanız bol miktarda örnek soru çözmeli ve zaman ayırmalısınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı