Kız arkadaşınızın bir erkekle birebir buluşmasından rahatsız olur musunuz?

Amogaçi

Hectopat
Merhaba, öncelikle yazacaklarım tamamen benim kafa yapım ve düşünce şeklimdir size uymuyorsa linçlemek yerine bu gönderiyi görmezden gelin.

Bir kızla şu an flört aşamasındayız diyebilirim. Birbirimizle ilgilendiğimizi ve hoşlandığımızı sıkça dile getiriyoruz ve bir ilişkiye başlamak üzereyiz.
Bu sabah, durduk yere bana uzun zaman önce tanıştığı ama hiç görüşmediği çocukla bugün buluşacağını söyledi. Ben de kimdir bu çocuk ve neden buluşuyorsunuz tarzı sorular sordum.

Sosyal medyadan tanıştık ve uzun süredir arkadaşım, dedi. Ben de doğal olarak neden birebir bir erkekle bugün buluşup zaman geçireceksin? Seninle bir flört aşamasındayız ve sen bugün arkadaşın olduğunu söylediğin bir erkekle ilk defa buluşup gün boyu gezeceksin dedim. Bunu dediğim için kız bana agresif davrandı ve kıskanç, kafada kuran bir tip olabileceğim konusunda iğneleyici laflar söylemeye başladı. Kıza karşı olan güvenim ve hislerim bugün acayip zedelendi. Yani bunu ben neden normal karşılayamıyorum? Bir erkek olarak o çocuğun kıza normal arkadaş ayağına yaklaşma ihtimalinin sıfır olduğunu düşünüyorum. Kız her ne kadar arkadaşız dese de erkek okurlar ne dediğimi anlayacaktır, her erkeğin içinde güzel bulduğu ve arkadaş olarak konuştuğu kızla ileride bir şey olur mu hevesi gizlidir. Bunu etik görünmek için yalanlamayınız.

Kısacası sorun bende mi kızda mı, siz bu durumda olsanız ne düşünürdünüz ve neler yapardınız? Yanıtlarınızı bekliyorum.

28 yaşındayım, yaşımdan fazla kızla beraber olmuşumdur. Hepsi başlangıçta samimi olduğu erkek arkadaşlarını anlattı, normal karşıladım fakat sonradan anlatanlarda illaki bir sıkıntı çıktı ve anladığım kadarıyla da bugün onla buluşmaya anlaşmışsınız fakat sonradan sizi ekmiş. Bu sizi ciddiye almadığını gösterir, ben olsam böyle bir kızla vakit geçirmek de istemezdim.

28 yaşındayım, yaşımdan fazla kızla beraber olmuşumdur. Hepsi başlangıçta samimi olduğu erkek arkadaşlarını anlattı, normal karşıladım fakat sonradan anlatanlarda illaki bir sıkıntı çıktı ve anladığım kadarıyla da bugün onla buluşmaya anlaşmışsınız fakat sonradan sizi ekmiş. Bu sizi ciddiye almadığını gösterir, ben olsam böyle bir kızla vakit geçirmek de istemezdim.
Aslında bugün buluşma gibi bir planımız yoktu. Kızın flört aşamasında olduğumuzu bildiği halde ya ben bir arkadaşla buluşacağım onun için hazırlanıyorum, akşam gelince konuşalım, tarzı cümleler kurması beni deli etti. Birazdan arayıp her şeyi bitireceğimi söyleyeceğim. Ben duygusal olarak çok şey kaybedeceğim ama onun pek de bir şey kaybedeceğine inanmıyorum. Derler ya kızlar bir sonrakinin kim olacağını mevcut ilişkisi varken belirler, diye. Galiba öyle bir durumdayım. Belki de bugün o çocukla ilk defa buluştu ve kafasında bir şeyler kurdu, ben olmazsam onu alternatif yapacak kendine. Ben böyle şeylere gelemiyorum maalesef.

Ben olsam ben de gelemezdim, kızın günahını almak istemem de bu kızdan olacağını da düşünmüyorum.
Kızın bana yobazmışım muamelesi yapması beni delirtti. Diyorum ki azcık empati yapar mısın? Ben gidip; ya canım, benim bir arkadaşım vardı filanca yerde tanıştık bugün onunla görüşeceğim desem nasıl tepki verirdin, diyorum. Kız konuyu dağıtıp başka şekilde iğneleyici laflar söylemeye çalışıyor. 2018 yılından beri bu tarz zırvalıklarla kalbimi ve aklımı meşgul etmemek için uzaklaşmıştım. Bu kız bana uzak kalmaya devam etmem gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Yok yahu, bir kıza göre genelleme yapmak doğru olmaz. Kız demek ki anlayışsız birisi, bununla bir ömür geçmez zaten.
Biz yanlış kızlara denk geliyoruz anlaşılan, melek gibi görünen saf temiz kalpli dediğimiz her kız ayrı bir şey çıkıyor. Bu olayı normal karşılamam için kız bana baskı yapıyor adeta şu an. Neyse teşekkürler cevaplar için.

Geri
Yukarı