Yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler derste cep telefonu kullanamayacak

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Bildiğim kadarıyla yıllardır yasaktı. Öğrenciler sadece teneffüs ve öğle aralarında kullanabiliyor. Ücretli öğretmenlik, beslenme sorunu, akran zorbalığı gibi problemler varken tek sorun telefondu🙎

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzun süredir yasaktı, ders süresi günde 8 dersten 40 dakika olursa verimli olmaz tâbi.
Ortaokul'da öğlenci olan öğrenciler ve liseye gidenler için okul saatleri çok uzun. 8-9 saat belki daha fazla olanlar var, zaten öğle arasından sonra dersi dinleyen yok🙁

Ortaokul'da öğlenci olan öğrenciler ve liseye gidenler için okul saatleri çok uzun. 8-9 saat belki daha fazla olanlar var, zaten öğle arasından sonra dersi dinleyen yok🙁
Sistem kötü, çabalayan yüksek öğretim sürecinde hayatını kazanıyor.
Hele hele EML durumu dâhâ vahim.

Öğleden sonra uykun geliyor.
Öğlen kestirsen iyi oluyor da o da olmuyor.
Bence sabah erkenden 6-7 gibi başlansa öğlene bitirilse makul olabilir.

Sistem kötü, çabalayan yüksek öğretim sürecinde hayatını kazanıyor.
Hele hele EML durumu dâhâ vahim.
EML ne hocam?

Kısaltımını bilmiyordum da. Çıkaramadım.
Yoğunluğu az galiba, genelde mesleki ve teknik anadolu, sağlık meslek, ticaret meslek lisesi yoğunluğu fazla galiba çoğu ilde.
İyi yüzdelik dilimle alan meslek liseleri de var. Onlara gidilir aslında.
Hem işin de hazır olur. Değil mi?
Bazı liselerin iş yerleri ile anlaşması da oluyor, okulda derece yapanlara bursta sağlıyorlardı.
Yine iş öğrencide bitiyor.

Yoğunluğu az galiba, genelde mesleki ve teknik anadolu, sağlık meslek, ticaret meslek lisesi yoğunluğu fazla galiba çoğu ilde.

Bazı liselerin iş yerleri ile anlaşması da oluyor, okulda derece yapanlara bursta sağlıyorlardı.
Yine iş öğrencide bitiyor.
Abi çok iyi ya. Hem paranı kazanıyorsun. Hem de yurt dışında okumak isterse araba ile makina ile ilgili bir şey okursa eğer tamircide falan harçlığını çıkarır. Normak alınandan faha fazla alır herhalde o tür yerlerde. En azından işinin ehli.
Gİdeceği ülkeye bağlı ama bizim gibi ağır müfredatları yok ya. Halletmesi kolay olur.
Ya da para biriktirip gene gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı