YBS okunur mu?

EmirTokyurek

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, şu an halihazırda 12.sınıf'a geçmiş bulunmaktayım. YKS'24 tayfadanım. Normalde bölümüm sayısal fakat sayısal yerine EA'dan girip YBS yazmayı düşünüyorum. Şu anlık EA sıralama hedefim ilk 30k. Uzun lafın kısası YBS okunur mu? İş imkanı nasıldır? Özellikle Almanya'da iş bulabilir miyim IT tarafında Almanca'mı geliştirirsem? Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben okuyorum yazılım desrsleri ve bazen de finansal dersler görüyoruz tabii ağırlıklı olarak yazılım. Python + C + C++ ve çeşitli diller daha. Okuması bir tık zor bir bölüm okuldan okula değişir tabii müfredat falan ama tabii ki okunur neden okunmasın sizi düşündüren ne oldu ki okusam mı okumasam mı diye?

Ben okuyorum yazılım desrsleri ve bazen de finansal dersler görüyoruz tabii ağırlıklı olarak yazılım. Python + C + C++ ve çeşitli diller daha. Okuması bir tık zor bir bölüm okuldan okula değişir tabii müfredat falan ama tabii ki okunur neden okunmasın sizi düşündüren ne oldu ki okusam mı okumasam mı diye?

Hocam çok farklı yorumlar duydum. Balon diyenler var, okunur diyenler var, vakit kaybı diyenler var vs. Bu arada Marmara Üniversite'sindeki Almanca YBS bölümünü düşünmeye başladım. Siz hangi üniversitede okuyorsunuz?

Hocam çok farklı yorumlar duydum. Balon diyenler var, okunur diyenler var, vakit kaybı diyenler var vs.
Hocam gerçekten öyle ya. Bazıları tabii ki okunur diyor, balon diyen de var çünkü neymiş yapay zeka bunları bitirecekmiş. O zaman yazılım mühendisliği ve türevleri de balon olmaz mı? Harbi bilemedim.

Balon diyenler var, okunur diyenler var, vakit kaybı diyenler var vs.
Açık konuşayım, bunu diyen kitle kendi mezun oldukları alan harici her bölümü balon olarak görüyor. Genellikle bunu diyen kesim de mühendislik çıkışlılar, :D. Tabii ki herkes bu şekilde değil ama bilişim sektöründe sadece kendilerine yer varmış gibi bir kanıya sahipler.

YBS pek çok alanı bir arada sunduğu için iş imkanı fazla. Ayrıca pek çok sektörde bu bölüm daha yeni yeni tanınmaya başlandığı için tam olarak bir doymuşluk yok. Bölümle ilgili Şadi Evren Şeker hocanın videolarına göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Güncelleme: Marmara Üniversitesi YBS ile ilgili de böyle bir video karşıma çıktı, bilginiz olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Açık konuşayım, bunu diyen kitle kendi mezun oldukları alan harici her bölümü balon olarak görüyor. Genellikle bunu diyen kesim de mühendislik çıkışlılar, :D. Tabii ki herkes bu şekilde değil ama bilişim sektöründe sadece kendilerine yer varmış gibi bir kanıya sahipler.

YBS pek çok alanı bir arada sunduğu için iş imkanı fazla. Ayrıca pek çok sektörde bu bölüm daha yeni yeni tanınmaya başlandığı için tam olarak bir doymuşluk yok. Bölümle ilgili Şadi Evren Şeker hocanın videolarına göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Güncelleme: Marmara Üniversitesi YBS ile ilgili de böyle bir video karşıma çıktı, bilginiz olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyeceğim hocam çok teşekkür ederim.

Umarım görüp cevap verirseniz 00.00da bitiyor tercihler. Hangi üniversitede okuyorsunuz acaba?

Umarım görüp cevap verirseniz 00.00'da bitiyor tercihler. Hangi üniversitede okuyorsunuz acaba?

Kapadokya üniversitesinde okuyorum da bu gece 00:00 olduğu anda mı bitiyor emin misiniz?

Umarım görüp cevap verirseniz 00.00'da bitiyor tercihler. Hangi üniversitede okuyorsunuz acaba?

Tercih işlemleri, 08 Ağustos 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı