Yazılımcılık matematik gerektirir mi?

Merhaba arkadaşlar ben yazılımcı olmak istiyorum ancak matematiğim kötü matematik gerekir mi? Gerekliyse neden gerekli? Nasıl geliştirebilirim normalin çok çok altın da özel ders bile alsam anlamıyorum.
Neyse şu varki yaşın 14 ama 3 ay tatile girerken hobi&freelancer olarak yazılım kullanmak istiyorum ve büyüdüğüm de ise yazılımcı olmak istiyorum ne yapabilirim bunun için?
Bilgisayar bilimi MATEMATIK ile kardestir! Aksini iddia eden FrontEnd'in %10'unu biliyordur en fazla.
Kesinlikle gerekir, temel matematik zaten gerekli bilfiil oyun yapacaksan ekstra gerekir dostum.
Fizik de gerekir oyun yapimina.

Kod yazabilmek için matematik gereksizdir, yazım kuralları sonuçta bunlar. Fakat algoritma kurmaya başladığınız zaman matematik bilgisi gerekiyor. Temel matematiği bile bir çok yerde kullanıyorsunuz. Çalışılan konunun ne olduğuyla da alakalı.

Her kod yazılım değildir.
Adınızı ekrana yazdırmak için matematiğe gerek yoktur ancak ileri seviye algoritmalar yazacaksanız;
  • Calculus
  • Discrete Math
  • Linear Algebra
  • Boolean Algebra
Daha da ilerisi için;
  • Graph Theory
  • Automata Theory
  • Computer Graphics
Bilmeniz beklenir. Matematik bilmeyen yazılımcı gözümde alaylı yazılımcıdan bile daha alt bir konumdadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı