Yeni kitap okuyan birine kitap tavsiyeleri

Şu an internet sitesinde sepete eklediğim kitapları paylaşıyorum. Bilginiz varsa kitaplarla ilgili yorumunuzu beklerim.
Akıl ve Tutku - Hasan Ali Yücel Klasikleri
Jane austen.

Alçakgönüllü Bir Öneri - Hasan Ali Yücel Klasikleri
Jonathan Swift.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Hasan Ali Yücel Klasikleri
Victor hugo.

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi-Modern Klasikler 147
Francis scott key fitzgerald.

Öteki - Hasan Ali Yücel Klasikleri
Fyodor mihayloviç dostoyevski.

Kitapları Amazon'dan alırsanız hem daha ucuza almış olursunuz hem de daha kaliteli hizmet alırsınız. Bu 5 kitap idefix'te 42,25TL tutarken Amazon'da 35,53TL tutuyor ayrıca Amazon'da 25TL üzeri siparişlerde kargo ücretsiz.

Polisiye sevmem demişsiniz ama jean christophe Grange'ın kitaplarını hiç okumadıysanız bir deneyin. Ben de pek sevmem diyordum, okuduktan sonra hastası oldum bir dönem.

Kızıl nehirler... Efsane ya.
Selamlar,
Kitap okumaya yeni başladım. Yıllar önce birkaç kitap okumuştum onları saymıyorum o yüzden sıfırdan başlıyorum diyebilirim. 3 tane kitap aldım öneri ve tavsiye üzerine. Bunlar; insan neyle yaşar, insancıklar ve fareler ve insanlar.

Bu üç kitaptan ilk okuduğum insan neyle yaşar oldu. İnanın kitabı nasıl bitirdiğimi bilmiyorum. Bir çırpıda bitiverdi. Hatta bittiğinde içimde bir burukluk kaldı. O kadar güzel hikayeler okudum ki, sonsuza kadar bu hikayelerden okumaya devam edebilirdim sanırım.

Lafı uzatmadan devam edeyim. İnsancıklar kitabına başladım, bu kitabı hala bitirmek nasip olmadı. Kitabı elime almadan önce okusam mı okumasam mı 3-5 defa düşündürüyor beni sürekli ama elime aldığım zamanda en az yarım saat okuyorum. Kitap sıkıcı mı deseniz sıkıcı derim ama hikaye için aynı şeyi söylemek istemiyorum. Bir kitaba nasıl hem sıkıcı hem hikayesi güzel diyebiliyorum anlamıyorum ama okumakta ve kitabı bitirmekte zorlandığımı itiraf etmeliyim.

Bundan sonra sırada fareler ve insanlar var. Yakın çevremde bazı insanlar bu kitabın ağır bir kitap olduğunu, ilk 20 sayfa okuduktan sonra bırakacağımı söylüyorlar. O yüzden insancıklar kitabında yaşadıklarımı yaşamaktan korkuyorum.

Yeni kitaplar almak istiyorum. Belirli bir tarzım yok ama klasiklere yatkınım gibi. Polisiye veya fantastik sevmiyorum sanırım. Ne gariptir ki film ve dizilerde klasik sevmem, polisiye ve fantastik severim. Sanırım kitaplarda bulduğum gerçeklik ve samimiyet bu şekilde düşünmeme etki ediyor.

Güzel önerilerinizi merakla bekliyorum.

The 100 serisi var bende ilk okumaya başladığım zaman okumuştum. Su gibi gider kitap bence dili vs. çok sade. Gençlik ve bilim kurgu ama tavsiye edebilirim.

Herkese günaydın,

Dün en sonunda Dostoyevski'nin İnsancıklar kitabını bitirdim. Sanırım ağır bir kitap olduğu için biraz uzun sürdü bitirmem. Bitirdikten sonra kitabın son sayfalarındaki kritiğini de okudum.

Kitabın karakterleri ile ilgili düşündüğüm ama emin olamadığım şeyleri bu kritikte de okudum. Sonra içim biraz rahatladı ne yalan söyleyeyim. Çünkü gelişi güzel okumuş olmaktan korkuyordum. Ama çok şükür kritikte benim düşündüklerimle çok benzer şeyler yazılmış. Buda içime su serpti doğrusu.

Neyse, kitap bittikten bi' 20 dakika sonra elime John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar kitabına başladım. Kitabı okumaya başlamadan önce Youtube'da kitabın konusundan az da olsa bahsedilen bir video izledim ve sonra kitabı elime aldım okumaya başladım. Bi baktım saat gece 1 olmuş ve 30 sayfa birden okumuşum. (Kiminize göre bu az olabilir tabi. Ama unutmayın ben yeni okumaya başlayan birisiyim.)

Birçok kişi kitap hakkında bana 20-30 sayfa oku tekrar başa dönüp okuyacaksın yada sıkılacaksın gibi şeyler söylemişti. Halbuki ben 30 sayfayı bir solukta okumama rağmen yatıp uyumak zorunda olduğum için kitabı elimden bıraktım ve yatağıma geçtim. Şuan bunu yazarken bile eve gidip kitabı okumaya başlama hayalleri kuruyorum. Gerçekten kitaplar hakkında insanların görüşleri çok farklı olabiliyormuş. Bu kadar korkutucu ve ağır olduğu söylenen Fareler ve İnsanlar bana çok tatlı ve okuması çok keyifli bir kitap olarak geldi.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Bugün, bu konunun başında bahsettiğim kitapların siparişi elime ulaşacak bir aksilik olmazsa. Onları da okumak için can atıyorum. Umarım bu kitap okuma sevgisi benim için geçici bir heves değildir ve bu şekilde sürekli beni heycanlandırır.

Herkese iyi günler dilerim...
Herkese selam tekrar,

Arkadaşlar bu konuda konuşacak birini yada birilerini bulamadığımdan buraya yazıyorum okuduğum kitaplarla ilgili düşüncelerimi ve hissettikerimi. En son burada Dostoyevski'nin İnsancıklar kitabından bahsetmiştim.

Kitabı birkaç gün önce bitirdim. Biraz uzun sürdü ama bitirdiğime memnunum çünkü böylelikle başka kitaplara geçebildim. İnsancıklar'dan sonra Fareler ve insanlara bailadım ve onu bitirmem iki günümü aldı. Daha önce hiç kitap okurken güleceğimi düşünmemiştrim ama bu kitap beni birkaç kez güldürmeyi ve sonunda ise hüzünlü ama bir o kadar da karışık duygular içerisine sokmayı başardı. Gerçekten kitaptan çok etkilendim ve mekan betimlemeleri bana sanki orada o olayları yaşayan dışarıdan gören biriymişim hissini verdi.

Bİr yandan da işe gidip gelirken toplu taşımada F.Scott FITZGERALD'ın, Benjamin BUTTON'ın Tuhaf Hikayesi'ni okudum. Kısa ama ilginç bir kitaptı. Hoşuma gitti doğrusu.

Şuan toplu taşıma için ve evde vakit geçirirken okuyabileceğim iki farklı kitaba başladım. Evde daha çok nargilemi hazırlayıp keyif yaparken açıp okuyorum kitabımı. Yaklaşık olarak en az 1 saat evde kitap okuyorum artık. Evde Jonathan Swift'in Alçak Gönüllü Bİr Öneri kitabına başladım. Yolda toplu taşımada ise Franz Kafka Dönüşüm kitabını okuyorum.

Sİzce seçimlerim nasıl gidiyor? Bu kitapları okuduysanız düşüncelerinizi ve yorumlarınızı almak isterim.

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı