Yazın nerede çalışılır?

EnesTkt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 16 yaşındayım. Yazın işe girmek istiyorum. Nerede çalışabilirim? Bağcılar'da yaşıyorum, iş türü fark etmez. Nereden başvurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Berber, restoran, çaycı, bilgisayarcı ve benzeri bilimum esnaf yanında çalışabilirsin. Yani seni kabul etmeleri en garanti işler bunlar. Başka yeteneklerin vs. varsa ona göre değerlendirme yapabilirsin. Zincir marketlerde almıyorlar sanırım 18 yaşın altını ama büyük yerel marketler belki kabul edebilir. Bir etrafta dolaşmak soruşturmak lazım.

Kolay iş istiyorsan berber, garson gibi mesleklere bakabilirsin. Eğer ağır iş istiyorsan oto tamircilerde ya da torna atölyelerinde çalışabilirsin.

Keşke ses kaydı atabilsem.. Her şeyi yazamam dostum, kısaca anlatacağım. 6 yaşında iş hayatına atıldım, hemen her sektörde çalıştım, çocukluğum çalışıp okul paramı çıkarmakla geçti. Eğer yapabiliyorsan iş kur, kendi işini yap. Simit sat, anladığın bir iş varsa kurs ver, E ticaret yap.. Yoksa gir birinin yanında çalış. Bu çalışacağın yer, sana bir şeyler katsın. Gidip garsonluk yapma, çaycılık yapma. Oto tamirde çalış mesela çünkü ileride öğrendiklerin lazım olur. Elektrikçide çalış ileride evinde elektrik işi çıkarsa kendin yaparsın. Su tesisatında çalış, elektronikçilerde çalış, sağlam bir sektör olsun. Söylemek istediğim bu. Parayı her yerde kazanırsın ama senin hayatına bir şeyler de katsın. Para değil bilgi kazan, onun değeri paha biçilmez.

Keşke ses kaydı atabilsem.. Her şeyi yazamam dostum, kısaca anlatacağım. 6 yaşında iş hayatına atıldım, hemen her sektörde çalıştım, çocukluğum çalışıp okul paramı çıkarmakla geçti. Eğer yapabiliyorsan iş kur, kendi işini yap. Simit sat, anladığın bir iş varsa kurs ver, E ticaret yap.. Yoksa gir birinin yanında çalış. Bu çalışacağın yer, sana bir şeyler katsın. Gidip garsonluk yapma, çaycılık yapma. Oto tamirde çalış mesela çünkü ileride öğrendiklerin lazım olur. Elektrikçide çalış ileride evinde elektrik işi çıkarsa kendin yaparsın. Su tesisatında çalış, elektronikçilerde çalış, sağlam bir sektör olsun. Söylemek istediğim bu. Parayı her yerde kazanırsın ama senin hayatına bir şeyler de katsın. Para değil bilgi kazan, onun değeri paha biçilmez.
Hocam video çekin. Yeri çekin sadece. YT'ya yükleyin düşük kalitede. Sonra buradan paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı