Yeni Başlayanlar İçin Anime Tavsiyeleri

Benim listemi bırakıyorum. İçinde gerçekten çok hoş animeler var.
Tate no Yuusha, Nanatsu no Taizai, Arifureta, Tensei shitara Slime Datta Ken, Kimi no Suizo wo Tabetai, Konosuba, No Game No Life, Sword Art Online.
Eh 150 animenin içinde en beğendiklerim şıp diye aklıma gelmiyor ama geleni yazdım. Ekleme yapabilirim ileride.

Ayrıca puanlamama bakmamanı öneririm, biraz sıkıntılı. Yarın puanlamayı düzeltirim, o zaman işine yarayabilir.

Ekliyorum listeme bunları da yazan herkese tekrardan teşekkürler.

Bu listede en popüler animelerin sıralanışı var. Bunlar en çok izlenen ve kendileri çoğu zaman başka animelere ilham kaynağı olmuş animelerdir. Kendi çaplarında ana tür sayılırlar. Eğer bunlardan başlayıp daha sonra spesifik olarak daha düşük popüleriteye sahip animelere geçersen düşünsel açıdan kıyas yapmada daha sağlam bir kültür edinmiş olursun. Hem başka anime bulman kolaylaşır çünkü bunların arasından beğendiklerin olursa onun sayfasına girip "Recommendations" kısmından benzerlerini bulup, inceleyip izleyebilirsin.

Bu listede en popüler animelerin sıralanışı var. Bunlar en çok izlenen ve kendileri çoğu zaman başka animelere ilham kaynağı olmuş animelerdir. Kendi çaplarında ana tür sayılırlar. Eğer bunlardan başlayıp daha sonra spesifik olarak daha düşük popüleriteye sahip animelere geçersen düşünsel açıdan kıyas yapmada daha sağlam bir kültür edinmiş olursun. Hem başka anime bulman kolaylaşır çünkü bunların arasından beğendiklerin olursa onun sayfasına girip "Recommendations" kısmından benzerlerini bulup, inceleyip izleyebilirsin.

Hocam zaten konuya yazan öbür arkadaşların da tavsiyelerini alıp bir liste yaptım.Şuanda No Game No Life izliyorum 8.bölümdeyim gayet hoşuma gitti.Sizede teşekkür ederim.
Ghoullu Ccg'li anime önerir misiniz kagune falan, o tarz tokyo ghoul gibi.

Yeni konu açarsan benim konumda mesaj kalabalığı yapmak yerine bilgili arkadaşlar yardımcı olur zaten.

İlk defa başladıysan Sword art Online ile başlayabilirsin. Başlangıç için Hellsing falan da önerebilirim. Daha sonra diğer arkadaşların dediklerini izleyebilirsin. Direkt onları da izleyebilirsin. Onları bende tavsiye ediyorum fakat onlar yazmışken boşu boşuna tekrarlamaya gerek yok.

Sword Art Online, başlangıç için en iyi animelerden birisi. Komedi istiyorsan Grand Blue, dram istiyorsan Clannad, Ecchi istiyorsa To Love-Ru, Aksiyon istiyorsan son zamanlarda çıkmış Demon Slayer, Isekai istiyorsan Re:Zero, Slice of Life ve Romantik bir şeyler istiyorsan Nisekoi, Gizem ve Psikolojik bir şeyler arıyorsan Boku Dake ga Inai Machi, klasikleşmiş bir şeyler istiyorsan Elfen Lied, Komedi ve Macera istiyorsan No Game No Life tavsiyelerimdir.

Anime seyretmek için her zaman Neflix gibi özünü göstermiş, belli etmiş yerlerden bakın derim.
Fakat Netflix Türkiyede anime sayısı bir elin avcunu geçmiyor sanırım. Bunun için seyredeceğiniz animeyi birkaç farklı yerden ilk bölümlerine bakmanızı tavsiye ederim. Genel olarak kaliteli görünen sitelerde bazen çok kötü görüntü ve çeviri olabiliyor.

Çok bölümü olmayan anime olarak Steins;Gate, Boku Dake ga İnai Maçi bakabilirsiniz.
Uzun soluklu olarak da Naruto, Bleach tavsiye ederim.

Ayrıca Naruto animesinden mangadan bağımsız, alakasız ve seyredilmediğinde bir şey yitirmeyen, İngizlice "filler" ve Türkçede "doldurma" deyilebilecek bölümler var. Bu doldurma bölümler yalnız manga ve hikayesinden uzak olmuyor, üstüne üstlük çoğu sıkıcı ve gereksiz oluyor.

Fakat istisna olan güzel doldurma bölümler de var sözsüz. Yani ilk olarak doldurma bölümleri atlayarak bakmanızı, sonrasında keyfinize göre doldurma bölümlere bakmanızı tavsiye ediyorum.

Doldurma bölümler için Gugılda pek çok site var, herhangi birine bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı