Yeni aldığım monitörde ölü piksel çıkması

Danzo

Hectopat
Arkadaşlar ASUS VA24EHE monitörünü aldım. Ekranın sağ alt köşesinde bir adet ölü piksel mevcut. Bu monitörü yaklaşık 1 ay kadar indirim bekleyip araştırarak aldım. 1 aydır doğru düzgün indirim olmadı ve en son gözümü karartıp aldım. Hepsiburada üzerinden aldım. Satıcı GameGaraj diye bir satıcıydı. Şu an Hepsiburada üzerinde monitörün fiyatı 1089 lira olmuş. Ben 970 lira vermiştim. İade edersem büyük ihtimal bir daha bu monitörü alamam. 800 liralık bir monitör alacağım diye çıktığım yolda güç bela 970 liralık bir monitör aldım ve fazlasını vermek istemiyorum. Bu monitörü de tercih sebebim IPS panel ve gerçek 8 Bit olmasıydı. N11 üzerinde Depopark adlı bir kullanıcıda 970 liraya satıyor. Ama pek güvenemedim ona. Sizce iade etmeli miyim? İadeyi kabul ederler mi? Ya da ASUS ile iletişime geçersem onlar bir değişim yapabilir mi? Bir diğer sormak istediğim soru ise ölü piksel zamanla yayılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ASUS VA24EHE monitörünü aldım. Ekranın sağ alt köşesinde bir adet ölü piksel mevcut. Bu monitörü yaklaşık 1 ay kadar indirim bekleyip araştırarak aldım. 1 aydır doğru düzgün indirim olmadı ve en son gözümü karartıp aldım. Hepsiburada üzerinden aldım. Satıcı GameGaraj diye bir satıcıydı. Şu an Hepsiburada üzerinde monitörün fiyatı 1089 lira olmuş. Ben 970 lira vermiştim. İade edersem büyük ihtimal bir daha bu monitörü alamam. 800 liralık bir monitör alacağım diye çıktığım yolda güç bela 970 liralık bir monitör aldım ve fazlasını vermek istemiyorum. Bu monitörü de tercih sebebim IPS panel ve gerçek 8 Bit olmasıydı. N11 üzerinde Depopark adlı bir kullanıcıda 970 liraya satıyor. Ama pek güvenemedim ona. Sizce iade etmeli miyim? İadeyi kabul ederler mi? Ya da ASUS ile iletişime geçersem onlar bir değişim yapabilir mi? Bir diğer sormak istediğim soru ise ölü piksel zamanla yayılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Değişim varsa değiştir, yoksa İade et bence. Depopark üzerinden anakart ve çeşitli ürünler aldım sorun çıkarmadı. Hızlıydı da.

Değiştirmek için hepsiburada ile iletişime geçeceğim lakin gamegaraj adlı satıcı ürünü satmıyor artık. Büyük ihtimal iade alacaklardır. Yukarıda ki arkadaş depopark ın güvenilir olduğunu söylemiş belki oradan sipariş edebilirim. Eğer gamegaraj değişim yaparsa değişim talebinde bulunurum.

Bir şekilde gönderin onu. Sonuçta sıfır monitör için o parayı ödüyorsunuz ve çoğalırsa da elinizde kalır. Eğer 14 gün olmadıysa beğenmedim deyip gönderin, garanti falan işin içine girince iade almak istemeyip diretebiliyorlar.
Kutusunu açtığım malı beğenmedim diyerek gönderirsem asıl o zaman kabul etmezler. İade koşullarında bence öyle bir şey yoktur. Ben hepsiburada ile iletişime geçip iade işlemini başlatacağım. Daha sonrada depoparktan tekrar satın alacağım. İnşallah orada da bir sıkıntı çıkmaz.

Monitörü servise yollatıp bire bir değişim de isteyebilirsiniz. Bunu Hepsiburada.com ile konuşmanız lazım. İade istemediğinizi belirtin.
Kutusunu açtığım Mali beğenmedim diyerek gönderirsem asıl o zaman kabul etmezler. İade koşullarında bence öyle bir şey yoktur. Ben Hepsiburada ile iletişime geçip iade işlemini başlatacağım. Daha sonrada Depopark'tan tekrar satın alacağım. İnşallah orada da bir sıkıntı çıkmaz.

Evet iade falan almaya yanaşmıyor satıcılar pek.

Geri
Yukarı