Yeni alınan ASUS zenbook UX3402ZA aşırı ısınıyor

Anlamak istemediginiz şey su, bu laptoplari dizayn eden muhendisler bu isten hayatini kazanan profesyonel insanlar, laptopun o sicaklikta sorunsuz olarak calisacagina emin olmasalar zaten zarar gormesini engellemek icin bir seyler yaparlardi.
Hocam Allaha şükür kafamız çalışıyor az çok. (çalışmadığı tek nokta bu laptop u almak oldu onu da almadan bilemiyorsun)
1. mühendislerde hata yapabilir. sıcaklık dağılımını düzgün ayarlayamadıkları için klavyeden bile ısı hissedersen laptopu düzgün kullanamazsın.
2. yüksek ısı demek yüksek fan sesi demek ben fan sesi dinlemek istesem 2009 asus t6600 bilgisayarım var onu kullanırım. (işlemci %100 oluyor sıcaklık 55c üstüne çıkmıyor)
3. işlemci için 100c max çalışma standardı var doğru 100c ye de kolay kolay çıkmaz ama işlemci %10 veya %15 çalışırken sürekli olarak 65c üstü sıcaklıkta durması bir sorun bana göre.

Bence iade etmeyin, değiştirin. Değişim sonrası ısı durduk yere yüksek olursa, bu başlıkta olası sebepler yazılı. Diğer arkadaş da önerileri uygulamadı mı uygulamadı mı bilemiyoruz, gelip geri dönüş vermedi, belki de çözmüştür ama buraya yazmamıştır.
uyguladım hocam %60 düşürdüm bilgisayarı biraz kullanayım bakayım dedim. şuan sadece chrome açık 72C sıcaklık var bence hiç normal değil. şimdi yukarıdaki arkadaşın yorumunu da okuyunca servise göndermeye karar verdim.

bu arada aynı bilgisayarı aynı fiyata alamama konusunda haklısınız. şu an HB de 26bin bu alet. bende bu bilgisayarı sevdim kullanmak istiyorum ama fan sesi benim için önemli. Biraz daha deneyip göndereceğim herhalde.
Bu arada Asus servisi aradım o sıcaklıklar normal değil. yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyoruz gönderin inceleyelim dediler.

Son düzenleme:

Şu konu işinize yarayabilir, laptopunuz gelince kesinlikle uygulayın.

Aynı ürün bende de var, şuan 3. servis sürecinde. Aldım alalı adam akıllı kullanamadım. İlk gönderdiğimde servis normal dedi. İkincide de normal dedi ve aradı, ikna ettim, fan değişimi ve termal macun yenilemesi yapıldı fakat durum aynı. Şimdi 3.kez gitti. Sorun ne mi ? Hiç bir şey yapmıyorken, gerçekten hiç bir şey yapmıyorken sıcaklığın 100 derecelere çıkması. 2 farklı program ile bunu denedim. Aynı donanım özelliklerine sahip başka markaya ait yine 14ekran bir laptopum var, onda böyle bir sorun yok mesela. Bakalım ne olacak 3. servis süreci sonucunda... Video'da var ki servise de attım, sizinle de paylaşırım özelden zira biraz argo kelimeler var :) İşlemci yükü yok iken, çalışan uygulama yok iken daha açılırken 100 görüyorum. İnanılmaz bir saçmalık var ve sahsi fikrim bu cihazda kronik bir sorun bu. İlk kompakt cihazımda değil açıkçası. Herkese selamlar

Aynı ürün bende de var, şuan 3. servis sürecinde. Aldım alalı adam akıllı kullanamadım. İlk gönderdiğimde servis normal dedi. İkincide de normal dedi ve aradı, ikna ettim, fan değişimi ve termal macun yenilemesi yapıldı fakat durum aynı. Şimdi 3.kez gitti. Sorun ne mi ? Hiç bir şey yapmıyorken, gerçekten hiç bir şey yapmıyorken sıcaklığın 100 derecelere çıkması. 2 farklı program ile bunu denedim. Aynı donanım özelliklerine sahip başka markaya ait yine 14ekran bir laptopum var, onda böyle bir sorun yok mesela. Bakalım ne olacak 3. servis süreci sonucunda... Video'da var ki servise de attım, sizinle de paylaşırım özelden zira biraz argo kelimeler var :) İşlemci yükü yok iken, çalışan uygulama yok iken daha açılırken 100 görüyorum. İnanılmaz bir saçmalık var ve sahsi fikrim bu cihazda kronik bir sorun bu. İlk kompakt cihazımda değil açıkçası. Herkese selamlar
Servis macunu degistirdiyse normal 100 derecelere cikmasi.

O kadar garip ki, ilk yolladığımda raporlarına kadar ekledim, aynen geri geldi. İkinci de aradı servisteki arkadaş, diyor ki intel 100 dereceye kadar çıkabilir diyor. Dedim ki çıksın, çıksında çalışırken çıksın, oyun oynarsam çıksın. Metal kasa yayar diyor, yahu yaymıyor, işelmci kısmı yanıyor tutamazsınız 5 sn'den fazla elinizle. İlk defa dedim 14 ekran makine kullanmıyorum. Bu arada Elektrik Mühendisiyim yanlış anlamayın dedim hani sizin kadar olmasa da merakım var, anlarım, öğrenirim. İşte dediğim gibi fan ve macun değişti, geldiğinin 2.günü geri yolladım. Merakla bekliyorum süreci :)

O kadar garip ki, ilk yolladığımda raporlarına kadar ekledim, aynen geri geldi. İkinci de aradı servisteki arkadaş, diyor ki intel 100 dereceye kadar çıkabilir diyor. Dedim ki çıksın, çıksında çalışırken çıksın, oyun oynarsam çıksın. Metal kasa yayar diyor, yahu yaymıyor, işelmci kısmı yanıyor tutamazsınız 5 sn'den fazla elinizle. İlk defa dedim 14 ekran makine kullanmıyorum. Bu arada Elektrik Mühendisiyim yanlış anlamayın dedim hani sizin kadar olmasa da merakım var, anlarım, öğrenirim. İşte dediğim gibi fan ve macun değişti, geldiğinin 2.günü geri yolladım. Merakla bekliyorum süreci :)
Yanlis macun kullaniyorlar ondan isiniyor ellerinden gecen alet, bir arastirayim bu bakim yaptigimiz aletler neden 100 derece demedi dangoz herifler. Butun servisler boyle.

Bende aldım çok ısınıyor. Standart mod da fan sesi kafanı şişiriyor. Alalı 20 günden fazla oldu daha geri de veremem zaten. Asus'a mail attım yollayın dediler ama muhtemelen sorun yok diyerek geri yollarlar.

Bu tarz bir şey nasıl olabiliyor anlam vermek çok güç.

Son düzenleme:
Zen serilerinde bu sorun var sanırım. Alacaktım şu sıra vazgeçtim. Üniviersitede ofiste zaten yanıyoruz, bir de bu çıkmasın başımıza. Muadiline bakacağız artık, üzücü bir durum.

Şahsi fikrim hemen yollayın. İlk 6 ay kıstasları var değişim için. Bu yolda başarılar :)

Şunu da belirteyim, bende mail attım. Karşılıklı ikna çabasına döndü, son mailime 1 haftadır cevap yok :) 4.kez yolladım cihazı geçen gün, içine video ve fotoğraflar koydum sıcaklığı gösteren. Klasörü de 50 kopya ile masaüstüne yaydım. Umarım görürler:)

Yeni konular

Geri
Yukarı