Yeni bir erkekle tanışan kız için ne yapılabilir?

Teknocuk

Hectopat
Makaleler
1
Bir yakın arkadaşım var kendisi kız. Bu kız için hislerim yok merak etmeyin ancak şu an kendisi 2 yaş büyük bir çocukla konuşuyor. Çocuk düzgün biri olsa tamam ama değil. Bayağı ortamcı biri. Zaten arkadaşıma sevgilisinden ayrıldıktan hemen sonra yazıyor. Arkadaşıma bu çocuk seni kullanacak dememe rağmen hiçbir şey yapmıyor. Onu mutlu görmeyi bende istiyorum ama bu işin sonunda incinecek belli. Ne yapmalıyım? Kıza bayağı kullan at gibi davranacak muhtemelen ve cinsel isteklerini karşılama gibi ihtimali de var. Çocuk 17, ben ve kız 15 yaşındayız. Hepimiz aynı okuldayız. Sevgilisini de aldattığı konusunda dedikodular var ayrıca çocuğun. Kızın ise daha sevgilisi olmadı.

Kızın ise daha sevgilisi olmadı.

Yani, önemli detaylardan biri de buydu.

Mümkünse arkadaşını buraya üye yap, direkt kendisiyle konuşalım. Senin elçilik yaparak süreci yönetmen zaman kaybı olur, direkt gerçek zamanlı burada konuşmak en iyisi 3-4 kişi olarak.

Ha kabul etmezsen de bari şunu diyeyim, sen yine uğraş orada sıkıntı yok, ama bir yerden sonra da yapacak bir şeyin kalmıyor. Bazı insanlar kendi hak ettiklerini kendi buluyorlar işte.

Yani, önemli detaylardan biri de buydu.

Mümkünse arkadaşını buraya üye yap, direkt kendisiyle konuşalım. Senin elçilik yaparak süreci yönetmen zaman kaybı olur, direkt gerçek zamanlı burada konuşmak en iyisi 3-4 kişi olarak.

Ha kabul etmezsen de bari şunu diyeyim, sen yine uğraş orada sıkıntı yok, ama bir yerden sonra da yapacak bir şeyin kalmıyor. Bazı insanlar kendi hak ettiklerini kendi buluyorlar işte.
Benim kabul etmemem değil de kendisi yanaşmaz buna. Zaten teknoloji ile pek alakası yok kendisinin. Neyse, dediğim gibi hisleri tamamen tertemiz. Hiç kimseye şu ana kadar aşık olmadığını söylüyor. En fazla beğenme falan diyor. Ancak çocuğun hisleri tamamen ölmüş belli ki. Tehlikenin farkındayım ama o anlamıyor. Çocuğun okulda da bir itibarı olduğu için zaten ben dışında diğer arkadaşları çocuğa enişte falan demeye başladı. Böyle giderse çocuk yüzünden arkadaşlık bitecek herhalde.

Benim kabul etmemem değil de kendisi yanaşmaz buna. Zaten teknoloji ile pek alakası yok kendisinin. Neyse, dediğim gibi hisleri tamamen tertemiz. Hiç kimseye şu ana kadar aşık olmadığını söylüyor. En fazla beğenme falan diyor. Ancak çocuğun hisleri tamamen ölmüş belli ki. Tehlikenin farkındayım ama o anlamıyor. Çocuğun okulda da bir itibarı olduğu için zaten ben dışında diğer arkadaşları çocuğa enişte falan demeye başladı. Böyle giderse çocuk yüzünden arkadaşlık bitecek herhalde.

Daha sevgilisi olmamış, tecrübesi falan yok yani. Normal bu vaka benim gözümde.

Bir erkeği sadece erkek anlıyor, neyse ki ben o konuda şanslıyım benim sakalım var, ama bu konuda nasıl ikna edebilirsin konusunda sadece düşünebiliyorum.

Arkadaşlığınız biterse sakın üzülen taraf olma, eminim birkaç ay sonra gülen değil en çok gülen tarafta olacaksın. Bu istediğimiz bir senaryo değil tabii, ama olacaksa böyle olsun.

Ona sadece şunu söyle: "Bir erkeğin ne olduğunu sadece hemcinsi bilir, henüz bir sevgilin bile olmadı ve ilk deneyiminin onunla olmasını istemezsin. Sakalım yok diye beni dinlemeyeceksen sen bilirsin, sadece zamanı gelince bana 'haklıydın' diye ağlama yeter."

Buradan sonra topu ona at ve arkadaşına şans dile, sonrasında yapacağın bir şey kalmıyor.

Daha sevgilisi olmamış, tecrübesi falan yok yani. Normal bu vaka benim gözümde.

Bir erkeği sadece erkek anlıyor, neyse ki ben o konuda şanslıyım benim sakalım var, ama bu konuda nasıl ikna edebilirsin konusunda sadece düşünebiliyorum.

Arkadaşlığınız biterse sakın üzülen taraf olma, eminim birkaç ay sonra gülen değil en çok gülen tarafta olacaksın. Bu istediğimiz bir senaryo değil tabii, ama olacaksa böyle olsun.

Ona sadece şunu söyle: "Bir erkeğin ne olduğunu sadece hemcinsi bilir, henüz bir sevgilin bile olmadı ve ilk deneyiminin onunla olmasını istemezsin. Sakalım yok diye beni dinlemeyeceksen sen bilirsin, sadece zamanı gelince bana 'haklıydın' diye ağlama yeter."

Buradan sonra topu ona at ve arkadaşına şans dile, sonrasında yapacağın bir şey kalmıyor.
Gerçekten doğru diyorsunuz. Şu an flört aşamasındalar ancak iş ciddiye binince eminim ki aramız tamamen bozulacak o yüzden şimdilik elinden geleni yapacağım vazgeçirmek için. Eğer olmazsa da ilişkisi bittikten sonra sizin de dediğiniz gibi gelip sen haklıydın der eminim ki. Teşekkür ederim kendi düşüncelerim hakkında şüphe duymaya başlamıştım onun hallerini gördükten sonra.

Bol şans, ikinize de lazım olan şey bu. Dua edelim de ortadaki tabloyu görebilsin.

Açıkçası @Sir Benjamin ’nin dediğine katılıyorum. Sen elinden geleni yaptıktan sonra davranışlarına aynı şekilde devam ediyorsa yapabileceğin bir şey kalmaz.

Bazı insanları uğraştıktan sonra eğer uğraşmana rağmen yanıt vermiyorsa kendi haline bırakmak gerekir.

Aranızın bozulması konusunda kafana takma, bozulmaz demiyorum. Bozulabilir, ki büyük ihtimal bozulacak fakat sen bu kadar uğraştıktan sonra hala aynı şekilde devam eden kişi hayatından çıktı diye üzülmemelisin.

Asıl karşı taraf onu düşünen bir arkadaşını kaybettiği için üzülmeli.

Bol şans, ikinize de lazım olan şey bu. Dua edelim de ortadaki tabloyu görebilsin.
Teşekkür ederim. Gerçekten ihtiyacımız olacak.
Açıkçası @Sir Benjamin ’nin dediğine katılıyorum. Sen elinden geleni yaptıktan sonra davranışlarına aynı şekilde devam ediyorsa yapabileceğin bir şey kalmaz.

Bazı insanları uğraştıktan sonra eğer uğraşmana rağmen yanıt vermiyorsa kendi haline bırakmak gerekir.

Aranızın bozulması konusunda kafana takma, bozulmaz demiyorum. Bozulabilir, ki büyük ihtimal bozulacak fakat sen bu kadar uğraştıktan sonra hala aynı şekilde devam eden kişi hayatından çıktı diye üzülmemelisin.

Asıl karşı taraf onu düşünen bir arkadaşını kaybettiği için üzülmeli.
Sadece incinmesin diye uğraşıyorum ama tüm bunlar bittiğinde kendisi de görecek haklı olduğumu. Hala bu kadar ısrar etmeme rağmen bir şey yapmıyorsa yapacak bir şey yok.

Değişmek istemeyeni değiştiremezsin, yardım istemeyene yardım edemezsin. Senin bir sorun olarak gördüğün şey onun gözünde sorun değil. Hatta arkadaşına bir yanlış yapsa "Onu o niyetle yapmadı" diyecek. Çünkü daha önce ilişki tecrübesi yaşamamış ve hiç hissetmediği hisleri yoğun bir şekilde tecrübe ediyor. Bu da karşı tarafın yalnızca olumlu yönlerine yoğunlaşmasını sağlıyor. Müdahale etme, kendi kararlarının iyi-kötü sonuçlarını görsün.

Değişmek istemeyeni değiştiremezsin, yardım istemeyene yardım edemezsin. Senin bir sorun olarak gördüğün şey onun gözünde sorun değil. Hatta arkadaşına bir yanlış yapsa "Onu o niyetle yapmadı" diyecek. Çünkü daha önce ilişki tecrübesi yaşamamış ve hiç hissetmediği hisleri yoğun bir şekilde tecrübe ediyor. Bu da karşı tarafın yalnızca olumlu yönlerine yoğunlaşmasını sağlıyor. Müdahale etme.
En azından anlar diye yardım etmeyi denedim. Olmadı. Artık yapacak bir şey yok. Dediğiniz gibi anlamıyor çünkü. Bir sorun olduğunun farkında değil. Tek şaşırdığım diğer arkadaşlarının da bunu fark etmemesi. Belki diğer arkadaşları kız olduğu içindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı