Yazılımda gelişmek için neler yapılabilir?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
8. sınıf öğrencisiyim, sayısal okumayı düşünüyorum matematik ve fizik gibi şeyleri düşünmeye bayılıyorum ve meslek hedeflerim arasında sporculuk/yazılım var fakat yazılım için ne yapacağımı bilmiyorum. Şu an dil sınıfındayım fakat pandemiden dolayı yarıda kaldı ve tam gelişemedik ne kadar matematik ve İngilizce gerekiyor. Evde tek başıma neler yapabilirim? Kurs gibi şeyler yapamam, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdilik sakin ol, bende senin gibiydim çok hevesim vardı böyle şeylere. Yazılım, ingilizcenin iyi olması gerektiği bir alan. Yani ilk önce yazılım dersi değil de evde kendin yapabileceğin internet üzerinden İngilizce derslerini izleyip sanki gerçekten bunları okulda işliyormuş havasına sokarsan kendini, inan bana yazılım alanı senin için o kadar açık ve parlak bir yol olur.

Ha bu arada, ben neredeyse C#, HTML ve CSS dillerini tamamen çözdüm, hepsinde köküne kadar matematik var yani olmazsa olmaz.

Yazılımda matematik elbette var ama o kadar önemli değil, ama bu matematik öğrenme demek değil. Ben sadece yanlış bilinen bir şeyi düzeltme amaçlı yazıyorum. Hatta Microsoft çalışanları bile matematikle o kadar haşır neşir olmadıklarını söylemişti bir videoda.

8. sınıf öğrencisiyim, sayısal okumayı düşünüyorum matematik ve fizik gibi şeyleri düşünmeye bayılıyorum ve meslek hedeflerim arasında sporculuk/yazılım var fakat yazılım için ne yapacağımı bilmiyorum. Şu an dil sınıfındayım fakat pandemiden dolayı yarıda kaldı ve tam gelişemedik ne kadar matematik ve İngilizce gerekiyor. Evde tek başıma neler yapabilirim? Kurs gibi şeyler yapamam, yardımlarınızı bekliyorum.
Çok iyi ingilizce ve matematik bilmen gerekiyor. Ben mesela şu anda A2 seviye ingilizce biliyorum ve geliştirmeyede devam ediyorum. C# ve Java dillerini öğreniyorum. Ama bunların öncesinde İngilizce ve Matematik çalışman gerekiyor. Meslek Lisesi gidersen Bilişim Teknolojileri bölümünde 9. Sınıfta ilk sana Pyhton öğretecekler. Kısacası ing ve matematiğin çok iyi olmalı. Ve evde bol bol pratik yapman lazım. Projeler geliştirmeye çalışmalısın.

Yazılımda matematik elbette var ama o kadar önemli değil, ama bu matematik öğrenme demek değil. Ben sadece yanlış bilinen bir şeyi düzeltme amaçlı yazıyorum. Hatta Microsoft çalışanları bile matematikle o kadar haşır neşir olmadıklarını söylemişti bir videoda.
Algoritmalarda matematik çok önemli. Bunlarda yazılımın bir parçası.

Çok iyi İngilizce ve matematik bilmen gerekiyor. Ben mesela şu anda A2 seviye İngilizce biliyorum ve geliştirmeyede devam ediyorum. C# ve Java dillerini öğreniyorum. Ama bunların öncesinde İngilizce ve matematik çalışman gerekiyor. Meslek lisesi gidersen bilişim teknolojileri bölümünde 9. sınıfta ilk sana Python öğretecekler. Kısacası ing ve matematiğin çok iyi olmalı. Ve evde bol bol pratik yapman lazım. Projeler geliştirmeye çalışmalısın.

Algoritmalarda matematik çok önemli. Bunlarda yazılımın bir parçası.

Dostum Her lisede pythonlamı başlanıyor? Bilmediğimden soruyorum. Bizim lisede (mremtal) C# ile başladık.

Dostum her lisede pythonlamı başlanıyor? Bilmediğimden soruyorum. Bizim lisede (mremtal) C# ile başladık.

Orasını bilmediğimden öyle sanıyordum. Okuldan okula değişiklik gösterebilir. Bizim okulda 10. sınıf okuyorum bu yıl C# öğretiyorlar. Geçen sene Python vardı. Tabii ben nakil gitmiştim okula bu yıl. 9. Sınıflara Pyhton öğretiyorlar.

Tavsiyem ilk önce hangi alanda ilerlemek istediğinizi bulmanız olacak mobil geliştirme, oyun geliştirme, web geliştirme, yapay zeka, veri analizi vs daha sonra kendinizi geliştirmek istediğiniz alan için uygun teknolojiler ve dilleri araştırmaya öğrenmeye başlayabilirsiniz YouTube Udemy gibi birçok platformda ücretli ücretsiz bir şekilde eğitim alabilir pratiklerle bir öğrenme planı oluşturabilirsiniz önemli olan bir hedef ve alan seçmeniz her dili biraz bilmek yerine birkaç dili profesyönel bir şekilde öğrenmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı