Yeni başlayanlar için Linux dağıtımı önerisi

Dr.Chiral

Centipat
Öncelikle merhaba,
Alışagelmiş klasik Windows temasından sıkıldım ve artık farklı işletim sistemleri deneyimlemek istiyorum. Linux'u hiç tecrübe etmedim, düşük seviyede Python biliyorum.
Hem estetik hem hızlı hem de kolay/kullanışlı bir Linux dağıtımı önerir misiniz?
NOT: Driverlerin Desteklendiği Bir işletim sistemi olmalı.
PC özellikleri:
i3-2330M 2.2GHz.
NVIDIA 610M 1GB ekran kartı.
6 GB 1333MHz RAM.
240GB SSD.

Teşekkürler...

Son düzenleme:
Linux Mint Cinnamon veya Kubuntu kullanabilirsiniz. Dualboot olarak Windows 10 işletim sisteminizin yanına kurabilirsiniz.
Öneriniz için teşekkürler,
Kubuntu, Mint'e göre daha estetik duruyor hocam peki kullanım kolaylığı açısından ve yardım bulma konusunda hangisi daha iyi?
Linux Mint Cinnamon.
Yanıtınız için teşekkür ederim,
Mint Intel hd graphics 300 ve nvdia 610m ekran kartı driverlerini destekliyor mu?

Öneriniz için teşekkürler,
Kubuntu, Mint'e göre daha estetik duruyor hocam peki kullanım kolaylığı açısından ve yardım bulma konusunda hangisi daha iyi?
Tema ve diğer şeyleri değiştirebilirsiniz. Görünüm açısından çok değişik şeyler oluşturabilirsiniz. Kubuntu KDE kullanır. Youtube'a KDE turne yazarsanız güzel sonuçlar var. O videolardaki islemleri KDE kullanan neredeyse bütün dağıtımlarda kullanabilirsiniz.

Öncelikle merhaba,
Alışagelmiş klasik Windows temasından sıkıldım ve artık farklı işletim sistemleri deneyimlemek istiyorum. Linux'u hiç tecrübe etmedim, düşük seviyede Python biliyorum.
Hem estetik hem hızlı hem de kolay/kullanışlı bir Linux dağıtımı önerir misiniz?
NOT: Driverlerin Desteklendiği Bir işletim sistemi olmalı.
PC özellikleri:
i3-2330M 2.2GHz.
NVIDIA 610M 1GB ekran kartı.
6 GB 1333MHz RAM.
240GB SSD.

Teşekkürler...

Linux Mint.

Ubuntu veya Linux Mint kullanabilirsiniz, hem estetik görünür hem de sistem kaynaklarını sömürmez, ayrıca kullanımları da kolaydır, ikisinin de birbirine göre farklı avantajları ve dezavantajları mevcut.

Ubuntu veya Linux Mint kullanabilirsiniz, hem estetik görünür hem de sistem kaynaklarını sömürmez, ayrıca kullanımları da kolaydır, ikisinin de birbirine göre farklı avantajları ve dezavantajları mevcut.
Hocam zahmet olmazsa avantajlardan ve dezavantajlardan biraz bahseder misiniz? Çok memnun olurum.

Geri
Yukarı