Yeni alınan sistem kapanıyor

dogukannshnn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce toplama bir oyuncu bilgisayarı aldım. Uzun zamandan beri oyun oynamadığım için çoğu şeyden uzak kalmış olacağım ki kasayı aldıktan sonra yüksek FPS almış olsam bile bunu karşılayacak Hz'si yüksek monitör almam gerektiğini öğrendim. Gittim bir de sıfır Acer 165 Hz 1 ms monitör aldım. Önceki monitörüm DIV girişli 60 Hz'lik bir monitördü. Neyse birkaç gün önce monitörüm geldi. Önceki monitörümle hiçbir sorun yaşamadım bu arada. Yeni monitörümü DisplayPort girişle birlikte taktım ve ekran sanki driver yüklü değil gibi 640 çözünürlükteydi. Ayarlara girdim başka bir çözünürlük seçemedim. İzin vermedi. Bende driveri kaldırıp yeniden yükledim güncelledim yüksek çözünürlüğe ayarladı kendi burada sıkıntı yok. Sonra CS:GO FIFA 20 gibi oyunları girmeden önce monitörün HZ ayarın 144 yaptım girdim. Oyun menüsünde monitör karartılı bir şekildeydi neyse dedim bir maç yapayım girdim her şey okey sorun yok tak diye PC kapandı. Sonra CS:GO'ya girdim orada da kapandı. Ekran kartı fan sesi yükseliyor ve PC kapanıyor. Biraz araştırdım driverleri tekrar güncelledim Hz'leri düşürüp girdim. Yani kısacası oyun ayarlarıyla oynadım denedim ama 60 Hz'deyken de kapandı. Veya çözünürlüğü düşürüp girdim bazı oyunda sorun yaşamadım ama çok düşük çözünürlükte sanki 144p video izler gibi olmaya başladı. Ama işin garip tarafı çözünürlük düşükken de birkaç defa kapandı. Donanım CS:GO'da 200-300 FPS PUBG SE 120 FPS verebilen bir cihaz hani zorlanacak bir durum olmadığını düşünüyorum. CS:GO'da 60 Hz'de oynarken yine kapandı. Sonra dedim önceki monitörde sorun olmuyordu onu takayım dedim taktım aniden yine kapandı. Aldığım firma hala bana geri dönüş yapmadı. Bu konuda bir fikri olan yapmamı tavsiye edeceği şeyler olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 3770 GTX 1070 sistemi 400 Watt 80 Plus olmayan PSU ile kullandım sorun yaşamadım sorunun Power'dan olacağını sanmıyorum.
Evet olabilir zaten kafamı karıştıran başka bi konu var. Önceki 60 hz lik monitörümde sorun yoktu oyunlarda hiç fan sesi bile gelmiyodu yeni monitörü ve DisplayPort kablosuyla bağladıktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım. Sonra dedim bi eski monitörümü bağlayıp deneyeyim bu seferde fan sesi hiç gelmeden aniden kapandı. Monitör nasıl bu kadar etkili olabiliyor bu konuda anlamış değilim
Fan sesi yükselip kapanıyorsa sıcaklık ile alakalı olabilir.
(Sistem bir bağlantı arızası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızı ayarlayamıyor. Ekranınız istenen çözünürlüğü desteklemeyebilir veya ekranı bilgisayarınıza bağlayan kabloda bir sorun olabilir. ) kapanıp açılınca böyle bir yazı çıkıyor
Hocam OCCT programından Power testini en yakın sürede yapın. RX580 ekran kartı için minimum 500W PSU öneriliyor.
OCCT testini şimdi yapacağım fakat bilgisayar açılınca radeonun bildirimde bu hata çıkıyor önce onu bir sorayım dedim.
Hocam test yapmadan bilemeyiz. Belki PSU kaynaklı belki sıcaklıklardan kaynaklı.
Hocam test yapmadan bilemeyiz. Belki PSU kaynaklı belki sıcaklıklardan kaynaklı.
Aldığım hataları fotoğraf olarak paylaştım. Acaba diyorum ekran kartını zorlayan yazılımsal bir sorun olabilir mi ? Az sonrada occt testini yapıp paylaşıcam
Hocam öncelikle PSU ve bütün sistem özelliklerini yazın. Ayrıca OCCT programı ile Power testi yapın 15 dk kadar. Boşta ve yükteki sıcaklık değerleriniz bizimle paylaşın.
Hocam occt yi açtık power testini başlattım hemen kapandı. Ne demek oluyor bu?
PSU yetersiz geliyor. RX580 çok güçlü olduğu için yetmiyor. Sizde yüksek ayarlarda oynayınca kapanıyor. En az 550-600W lazım diye biliyorum.
Hocam OCCt power testi yaptım ve fazla sürmeden kapandı. Ben mi yapamadım acaba deyip açıp bi daha yaptım kapandı. Ne demek oluyor bu psu yetersiz mi yani kesin ona göre gidip yenisini alıcam
Hocam OCCT power testi yapar yapmaz kapandı pc sonra dedim başka bişey vardır diğer testlerde sorun olmadı tekrar power testi yaptım kapandı. Psu da mı sorun kesin eğer öyleyse hemen sipariş vericem
Arkadaşlar OCCT power testi yaptım, 2 defa denedim ikisindede pc kapandı. Sorun PSU da eğer öyleyse nasıl bir PSU almalıyım yardımcı olur musunuz?
O PSU o sisteme yetersiz.
OCCT power testi yaptım iki defa denedim ikisindede pc kapandı. sorun kesinlikle psu yetersiz diyebilir miyiz eğer öyleyse psu öneriniz var mı?
PSU markası ne acaba?
OCCT power testi yaptım 2 defa ve ikisindede kapandı. Sorun kesin PSU da diyebilir miyiz yani bu konuda pek bilgim olmadığı için soruyorum. eğer öyleyse PSU tavsiyeniz var mıdır *
hocam occt power testinde bilgisayar kapanıyor. napıcam şimdi hiçbir fikrim yok yardımcı olursan çok makbule geçer çünkü psu siparişi vericem eğer sorun psu daysa.
Sistemdeki parçalar nedir?
Occt power testi yaptım 2 defa ikisindede kapandı. Yani kesinlikle PSU da mı sorun demek oluyor bu cevap yazarsanız sevinirim kimse cevap vermiyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    125,7 KB · Görüntüleme: 23
  • image.jpg
    image.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Evet olabilir zaten kafamı karıştıran başka bir konu var. Önceki 60 Hz'lik monitörümde sorun yoktu oyunlarda hiç fan sesi bile gelmiyordu yeni monitörü ve DisplayPort kablosuyla bağladıktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım. Sonra dedim bir eski monitörümü bağlayıp deneyeyim bu seferde fan sesi hiç gelmeden aniden kapandı. Monitör nasıl bu kadar etkili olabiliyor bu konuda anlamış değilim.

(Sistem bir bağlantı arızası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızı ayarlayamıyor. Ekranınız istenen çözünürlüğü desteklemeyebilir veya ekranı bilgisayarınıza bağlayan kabloda bir sorun olabilir. ) Kapanıp açılınca böyle bir yazı çıkıyor.

OCCT testini şimdi yapacağım fakat bilgisayar açılınca Radeon'un bildirimde bu hata çıkıyor önce onu bir sorayım dedim.

Aldığım hataları fotoğraf olarak paylaştım. Acaba diyorum ekran kartını zorlayan yazılımsal bir sorun olabilir mi? Az sonrada OCCT testini yapıp paylaşacağım.

Hocam OCCT'yi açtık Power testini başlattım hemen kapandı. Ne demek oluyor bu?

Hocam OCCT Power testi yaptım ve fazla sürmeden kapandı. Ben mi yapamadım acaba deyip açıp bir daha yaptım kapandı. Ne demek oluyor bu PSU yetersiz mi yani kesin ona göre gidip yenisini alacağım.

Hocam OCCT Power testi yapar yapmaz kapandı PC sonra dedim başka bir şey vardır diğer testlerde sorun olmadı tekrar Power testi yaptım kapandı. PSU'da mı sorun kesin eğer öyleyse hemen sipariş vereceğim.
Arkadaşlar OCCT Power testi yaptım, 2 defa denedim ikisinde de PC kapandı. Sorun PSU'da eğer öyleyse nasıl bir PSU almalıyım yardımcı olur musunuz?

OCCT Power testi yaptım iki defa denedim ikisinde de PC kapandı. Sorun kesinlikle PSU yetersiz diyebilir miyiz eğer öyleyse PSU öneriniz var mı?

OCCT Power testi yaptım 2 defa ve ikisinde de kapandı. Sorun kesin PSU'da diyebilir miyiz yani bu konuda pek bilgim olmadığı için soruyorum. Eğer öyleyse PSU tavsiyeniz var mıdır *

Hocam OCCT Power testinde bilgisayar kapanıyor. Napıcam şimdi hiçbir fikrim yok yardımcı olursan çok makbule geçer çünkü PSU siparişi vereceğim eğer sorun PSU daysa.

OCCT Power testi yaptım 2 defa ikisinde de kapandı. Yani kesinlikle PSU'da mı sorun demek oluyor bu cevap yazarsanız sevinirim kimse cevap vermiyor.

Fanın yetersizliğinden kaynaklanıyor bence.

Geri
Yukarı