Yeni Çıkacak Ekran Kartları Beklenmeli mi?

Yessjett

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Amerika'da kuzenim yaşamakta. 8 Ocak'ta Türkiye'ye geliyor. Gelirken ekran kartı almasını istedim. Sizce ne yapmalıyım? Yeni kartların çıkacağını duydum, beklemeli miyim?
Bütçem 2000 TL civarı. Şuan Amazon'da GTX 1080 2000TL'ye satılıyor kampanya ile, onu hemen almalı mıyım? Yoksa beklemeli miyim daha fiyatlar düşer mi çıkar mı yeni modeller gelir mi?
Bana bir akıl verin lütfen. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Amerika'da kuzenim yaşamakta. 8 Ocak'ta Türkiye'ye geliyor. Gelirken ekran kartı almasını istedim. Sizce ne yapmalıyım? Yeni kartların çıkacağını duydum, beklemeli miyim?
Bütçem 2000 TL civarı. Şuan Amazon'da GTX 1080 2000TL'ye satılıyor kampanya ile, onu hemen almalı mıyım? Yoksa beklemeli miyim daha fiyatlar düşer mi çıkar mı yeni modeller gelir mi?
Bana bir akıl verin lütfen. Teşekkürler şimdiden.
Bekleyebiliyorsan tabii ki bekle süper olur. Piyasa bir düzelsin, Vega'lar dökülsün piyasaya. 1080'in değeri azalsın, Vega oyunlarda 1080 veya 1080 Ti ile aynı performans verir diyemiyorum şu anlık ama şu konuda gönlün rahat olsun beklediğine değecek. En kötü yine 1080 alırsın ama daha ucuza alırsın, 1080 Ti alırsın belki o fiyatlar düzelirse.

Ciddi misiniz ? Biraz gönlümü rahatlattınız vallahi. Vegalar o fiyatta mı olacak nasıl olacak ? Yani bütçem ortalama 500$ gibi Amazon'a göre. Fiyatlar düşse 1080Ti alsam ne güzel olur..
Edit: O zamana kadar Onboard ile devam edebilir miyim sizce ?
Gerçi bilmiyorum onboard varmı anakartımda. Aldığım anakart Gigabyte AB350 Gaming 3

Sıralama söylenenlere göre şu şekilde olacak : GTX1080 - AMD Vega - GTX1080Ti. Bana kalırsa 2000 TL'ye GTX1080 hiç kimseyi üzmez. Tercih senindir.

Ciddi misiniz ? Biraz gönlümü rahatlattınız vallahi. Vegalar o fiyatta mı olacak nasıl olacak ? Yani bütçem ortalama 500$ gibi Amazon'a göre. Fiyatlar düşse 1080Ti alsam ne güzel olur..
980 Ti kral iken Fury X çıktığında sıvı soğutmalı olmasına rağmen 980 Ti'den 400 TL kadar daha ucuzdu. Aynı mantık düşünürsek 1070/1080 rakibi yüzde 90 daha ucuz çıkacak rakiplerinden. Ve en önemlisi şu ki piyasanın fiyatları şu an stok sorunlarından/AMD'nin NVIDIA ile yarışacak kartı olmamasından 1070/1080/1080 Ti fiyatları uçuk. Vega bekleyelim görelim, her türlü kârda olacağız zaten.

Yani eğer o zamana kadar 2000Tl ye Amazon'dan 1080Ti alabilirsem çok sevinirim, sanırım beklemeye koyulacağım.
980 Ti kral iken Fury X çıktığında sıvı soğutmalı olmasına rağmen 980 Ti'den 400 TL kadar daha ucuzdu. Aynı mantık düşünürsek 1070/1080 rakibi yüzde 90 daha ucuz çıkacak rakiplerinden. Ve en önemlisi şu ki piyasanın fiyatları şu an stok sorunlarından/AMD'nin NVIDIA ile yarışacak kartı olmamasından 1070/1080/1080 Ti fiyatları uçuk. Vega bekleyelim görelim, her türlü kârda olacağız zaten.
Gerçekten beni çok rahatlattınız, içimde bir kuşku vardı. Çok teşekkürler.

Gerçi bilmiyorum onboard varmı anakartımda. Aldığım anakart Gigabyte AB350 Gaming 3

Yani eğer o zamana kadar 2000Tl ye Amazon'dan 1080Ti alabilirsem çok sevinirim, sanırım beklemeye koyulacağım.

Gerçekten beni çok rahatlattınız, içimde bir kuşku vardı. Çok teşekkürler.

Maalesef B350 mobo'ların çoğunda Onboard var ama bu sadece A serisi işlemciler için. Ryzen'lar onboard ile çalışmıyor.

Evde bir tane ekran kartı vardı HD5*** serisiydi sanırım hiç hatırlamıyorum. LoL bile açmıyordu yani öyle söyliyeyim. Onu taksam birşey olmaz değil mi :D Yani o kadar işlemci bu ekran kartını beğenmemezlik yapıp ben çalışmıyorum vs. demez değil mi :D

Evde bir tane ekran kartı vardı HD5*** serisiydi sanırım hiç hatırlamıyorum. LoL bile açmıyordu yani öyle söyliyeyim. Onu taksam birşey olmaz değil mi :D Yani o kadar işlemci bu ekran kartını beğenmemezlik yapıp ben çalışmıyorum vs. demez değil mi :D
Yok yok yapmaz çalıştırır. Zamanında HD 5450 için falan canımı verirdim ben. Hele HD 5770 5850 falan.. Şu anın 1080 Ti'larıydı onlar :)

Başka konularda zaman geçtikçe fiyatların artacağını söylüyorlar biraz tereddütte kaldım açıkçası. Beklemeliyim değil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı