Yeni Ekran Kartı Almak için Beklenmeli mi?

Ağlanan veya sızlanan birisi yok ortada. Herkes kartını 5 binlere satarken ben 4400'e sattım. Piyasası o olan kartı gidip 1500 liraya koyacak halim yoktu. Yeni kartların da piyasası buysa bu fiyatlara alınır. Ben konuda neden bu kadar pahalılar diye bir şey söylemedim dikkatli bakarsanız. Şu anki durumda da fahiş fiyatlara rağmen 2060 almayı gözümün önünde bulundurduğum da konuda yazıyor. Ben kartımı alırken de fahiş fiyatlar vardı fakat bekledim ve fiyatlar bir tık düştüğü anda aldım kartımı ve memnundum. Şu anda da kriz varken değerlendirdim. İlla düşecek diye bir şey de yok bakarsınız 4400'e sattığım kart 6 bin olur ve zarara girmiş olurum. Sadece sizin düşüncelerinizi almak istedim konuda.

Doların düşmesini beklemiyorum hocam. Ekran kartlarında dolardan bağımsız olarak mining muhabbeti yüzünden ve stok sorunları yüzünden aşırı derecede bir artış oldu. Bu sorunlar çözülünce fiyatların düşmesi bekleniyor. Fakat dolar artar fiyatlar aynı kalır veya daha da artar farklı bir şey o.

2060 al sen. Bir miktar para verip sistemini upgrade ettiğini düşün. Bekleme düşecek düzelecek diye.

Bekleyin mi ekran kartı stok sorunları, 2022 yılına kadar sürecek çok beklersiniz fiyatların eski haline gelmesini, bu bekleyin diyen arkadaşlar neye göre bekleyin diyor mesela, yani yakın zamanda stoklar birden bollaşacak mı fiyatlar bir anda 4000'e düşecek falan mı zannediyor. Amazon bile 1-2 ay sonra gelecek stokları şimdiden satmaya başlıyorken. 3060 dışında diğer serileri madenciler direk hüpletiyor. 3060'ın mining durumuda belli değil ilerleyen zamanlarda kırılırsa o kartta bulunamayabilir, Mining işi yakın zamanda bir anda bitmezse iş çok zor, TR'ye gelen garantili ürünler fırsatçılık yüzünden uzun süreler olması gereken fiyatlardan satılamayacak. İnventus 2060 super-2070 ayarında olan 3060'ı indirimli fiyat olarak 8500 küsür TL'ye satıyor, Acı ama gerçek bu,

Ben bu süreçte oyun oynamam günlük pc işleri film müzik internet ile idare eder çok sistem gerektirmeyen oyunları oynayabilirim derseniz ekran kartını satıp dahili gpu ile takılıp aldığınız parayı dolar'a yatırıp bekleyin illaki bir yerden uygun fyata stok düşer amazon japonyada 4500-5500 aralığına 3060 satılıyordu amazon.com'da da keza benzer fiyatlara bulunabiliyor, garantisiz falan ama

Kaynak: Ekran kartı sıkıntısı 2022'ye kadar sürecek

morgan stanley analisti harlan sur, ekran kartı sıkıntısının 2022'ye kadar süreceğini söyledi. Bu, en az bir yıl daha GPU fiyatlarının yüksek kalacağı anlamına geliyor.

Bekleyin mi ekran kartı stok sorunları, 2022 yılına kadar sürecek çok beklersiniz fiyatların eski haline gelmesini, bu bekleyin diyen arkadaşlar neye göre bekleyin diyor mesela, yani yakın zamanda stoklar birden bollaşacak mı fiyatlar bir anda 4000'e düşecek falan mı zannediyor. Amazon bile 1-2 ay sonra gelecek stokları şimdiden satmaya başlıyorken. 3060 dışında diğer serileri madenciler direk hüpletiyor. 3060'ın mining durumuda belli değil ilerleyen zamanlarda kırılırsa o kartta bulunamayabilir, Mining işi yakın zamanda bir anda bitmezse iş çok zor, TR'ye gelen garantili ürünler fırsatçılık yüzünden uzun süreler olması gereken fiyatlardan satılamayacak. İnventus 2060 super-2070 ayarında olan 3060'ı indirimli fiyat olarak 8500 küsür TL'ye satıyor, Acı ama gerçek bu,

Ben bu süreçte oyun oynamam günlük pc işleri film müzik internet ile idare eder çok sistem gerektirmeyen oyunları oynayabilirim derseniz ekran kartını satıp dahili gpu ile takılıp aldığınız parayı dolar'a yatırıp bekleyin illaki bir yerden uygun fyata stok düşer amazon japonyada 4500-5500 aralığına 3060 satılıyordu amazon.com'da da keza benzer fiyatlara bulunabiliyor, garantisiz falan ama

Kaynak: Ekran kartı sıkıntısı 2022'ye kadar sürecek

morgan stanley analisti harlan sur, ekran kartı sıkıntısının 2022'ye kadar süreceğini söyledi. Bu, en az bir yıl daha GPU fiyatlarının yüksek kalacağı anlamına geliyor.
Her kafadan bir ses çıkıyor. Dün almayayım diyordum, şimdi alayım hemen diyorum.

Bekleyin diyen çoğu arkadaşın sistemleri var zaten streste değiller. 1 haftadır düşünmekteydim ve dün 2900e sıfır GTX 1650S siparişi verdim ve pişman olacağımı sanmıyorum. Bunlar iyi günlerimiz.

Son düzenleme:
Merhaba; bende yeni ekran kartı alırım ümidi ile 2.5 yıldır kullandığım RX570 4gb 1.700 TL ye satıp aynı fiyata 1050 Tİ aldım. Sonuç sadece ekran kartını yenilemiş oldum, mining ile uğraşan arkadaşlar ile görüşmem sonucu ETH 1.000$ Altına düşüp uzun vadeli bu rakamda seyretmediği sürece mining işi bitmez en iyi ihtimal yıl sonu stoklar düzelir fiyatlar da eskisi gibi olmaz bilginiz olsun...

Sonuç sadece ekran kartını yenilemiş oldum.

Performans da kaybetmişsin sen.
1614595565504.png

Yeni konular

Geri
Yukarı