Yeni başlayan birisi için 3D yazıcı önerisi

Baskılar uzun sürdüğü için sessiz çalışması benim için önemli Ender 3 V3 SE sessiz ise onu almayı düşünüyorum.

K1 max biraz fazla gelir benim bütçeme. Ender 3 v2 neo ile ender 3 v3 se arasında fark varmı acaba?
Ender 3 V3 Se bütçe dostu daha güncel bir cihaz hocam v2 neoya göre sanırsam

Sadece fan sesi var. Sessiz yazıcılardan birisi. Benim önerimde ender 3 V3 SE. 3 aydır çokça baskı aldım çok memnunum. Fiyatına göre çok çok iyi bir yazıcı. Bu arada sakın two trees bluer almayın. :)

Ben de denemek isterim o zaman. V2 yerine satıp V3 SE almak mantıklı mıdır? Bu arada Ttb'yi 2020 yılında ilk çıktığında almıştım. Bence o döneme göre çok güzel bir cihazdı baskı kaliteleri konusunda iyi bir operatörü olduğunda. Ama güncel durumda çok eksi sıkıntılı bir cihaz ben de önermiyorum.

Baskılar uzun sürdüğü için sessiz çalışması benim için önemli ender 3 V3 SE sessiz ise onu almayı düşünüyorum.

K1 Max biraz fazla gelir benim bütçeme. Ender 3 V2 Neo ile ender 3 V3 SE arasında fark var mı acaba?

V3 SE Direct Extruder'a sahip. Bazı filament türlerinde çok daha iyi performans sağlayacaktır. Avantaj ve dezavantajlara bakınca V3 SE önde gidiyor hocam bence almanız mantıklı olan o dur.

Çok sesli çalıştığıyla ilgili şikayet duymuştum bir arkadaştan. Sürücüleri değiştirilebiliyor mu bu versiyonun?
Ender 3 v2'den beri sessiz driverlı Crealityler. Fan sesi için upgrade yapmak gerek, onun başka çözümü yok.

Baskılar uzun sürdüğü için sessiz çalışması benim için önemli Ender 3 V3 SE sessiz ise onu almayı düşünüyorum.

K1 max biraz fazla gelir benim bütçeme. Ender 3 v2 neo ile ender 3 v3 se arasında fark varmı acaba?
V2 Neolar eski nesil kaldı. SEler direct drivelı ve tabla kalibrasyonu daha kolay, diğer detaylara sitesinden bakabilirsin .

İkisi arasında büyük fark var. V3 SE her türlü çok daha iyi. Yani şöyle bi masaüstü oyuncu bilgisayarı ne kadar ses çıkayorsa o kadar ses çıkarıyor. Ben aynı odada uyuyabiliyordum ama yine de rahat uyunacak kadar sessiz değil. Ayrıca daha önemlisi bundan daha sessiz yazıcı da pek yok. Fanları sessiz fanlar ile değiştirirseniz gayet sessiz çalışacaktır.

Ke ile Se arasında hız farkına baktım fakat çok birşey anlamadım 😄. Çok birşey farkedityor mu?

Baskılar uzun sürdüğü için sessiz çalışması benim için önemli ender 3 V3 SE sessiz ise onu almayı düşünüyorum.

K1 Max biraz fazla gelir benim bütçeme. Ender 3 V2 Neo ile ender 3 V3 SE arasında fark var mı acaba?

V2 Neo, düz v2'nin upgradeli hali. V3 her türlü daha iyi V2 Neo'dan.

Ke ile SE arasında hız farkına baktım fakat çok bir şey anlamadım 😄. Çok bir şey fark edityor mu?

Her şey hız demek değil, SE alman daha iyi olur. Ayrıca K1 bakma bence, ehliyeti yeni almış adamın lambo kullanması gibi bir şey olur rahatça destek alabileceğin ve sök tak yapmaya uygun bir yazıcı lazım yeni başlayan birine.

Son düzenleme:
Her şey hız demek değil, SE alman daha iyi olur. Ayrıca K1 bakma bence, ehliyeti yeni almış adamın lambo kullanması gibi bir şey olur rahatça destek alabileceğin ve sök tak yapmaya uygun bir yazıcı lazım yeni başlayan birine.
Hocam KE özellik olarak her bakımdan daha iyi ama ona göre fiyatı da yüksek. Benim için o fiyat farkına değmeyeceği ve istersem daha uygun bir fiyata SE'ye ekleyebileceğim için ben SE tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı