Yeni başlayan birisi için R6 taktikleri

Merhaba arkadaşlar. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'yi az önce satın aldım ve şu an indiriyorum. Oyunun Deluxe Edition paketini aldım. Sizce oyunu öğrenmem için neler yapmam gerek? Kısaca tavsiyeleriniz nelerdir? Bildiğim tek şey kendi türünden olan rekabetçi oyunlara göre daha taktiksel ve zaman isteyen bir oyun ve 20 seviye olur olmaz dereceli girmemeliyiz. (ayrıca Deluxe Edition'un bana ne gibi bir katkısı olacak? Galiba 16 tane öperatör veriyor bunlar kullanışlı operatörler mı?) ayrıca sormak istediğim bir diğer konu da sizce oyunda 4:3 mü 16:9 mu daha mantıklı? Ben bu tarz oyunlarda genelde 4:3 kullanırım ve geniş ekran çözünürlüklere gözüm alışık. Ama 4:3 kullanmamı gerekterecek bir durum yoksa baştan 16:9'a alıştırayım gözümü. Herkese şimdiden teşekkürler.

Oyunun Deluxe Edition halinde sana operatör veriyor ve gerçekten oyunun başından o karakterlere, sahip olmak önemli bir etken.
Oyunda drone kullanımına dikkat et rakibin, yerini deşifre edersen (X tuşu ile) o da görüldüğünün farkına varır ve dronu aramaya başlar.
O yüzden düşmanın yerini veya bombanın falan yerini bulunca, seni kimsenin kolayca göremeyeceği bir yere geç.
Genelde bir rakiple karşılaşırsan sağ tıkla yakınlaştırıp sıkıyoruz ya hani daha stabil olsun mermi sekişi vs.
işte dürbünü açtıktan sonra Q ve E'ye aban öyle sık.
Neden diye soracak olursan? Headshot yemen daha zorlaşır rakip için.
Onun dışında kapıların barikatları bombalarla falan patlarsa ve, orada düşman olmadığına eminsen gidip kapat orayı gerçekten önemli.

Arkadaşlar ayrı bir başlık açmak istemedim, oyun şu an kaç GB acaba toplam Update'ler ile beraber?
Ben Steam'den 50 GB indirdim. En azından bir 70 GB boş alanın olursa iyi olur.
Oyunun Deluxe Edition halinde sana operatör veriyor ve gerçekten oyunun başından o karakterlere, sahip olmak önemli bir etken.
Oyunda drone kullanımına dikkat et rakibin, yerini deşifre edersen (X tuşu ile) o da görüldüğünün farkına varır ve dronu aramaya başlar.
O yüzden düşmanın yerini veya bombanın falan yerini bulunca, seni kimsenin kolayca göremeyeceği bir yere geç.
Genelde bir rakiple karşılaşırsan sağ tıkla yakınlaştırıp sıkıyoruz ya hani daha stabil olsun mermi sekişi vs.
işte dürbünü açtıktan sonra Q ve E'ye aban öyle sık.
Neden diye soracak olursan? Headshot yemen daha zorlaşır rakip için.
Onun dışında kapıların barikatları bombalarla falan patlarsa ve, orada düşman olmadığına eminsen gidip kapat orayı gerçekten önemli.
Teşekkürler.

50 seviye olana kadar hep yeni gelen (newcomer) gir orada oyunu öğrenirsin 50 seviyeden sonra yeni gelen giremiyorsun onun yerine derecesiz gir ve 70 olana kadar iyice oyna 70 80 seviye olunca dereceli girmeye başlarsın. Evet operatörlerin hepsi kullanışlı her birinin kendine özel bir özelliği var ve silahlar değişiyor operatörden operatöre göre. Operatörlerle ilgili videolar izle ve özelliklerini vs. öğren haritaya göre bomba alanına göre seçimini yaparsın. Ben oyunu 4:3 oynuyorum gözüm alışkın sende iki çözünürlüğü de dene ve hangisi daha rahat geliyorsa onu kullan.
Hocam bende yeni aldım oyunu dediğiniz gibi new comer giriyorum ama takımdakilerin sesi gelmiyor hiç kimse konuşmuyor hocam neden?

Hocam bende yeni aldım oyunu dediğiniz gibi new comer giriyorum ama takımdakilerin sesi gelmiyor hiç kimse konuşmuyor hocam neden?
Çünkü herkes yeni hocam, oyuna alışmaya çalışıyorlar. Bende de konuşan yok ama bugün bir tane öküz AAAAAAA diye bağırdı. Sizde bir sorun yok yani rahat olun.

Hocam orada kazanmaya oynamayın bence. Ben de ye başladım, operatörleri denemeye ve oyunun ana mantığını anlamaya çalışıyorum.

İndirdim ve ilk kez oynuyorum. 3 saat oynadım, oyunu algılamak çok zor. Haritaları öğrenmek, operatörleri öğrenmek vs derken ciddi bir emek istiyor. Tahmin ediyorum oyunun tadı 300 saatten sonra ancak çıkacak.
Açıkçası ben şu an sildim. Steam kütüphanesinde duruyor. Şimdilik PS4 Cold War-Warzone devam. Umarım BF 2042 bekleneni verir de rahat bir nefes alırız.

Merhaba arkadaşlar. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'yi az önce satın aldım ve şu an indiriyorum. Oyunun Deluxe Edition paketini aldım. Sizce oyunu öğrenmem için neler yapmam gerek? Kısaca tavsiyeleriniz nelerdir? Bildiğim tek şey kendi türünden olan rekabetçi oyunlara göre daha taktiksel ve zaman isteyen bir oyun ve 20 seviye olur olmaz dereceli girmemeliyiz. (ayrıca Deluxe Edition'un bana ne gibi bir katkısı olacak? Galiba 16 tane öperatör veriyor bunlar kullanışlı operatörler mı?) ayrıca sormak istediğim bir diğer konu da sizce oyunda 4:3 mü 16:9 mu daha mantıklı? Ben bu tarz oyunlarda genelde 4:3 kullanırım ve geniş ekran çözünürlüklere gözüm alışık. Ama 4:3 kullanmamı gerekterecek bir durum yoksa baştan 16:9'a alıştırayım gözümü. Herkese şimdiden teşekkürler.

E Q kombinasyonunu çok fazla yapmaya çalış.

Geri
Yukarı