Yeni aldığım monitörde ölü piksel çıkması

Monitörü servise yollatıp bire bir değişim de isteyebilirsiniz. Bunu Hepsiburada.com ile konuşmanız lazım. İade istemediğinizi belirtin.
Hocam şimdi servis ile mi görüşeyim yoksa hepsiburada ile mi? Bir arkadaş burada açtığı konuda asus un 1 adet ölü piksel için değişim yapmadılar en az 3 ölü piksel olması gerektiğini yazmış. Konu burada. İadesini isteyeceğim bu yüzden.

Arkadaşlar teşekkürler herkese. Yarın hepsiburada ile iletişime geçip iade talebimi oluşturacağım. Sizleri haberdar ederim.

İade talebine kusuru kesinlikle yazmayın, beğenmedim demelisiniz. Ben çok önceden dizüstü bilgisayarda yaşadım. Kesinlikle o şekilde yaparsanız kabul etmiyorlar iadeyi. Süründürürler sizi çünkü ASUS asla 3 pixel altını (aksi belirtildiği bir ürün değilse) kabul etmeyecektir ve sizi THH'ye gitmeye zorlayacaktır. Fiyatı 50-100 artmış olabilir fakat bu şekilde THH ile uğraşırsanız belki de 300-500 TL artacaktır çünkü THH en az 2 ay civarı sürüyor.

İade talebine kusuru kesinlikle yazmayın, beğenmedim demelisiniz. Ben çok önceden dizüstü bilgisayarda yaşadım. Kesinlikle o şekilde yaparsanız kabul etmiyorlar iadeyi. Süründürürler sizi çünkü ASUS asla 3 pixel altını (aksi belirtildiği bir ürün değilse) kabul etmeyecektir ve sizi THH'ye gitmeye zorlayacaktır. Fiyatı 50-100 artmış olabilir fakat bu şekilde THH ile uğraşırsanız belki de 300-500 TL artacaktır çünkü THH en az 2 ay civarı sürüyor.
Asus ile değil direkt hepsiburada ile iletişime geçeceğim. Gamegaraj a iade edeceğim ürünü. İade ederken kutusunun açılmamış olması gerektiği yazıyor. Yani beğenmedim diyip gönderirsem asıl o zaman almazlar. Kusurunu söyleyip o şekilde göndermeyi düşünüyorum.
Edit: Hepsiburada ile iletişime geçtim. Ürünü önce Asus servisine vermem gerektiğini, servisten ürünün arızalı olduğuna dair belge almamı, daha sonra o belgeyi bizlere gönderin iade yada değişim işlemini yapalım dedi. Şimdi Asus 1 adet ölü piksel için arızalı ürün diyecek mi bilmiyorum. Ankara'da olduğum için Asus teknik servisine elden vericem ürünü. Mümkünse o gün yani yarın halletmeye çalışacağım. Eğer Asus 1 ölü pikseli arızadan kabul etmezse o vakit ürün elimde kaldı demektir. @SideWinder @Spongeboimebob @bay_pc

Son düzenleme:
Demiştim kusurdan bahsetmemeniz gerekiyordu şimdi uğraşıp duracaksınız ASUS 1 adet ölü pixeli kabul etmeyecek (20 gün kadar bekleyeceksiniz belki de daha fazla). Ha olur da kabul ederlerse yine şanslısınız 20-25 gün içinde yeni monitörünüz gelir. Etmediklerini var sayarsak THH'ye başvurmanız gerekecek onlar ASUS'a ve Hepsiburada'ya yazı gönderecekler. Büyük ihtimalle son güne kadar cevap vermeyecekler ve 2 ay sonra kadar iade kararınız çıkacak. Ayrıca yine öyle bir şey yapma hakları yok, açılmış diye almıyoruz diyemezler öyle bir hakları yok. Öyle bir şey olduğu zaman 14 günlük yasal hakkınızdan Hepsiburada'ya bahsettiğinizde yardımcı olacaklardı ve paranızı alacaktınız. Hayırlısı olsun, umarım uğraştırmazlar ve değişiminizi yaparlar.

Ayrıca yine öyle bir şey yapma hakları yok, açılmış diye almıyoruz diyemezler öyle bir hakları yok.
Hepsiburada nin iade koşullarını okumanızı öneririm. Hem şöyle düşünün siz olsanız kutusu açılmış bir malı sırf sevmediği için gönderen müşterinin iadesini kabul eder misiniz?

Yasalarda yazıyor, sevse de sevmese de bu ülkede satış yapıyorsa kabul edecekler ve evet daha önceden ben de iade ettim seve seve alıyorlar. Kafasına göre iade koşulu koyamaz.
Sonuçta aldığınız ürün iç çamaşırı gibi kişisel bir ürün değil tek kişi kullandıktan sonra hijyen gereği iade alınamayacak bir ürün değil yani.

Not: Şimdi baktım, monitörlerle ilgili bir şey dememişler.

Son düzenleme:
Yasalarda yazıyor, sevse de sevmese de bu ülkede satış yapıyorsa kabul edecekler ve evet daha önceden ben de iade ettim seve seve alıyorlar. Kafasına göre iade koşulu koyamaz.
Sonuçta aldığınız ürün iç çamaşırı gibi kişisel bir ürün değil tek kişi kullandıktan sonra hijyen gereği iade alınamayacak bir ürün değil yani.
Benim bildiğim kutusu açılmış bir ürünü iade kabul etmiyorlar. Hem iade aldıklarında incelediklerin de diyecekler ki bunda ölü piksel var sen yaptın diyip kabul etmeyecekler belki? Ama tekrar arayıp soracağım. Direkt iade etmek istediğimi. Kabul ederlerse ne âlâ. Etmezlerse ve Asus da kusurlu mal olarak saymazsa o şekilde kullanırım ya ne yapayım. Büyümediği sürece sıkıntı yok.

Geri
Yukarı