YDT nereden başlamalıyım?

Phreak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 10. sınıf öğrencisiyim artık derse başlamamın zamanı geldiğini düşünüyorum bu yüzden YDT için sizlerden yardım istiyorum. Herkes daha çok erken falan diyor ama ben başlamak istiyorum. Ne önerirsiniz? Yardımcı olursanız sevinirim test konu anlatımı kitabı falan YouTube'dan nasıl ilerlemem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT Matematiğine çok iyi çalış, yapamıyorsan da Fen derslerine asıl. Bunlar İngilizce sınavından çok daha önemli. Türkçe netlerin de 30'un altında olmasın yeter. İngilizce netlerin de 75'in altında değilse hayalindeki yere yerleşirsin. Bir YDT 2021 ve TYT 2020 mağduru olarak söyleyeceklerim bu kadar.
Önerebileceğim yayınlar:
Türkçe: Palme Yayınları'nın herhangi bir soru bankası
Matematik: Soru Kalesi'nin soru bankaları (Temelin yoksa Sonuç Yayınları'nın konu özetli TYT seti de işini görür.)
Fen dersleri: Prf Yayınları'nın konu özetli soru bankaları
Sosyal bilimler dersleri: Çözebildiğin kadar deneme ve eskiden sorulmuş soruları çöz. Genelde yorum soruları soruyorlar. Başarısız isen konu anlatımı ile kafanı meşgul etme, öğrenebildiğin kadar öğren. Tarih dersi için Limit Yayınları'nın TYT-AYT El Kitabı'nı kullanmıştım. Eğer bunu alırsan 10.sınıftan mezun olana kadar işini görür. Derslerde not almana da gerek kalmaz. Bütün sınavlara çalışırken fayda sağlar.
Başarılar dilerim.☺️

TYT matematiğe başla şimdiden. Okulda derslerini çok iyi dinle ve eve gelince tekrarlarını yap. Altyazısız dizi film oyun falan bak. Dizi olarak daha çok sitcom tarzı günlük yaşamdan konuşmaların geçtiği dizilere bak. Her gün yatmadan 15 dakika önce Türkçe kitap oku.

Merhaba, merak ettiğim için bir yazayım dedim. Neler yaptın, durumun nedir? @Phreak

Merhabalar hocam unutmuşum ben burayı ama hemen durumumu açıklıyayım ders çalışmaya başladıktan sonra gerçekten matematik fizik ve kimya yapabildiğimi anladığımı fark ettim bu yüzden alanımı sayısala çevirdim ve şu anda güzel gidiyor İTÜ yazılım veya bilgisayar mühendisliği istiyorum bakalım neler olacak bu sene sonuna kadar devam edeceğim baktım işler benim için iyi gitmiyor bahane olarak TYT çalıştım diyeceğim bu yüzden sorun etmiyorum teşekkürler yazdığın için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı