Yediklerime ne zaman dikkat etmeliyim?

yusufbakici

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar spora daha yeni başladım 2 hafta falan oluyor. Full body antrenman yapiyorum. Beslenmeme ne zaman dikkat etmeliyim? Seker tuketmeyi falan biraktim. Vucudum biraz yagli. Kilom normal bir de agirliklari nasıl arttirmaliyim? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Öncelikle hedefinizi belirlemek gerekir. Yağ yakımı mı, kas kütlesi kazanma mı? Biraz yağlı dediğinizden yola çıkarak yağ yakacağınızı var sayıyorum. En mantıklısı da o. Hem spora yeni başadığınız için şanslısınız hem yağ yakıp hem kas kütlesi inşa edebilirsiniz. Sadece şekeri kesmek yeterli değil. Yağ yakmak için bazal metobobilmanızın altında kalori almalı ve zamanla bunu düşürmelisiniz.
Bu siteden gerekli şeylere bakabilirsiniz.

Boy kilo yaş ve hedefiniz nedir?

Full body için 2 hafta erken.
Kondisyon kardio ağırlıklı çalışmanız ve uzun vücut hareketleri sonucunda nefes alma sıklığınızı sabit tutma hedefinde olun.

Kilolu biri olarak benim hedefim bulk idi. Ve mesleki sorun kaynaklı vucudum ağırlıklara karşı zayıf idi. Yani ağır bir şey taşıyamıyorum bugün bile.

Öncelik kardio ağırlıklı; yani ağırlık çalışma öncesi ve salondan ayrılmadan çift kardio yapmanız yönünde. 3. ay ve sonrası ağırlık kısmını ise adım adım ilerlemeniz, kişisel biyo-kimyasal yapınıza göre değişimleri takip ederek, uzman kontrolünde hedefinize ilerlemeniz.

Gençler genel olarak sporu bir beğeni ve görsel cazibe amacı ile düşünür ve etkili sonuçlar çıkabilir.
Ama spor ve ağırlık çalışması tüm insanların bir yaşam şekli olması çok daha önemli. Mekanik ve elektronik teknoloji ilerledikçe bedensel gücün ihtiyacı azalması, kişilerin bunu gereksiz görmesi hatalıdır. Çünkü bu vücut hareketsizlik üzerine imar değil.

Tüm hayatınızı aktif hareket ve ağırlık kaldırabilecek şekilde planlayın.

Ben mi? Hala banyoya oturduğum tekerlekli hidrolik koltuk ile gitme hevesinde olan biriyim 😇

Öncelikle hedefinizi belirlemek gerekir. Yağ yakımı mı, kas kütlesi kazanma mı? Biraz yağlı dediğinizden yola çıkarak yağ yakacağınızı var sayıyorum. En mantıklısı da o. Hem spora yeni başadığınız için şanslısınız hem yağ yakıp hem kas kütlesi inşa edebilirsiniz. Sadece şekeri kesmek yeterli değil. Yağ yakmak için bazal metobobilmanızın altında kalori almalı ve zamanla bunu düşürmelisiniz.
Bu siteden gerekli şeylere bakabilirsiniz.

Hocam oncelikle teşekkürler. Bir sorum olacakti, birkaç yerden baktim ortalama 2100 kalori almam gerekiyormus yag yakmak için bu sayinin altinda yer isem sorun olmaz degil mi yani bu sayiyi gecmemeye calismam gerekiyor dogru mudur?

Başlangıç seviyesinde kalori kısmından önce, alışkanlıklar ve psikoloji var.

Yemek alışkanlıkları, açlık - tokluk his alışkanlığı, yiyecek grubu ve kalitesi - çeşidi vs gibi kısımları önce çöz.

Ekmek toplu muyuz ve çok miktarda ekmek yiyip mide şişirmesi yapmaya alışmışız. Onun yerine farklı karışık salatadan çok daha fazla kalori ve enerji alabilecek iken, salata sana tokluk hissi vermemesi gibi.

Bir de gözümüz aç... Bu kısımları aşamalı geçmende fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı