Yeni alınan 2 ölü pikselli AOC 24G2U iade edilmeli mi?

İade edip sonraki aldığınız monitörde ölü piksel olmayacağı ne malum? Ayrıca ölü piksel sayısı 3'ü geçmezse ürün kusurlu sayılmıyor, iade almıyorlar diye bir şey duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum. Rahatsız ediyorsa satıcıyla iletişime geçin isterseniz.
Yine ölü pikselli gelirse onu da iade eder.

Hiç bilmiyorum hocam. Amazon.com'da var evet, koşulsuz iade edebiliyorsunuz ancak siteden siteye değişiyor diye biliyorum. Bir araştırın yine de, yanlış biliyor olabilirim.
Siteyle alakası yok. Tüketici haklarında var böyle bir olay. Amazon direk alıyor. Başka satıcılar problem çıkarabilir ama tüketici haklarına başvurunca mecburlar.

Arkadaşlar şahsen beni rahatsız etmiyor. Zaten stoklarda bitmiş değişim uğraştıracak gibi. Benim sorum şu olacak. İlerde oldu da arttı diyelim ölü piksel ve hala garantim var diyelim. Servise gönderince değişim falan yaparlar mı veya düzeltirler mi ? AOC servisi ?

Arkadaşlar şahsen beni rahatsız etmiyor. Zaten stoklarda bitmiş değişim uğraştıracak gibi. Benim sorum şu olacak. İleride oldu da arttı diyelim ölü piksel ve hala garantim var diyelim. Servise gönderince değişim falan yaparlar mı veya düzeltirler mi? AOC servisi?

Şöyle söyleyeyim, 2-3 yıl kadar önce ViewSonic XG2405 aldım. 2 tane ölü pikseli vardı, 4-5 ay kadardır kullanmıyorum ofiste duruyor, 27 inç olanını aldım. Birkaç ay önce ofiste bakmıştım ve 2 tane görebildim ölü piksel. Çoğalma yok. Zaten kullandıkça ölü piksel olduğunu bile unutuyorsunuz. Rahatsız etmiyorsa ve ileride satmayı düşünürseniz fiyatının çok az bir miktar düşeceğini göz önünde bulundurun, ona göre iade edin veya etmeyin. Ben olsam etmezdim açıkçası.

Arkadaşlar şahsen beni rahatsız etmiyor. Zaten stoklarda bitmiş değişim uğraştıracak gibi. Benim sorum şu olacak. İlerde oldu da arttı diyelim ölü piksel ve hala garantim var diyelim. Servise gönderince değişim falan yaparlar mı veya düzeltirler mi ? AOC servisi ?
Garanti devam ettiği sürece ürünü gönderebilirsiniz bu sorun yüzünden. Ama garanti olayında alt sınır olabilir. 3 piksel gibi.

Garanti devam ettiği sürece ürünü gönderebilirsiniz bu sorun yüzünden. Ama garanti olayında alt sınır olabilir. 3 piksel gibi.
Değiştirmek isterdim tabii bende ama uğraşacak halim yok. Gelen ürün daha kötü çıkarsa iyice soğurum.
Garanti kuralları bu galiba AOC firmasının.
defect-examples2-1-large.jpg

Akşam olduğunda ışık sızması olayı kötü çıkarsa ona göre fikrimi değiştireceğim.

Sızma durumu böyle. Fotoğrafta fazla göstermiş ama gerçek gözle bakınca sağ alt ve sol alt baya farkediliyor.

@Gapirkont
IMG_9078.jpg

Son düzenleme:
İade et gitsin.

Değiştirmek isterdim tabii bende ama uğraşacak halim yok. Gelen ürün daha kötü çıkarsa iyice soğurum.
Garanti kuralları bu galiba AOC firmasının.
Eki Görüntüle 1482202

Akşam olduğunda ışık sızması olayı kötü çıkarsa ona göre fikrimi değiştireceğim.

Sızma durumu böyle. Fotoğrafta fazla göstermiş ama gerçek gözle bakınca sağ alt ve sol alt baya farkediliyor.

@Gapirkont
Eki Görüntüle 1482361
Bu ışık sızması değil bildiğin floresan lamba yanıyor orada.

Yeni konular

Geri
Yukarı