Yeni bilgisayarda ısınma sorunu

KazeSshini

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
3500 TL’ye Casper C650 aldım ve çok ısınıyor donma yok ama ısındıkça takılmalar başlıyor. Örneğin CS’de her şey high’da 80 FPS alıyorum. Bir anda 10 20 30 oluyor. Ne yapayım? İade edemem 2 haftayı geçti. Yardımcı olun çöp olmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın Dizüstü bilgisayar oyunlar için tasarlanmamış. Kaliteli bir soğutması yok.
Ayriyeten Casper gibi kötü bir firmadan almışsın.

• Oyunları FPS limitini 60 sabitleyerek daha geç ısınmasını sağla.
  • Dizüstü bilgisayarın ayaklarına eşit miktarda objeler koyup hava akışını artır.
  • Dizüstü bilgisayarı kumaş vb. zeminlerde kullanma.
CS:GO için önerdiğim oyun ayarları bunlardır.

20180524205931_1.jpg

Son düzenleme:
Aldığın Dizüstü bilgisayar oyunlar için tasarlanmamış. Kaliteli bir soğutması yok.
Ayriyeten Casper gibi kötü bir firmadan almışsın.

Oyunları FPS limitini 60 sabitle. Dizüstü bilgisayarın ayaklarına eşit miktarda objeler koyup hava akışını artır.
Dizüstü bilgisayarı kumaş vb. zeminlerde kullanma.
Dediklerine tamamen katılıyorum.
Bilgisayarcıda ya da serviste termal macununu yüksek verimli bir macunla değiştirebilirsin.

İade etmeye çalışın.
Kabul etmezler ise garantiye çok ısınıyor deyip bunun hakkında rapor almaya çalışın eğer alırsanız iade edebilirsiniz.

Bilgisayarın alt kısmını yüksekte tutarak hava akışını sağlayın. Garantiye göndermek bir şey değiştirmeyecektir. Grafikleri de düşürerek ekran kartının yükünü azaltın.

Cok mu kotu bir bilgisayar? Hani oyunlarda normalde dönmüyor ısınınca drop giriyor.

BIOS güncellemeyi bilmiyorum.

İnternette araştırarak öğrenebilirsiniz.
CS:GO gibi oyunları gayet akıcı şekildr oynatması lazım. Ancak o fiyattaki oyuncu bilgisayarları kadar performans beklemeyin.
Oyun için almışsanız hata etmişsiniz bayım.

Ee ancak bilgisayarın özelliklerine göre yüksekse açması gerekmezdi kafam pek ermez anlatır mısınız?

Zaten yüksek ayarlarda drop giriyor her şey fulldeyken.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı