Yeni çıkacak ekran kartları beklenmeli midir?

PANTERAS

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Ben ekran kartı olarak GTX 1080 yada 1070Ti almayı planlıyorum ancak yeni çıkması beklenen ekran kartlarını beklemeli miyim 1080p çözünürlük kullananan ve buna uygun monitöre sahip birisi olarak? İlerleyen zamanlarda neden beklemedim diye pişman edecek bir performans kaybım olur mu diye merak etmekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız ekran kartları bile o çözünürlükte darboğaz yapabilir. Yeni çıkanlar 1080p'de bariz darboğaz yapacaktır.

Ryzen 2700x kullanacağım 1080 yada 1070ti alma planım var daha önce açtığım konularda bileşen listesi zaten hep aklımdaydı ancak beklemiştim ve 1080p çözünürlük için yeni GPUları beklememin pek bi mantığı olduğunu düşünmemeye başladım bugün technopat üzerinden yayınlanan bilgisayarı bile alma düşüncesine girdim işlemciyi 2700x yapmak şartıyla alınabilir mi sizce ?
1170/2070 gayet uygun aslında. 3000 TL civarına 1080 Ti performansı. Dsr ile çözünürlük arttırmanız gerekecektir.
Dsr işlerine girmek gibi bir şey şuan için kafamda yok sistem zaten şuan ki haliyle dahi benim için fazlasıyla iyi durumda olduğu için benim beklentim 1.5 ay sonra ah be dememek olacaktır

Bekleyebilirsiniz ama fiyatlar konusunda bir yorum yapamayacağım. Bütçenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız bi'GTX 2080 fena olmaz hani :)

Alacağınız ekran kartları bile o çözünürlükte darboğaz yapabilir. Yeni çıkanlar 1080p'de bariz darboğaz yapacaktır.
Güçlü işlemcilerle sıkıntı olacağını sanmıyorum. Monitör darboğazından bahsediyorsanız bazı AAA Ultra grafikte ve 1080p çözünürlükte 1080Ti, %99 kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı