Yeni alınan sisteme Windows nereden kurulabilir?

• Konuyu başlatan em1r0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 102

em1r0

Femtopat
Daha fazla  
Selam, iyi sosyaller.

GameGaraj sitesinden bilgisayar satın alacağım, arayıp konuştum.

DDR5 RAM'lerde 5200MHz üstü mavi ekran verdiği için 6400 MHz alsanız da BIOS'tan 5200MHz'a alıp ayarlayıp kargoluyoruz dedi.

Windows'u siz kuruyorsunuz dedi. Sipariş ettikten sonra sistem geldiğinde Windows'u nasıl kurabilirim? USB belleğe nereden yüklemeliyim.

Daha önce İtopya ve İncehesap üzerinden bilgisayar satın aldığımda Windows'lu geliyordu deneme sürümü ile ama bu sitede böyleymiş. Normal midir?

Selam, iyi sosyaller.

GameGaraj sitesinden bilgisayar satın alacağım, arayıp konuştum.

DDR5 RAM'lerde 5200MHz üstü mavi ekran verdiği için 6400 MHz alsanız da BIOS'tan 5200MHz'a alıp ayarlayıp kargoluyoruz dedi.

Windows'u siz kuruyorsunuz dedi. Sipariş ettikten sonra sistem geldiğinde Windows'u nasıl kurabilirim? USB belleğe nereden yüklemeliyim.

Daha önce İtopya ve İncehesap üzerinden bilgisayar satın aldığımda Windows'lu geliyordu deneme sürümü ile ama bu sitede böyleymiş. Normal midir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun bu şekilde kurabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun bu şekilde kurabilirsiniz.
Sitenin bu şekilde hizmet vermesi normaldir değil mi? Her parçaya test yapılıp gönderiliyor normalinde diye biliyorum da açıkçası bu durumdan sonra çekindim biraz.

Sitenin bu şekilde hizmet vermesi normaldir değil mi? Her parçaya test yapılıp gönderiliyor normalinde diye biliyorum da açıkçası bu durumdan sonra çekindim biraz.
Ve geçen sene bilgisayarımı sattığım zaman windows 11 optimizasyon sorunları varı onun için alacağım bilgisayara win10 kurmayı düşünüyordum, Win11 mi kursam sorun yaşar mıyız.

Windows kurulu bir şekilde gelirse 2 3 bin TL daha fazla verirsiniz gereksiz masraf bence evinizde başka bir bilgisayar var mı?

Ve geçen sene bilgisayarımı sattığım zaman Windows 11 optimizasyon sorunları varı onun için alacağım bilgisayara Windows 10 kurmayı düşünüyordum, Windows 11 mi kursam sorun yaşar mıyız?

Windows 11 gayet stabil çalışıyor en güncel sürüm olan işletim sistemini kurmanızı tavsiye ederim ayrıca her parçaya test yapılıp gönderilmesi iyidir çünkü yarın öbür gün arızalı bir parça olursa sistemde sorun çıkabilir GameGaraj bunun önlemini almış.

Ve geçen sene bilgisayarımı sattığım zaman Windows 11 optimizasyon sorunları varı onun için alacağım bilgisayara Windows 10 kurmayı düşünüyordum, Windows 11 mi kursam sorun yaşar mıyım?

Bende yeni laptop aldım HP Windows 11 kurdum şimdilik bir sıkıntı yok burada arkadaşlar da dedi Windows 11 güncellemeler ile sorunlar giderilmiş.

Almak istediğiniz laptopun linkini atar mısınız?

Windows 11 gayet stabil çalışıyor en güncel sürüm olan işletim sistemini kurmanızı tavsiye ederim ayrıca her parçaya test yapılıp gönderilmesi iyidir çünkü yarın öbür gün arızalı bir parça olursa sistemde sorun çıkabilir GameGaraj bunun önlemini almış.
Demek istediğim şu gamegaraj sadece biostan ramleri 5200mhz hıza alıp işlemcinin boşta sıcaklığını kontrol edip gönderiyormuş. ( İşlemciye OCCT yapmıyoruz dedi.)

Daha önce itopya ve incehesaptan aldığım sistemlerde tüm parçalara test yapılıyor diye biliyordum.

Mesela SSD’ye hız testi, işlemci yük testi, diğer parçalara test yapılmayacağını bilip alsam geldiğinde windows kursam bir sorunla karşılaşırsam bile bile ladese mi girerim diye düşünüyorum.

Bende yeni laptop aldım HP Windows 11 kurdum şimdilik bir sıkıntı yok burada arkadaşlar da dedi Windows 11 güncellemeler ile sorunlar giderilmiş.

Almak istediğiniz laptopun linkini atar mısınız?
Laptop değil, masaüstü sistem alacağım. Belirtmemişim.

İşlemci 7800x3d
anakart x670-p-csm
ram: 2x16gb ( model belirsiz araştırıp seçeceğim.)
ssd : kc3000 1 tb
ekran kartı palit 4070 ti super gaming pro
kasa : fsp cmt591m
soğutucu : cooler master ml240L v2
Güç kaynağı fsp hydro k pro 750 pcie5 bronz ( kasa ile beraber )

Demek istediğim şu GameGaraj sadece BIOS'tan RAM'leri 5200MHz hıza alıp işlemcinin boşta sıcaklığını kontrol edip gönderiyormuş. ( işlemciye OCCT yapmıyoruz dedi.)

Daha önce İtopya ve İncehesap'tan aldığım sistemlerde tüm parçalara test yapılıyor diye biliyordum.

Mesela SSD'ye hız testi, işlemci yük testi, diğer parçalara test yapılmayacağını bilip alsam geldiğinde Windows kursam bir sorunla karşılaşırsam bile bile ladese mi girerim diye düşünüyorum.

GameGaraj güvenilirdir içiniz rahat olsun herhangi bir problemde müşterisini yüzüstü bırakmaz ürünlerinin arkasında olurlar.

Geri
Yukarı