Yeni alınan Ryzen 5 1600 12 Nanometre gözüküyor

Revize model o,Çinde üretilen 1600 ler 12NM ile üretiliyor. Kısacası 2600 değil ama standart 1600'den daha üstün.

Bu konu ilk açıldığında çok heyecanlanmıştım. R5 2600 düşünürken, çok daha uyguna sistemi güncellenmiştim. B2 R5 1600’ler çok güzel bir kıyak oldu AMD tarafından. Hiçbir çekinceniz olmasın arkadaşlar. Şimdi 12nm çıkma ihtimali de yüksektir muhtemelen. Daha şanslısınız sizler. :)

IMG_20191129_123527.jpg

Arkadaşlar bu revizyon mu oluyor? Fanının altı bakır değil bu arada.

2600 3.6 GHz ile elimdeki işlemci hızını 3.6 GHz yaptım ve sonuçlar aynıydı. Eğer benimkinin de boost hızları 2600 ile aynı olsaydı bildiğin aynı işlemciler olurdu.

Merhabalar bir sorum var benim anakartım ne yazık ki 2 ve 3. nesil ryzenlar desteklemiyor o yüzden 1600x alma arifesindeydim.2600 ile arasında az bir fark dediniz peki buradaki arkadaşlar 1600x ilede test edip karşılaştırabilirler mi acaba ikiside OC siz ya da OC li yani eşit şartlarda olabilirse daha iyi olur.Sonucuda atabilirlerse çok sevinirim eğer öyleyse 1600x almayayım boşuna fansız 800 tl o nedenle söylüyorum :) Birde çok önemli bir nokta daha var şimdi dediğim gibi anakartım 2 ve 3.nesil ryzenları desteklemediği için yani bios yenilemesi yok ne yazık ki şimdi ben bu 12nm ryzen 1600 ü alırsam anakartımın desteklememesi gibi bir sorun olur mu acaba?

Son düzenleme:
Merhabalar bir sorum var benim anakartım ne yazık ki 2 ve 3. nesil ryzenlar desteklemiyor o yüzden 1600x alma arifesindeydim.2600 ile arasında az bir fark dediniz peki buradaki arkadaşlar 1600x ilede test edip karşılaştırabilirler mi acaba ikiside OC siz ya da OC li yani eşit şartlarda olabilirse daha iyi olur.Sonucuda atabilirlerse çok sevinirim eğer öyleyse 1600x almayayım boşuna fansız 800 tl o nedenle söylüyorum :) Birde çok önemli bir nokta daha var şimdi dediğim gibi anakartım 2 ve 3.nesil ryzenları desteklemediği için yani bios yenilemesi yok ne yazık ki şimdi ben bu 12nm ryzen 1600 ü alırsam anakartımın desteklememesi gibi bir sorun olur mu acaba?

Nedir anakartınız?

Ryzen 1-2-3. nesil işlemciler AM4 soket kullanıyor. BIOS güncellemesi ile 2. ve 3. nesil işlemcileri kullanabilmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı