Yeni bir gün yeni bir başlangıç - Bölüm 2

pagedown

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, dün başlattığım serinin 2. bölümüne hoş geldiniz. Bu konun amacını ilk görüşte anlamayabilirsiniz bu yüzden tam olarak BURAYA tıklayarak konun ilk bölümünü okuyabilirsiniz.

Dün günün geri kalanında neler oldu?

- bugün erken kalkacağımı söyledim ve öylede yaptım. Dün bir kitap alıp okuyacağımı söyledim evde maalesef bana göre bir şeyler yoktu. Biraz dışarıda dolaşmaya karar verdim. Bir yere rastladım yaşlı bir adam küçük bir kitap tezgahı kurmuştu. Gözüme bir kitap çarptı ve parasını ödüyebiliyordum. Kitabın adı "Zengin Baba Yoksul Baba" yazarı "Robert Kiyosaki" şimdilik ilk 30 sayfasını okuyabildim. Bir fikir edinmemi sağladı. Bana ileride neler katacak görmek isterim bu yüzden bir şans vermek istiyorum. Kitabı okuyan arkadaşlar varsa yorumlarda görüşlerini belirtebilirler. Bilgisayarla aramın iyi olduğunu söylemiştim. Peki işim neden bilgisayar olmasındı ki? Bilgisayardan bir iş kurma fikrine kapıldım. İlk önce web kısmında bilgi edinmek istedim bu yüzden Udemy'den bir kurs satın aldım. Daha sonra mobil sektöre geçecektim. Bu sayede 2 bölümde atılım yapabilecektim. Bu yüzden mobil içinde bir ders satın aldım. Aldığım bu iki ders en çok satanlar olarak biliniyorlar. Gece yatarken zorlandım saat gece 01.00'de yatağa girdim ve sanırım 02.00'a kadar yatakta oyalandım. Nihayetinde sabah alarm çaldı ve şimdi söz verdiğim gibi buradayım.

Bugün kendime faydalı ne yaptım?

- Erken kalktım sayılır kalktığımda saat 09.00'dı buda bir gelişme.
- Yeni fikirler edindim.
- Yeni bir uğraş edindim.
- Bir kitap satın aldım ve okuma yapıyorum.

Bugün günün geri kalanında ne yapacağım?

- Bugün 35 sayfa daha aldığım kitabı okuyacağım, kitabı tamamen bitirdiğimde "kitap" bölümünde komple bir özet yayınlıyacağım.
- Udemy'den aldığım web geliştirme eğitime bugün başlayacağım ve ilk bölümü bitireceğim.
- Erken yatmayı deneyeceğim.

Yarın ne yapacağım?

- Erkenden kalkacağım.
- Udemy'den aldığım web geliştirme eğitime devam edeceğim ve bir bölüm daha bitireceğim.
- Udemy derslerinde öğrendiklerimin provasını yapacağım. "Aldığım kitaptan öğrendiğime göre sadece izlemek ve dinlemek hiçbirişe yaramaz. Ve bunlar okullarda olan şeylerdir :=)"
- Erken yatmayı deneyeceğim.
- 35 sayfa aldığım kitabı okuyacağım.
- Yeni bir konu açacağım.

NOT: bu konuları her gün akşam saat 19.00 - 22.00 arası açacağım.

Son düzenleme:
Yanlış anlamanızı istemem ancak yaşınız gerçek yaşınız mı ve de şu anda öğrencisi misiniz?

Ayrıca bu seriyi sürdürmenizi temenni ederim.

Yanlış anlamanızı istemem ancak yaşınız gerçek yaşınız mı ve de şu anda öğrencisi misiniz?

Ayrıca bu seriyi sürdürmenizi temenni ederim.

İki sorunun cevabıda evet.

Ben bu seriyi aslında kendim için yapmaktayım. Forumda paylaşmamın sebebide kalıcı olarak bir yerlere kaydetmek gibi düşünebilirsiniz. Dahada iyisi burada başkalarıda görebiliyor. Okumaya değermi orası tartışılır, çünkü başkasının hayatı neden bir başkasını ilgilendirsin? Hemde başarısızlığa uğramış birinin..

Zaman geçtikçe kendim hakkında daha fazla bilgi vereceğim.
Teşekkürler.

@pagedown yaptığınız işe saygı duyuyorum. Bence çok güzel bir hareket, buraya kaydetmek. İleride bu konuyu okuyacak çok insan olur. Bir de zaman geçtikçe sizin de buraya ara sıra bakmanız dahi güzel bir tecrübe yaşatır size.

Ben sizin yazdıklarınızı umursuyorum. Hâlihâzırda herkes her konuya bakamaz. Çünkü ilgi alanlarımız aynı değil, olmak da zorunda değil.

Küçük bir tavsiye: Bağlaç olan "-de/-da" eklerini ayırmaya dikkat edebilirsiniz. Sevgiler. 🙂

Geri
Yukarı