Yeni ekran kartının slot kısmı lekeli duruyor

Arda6667

Femtopat
Daha fazla  
2. el ekran kartı aldım, geldiğinde arka demir plakası böyleydi. Satıcıya sordum sil geçer dedi sonra kısa devre falan olur silme istersen dedi. Kullanımdan dolayı öyle dedi, sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_20240417_181023.jpg
    IMG_20240417_181023.jpg
    188 KB · Görüntüleme: 45
Oraya foşur foşur bir şey tutmadığınız sürece kısa devre olabileceğini zannetmiyorum. Ben donanımları izopropil alkol ve bez yardımıyla temizliyorum. Böyle bir şeyle karşılaşmadım.

2. el ekran kartı aldım, geldiğinde arka demir plakası böyleydi. Satıcıya sordum sil geçer dedi sonra kısa devre falan olur silme istersen dedi. Kullanımdan dolayı öyle dedi, sizce ne yapmalıyım?

Paslanma, kartın önceden nemli bir ortamda saklandığını veya uygun olmayan koşullarda kullanıldığını gösterebilir. Pek iyiye işaret değil dostum.

Paslanma, kartın önceden nemli bir ortamda saklandığını veya uygun olmayan koşullarda kullanıldığını gösterebilir. Pek iyiye işaret değil dostum.

Satıcı içine yatmadıysa iade edebilirsin dedi lakin çok kararsız kaldım.

Yani bir problem yaratmaz. Bir şey yapmanıza gerek yok.

Teşekkür ederim. Peki sizce bunu kullanan kişi fazla mı yüklenmiş karta ya da ne buna sebep oldu?

İstersen sil. Sorun yaratmaz ama silmene de gerek yok zaten. Plaka öyle kalsa da olur ama bu hale gelmesi için ıslanması lazım. Büyük ihtimal ekran kartı nemli bir yerde tutulmuş. Bu daha büyük bir sorun.

Satıcı içine yatmadıysa iade edebilirsin dedi lakin çok kararsız kaldım.

Teşekkür ederim peki sizce bunu kullanan kişi fazla mı yüklenmiş karta ya da ne buna sebep oldu.

Deneme imkanın varsa önce dene istersen testlerini yap. Sonra içine sinmez ise iade edersin.

Bu bana hiç pasmış gibi gelmedi. Ele alındığında kalan iz gibi gözüküyor. Islak mendille silindiğinde geçecek bir şey bu.

Kenarından biraz silsin bakalım belki dediğiniz gibidir. Ama sildikten sonra kuruluktan emin olmadan kullanmayın kartı.

Geri
Yukarı