Yeni laptop aldım sürekli şarjda mı bırakmalıyım?

Lenovo Vantage'yi indirin ve prizden çıkararak şarjı %60'dan biraz altına indirin. Ardından Vantage'den tasarruf kipini açın ve şarja takın. Sürekli prizde takılı kalan cihazlarda batarya %60'da sabitlenip pil ömrünün uzatılması amaçlanıyor.

Lenovo Vantage'yi indirin ve prizden çıkararak şarjı %60'dan biraz altına indirin. Ardından Vantage'den tasarruf kipini açın ve şarja takın. Sürekli prizde takılı kalan cihazlarda batarya %60'da sabitlenip pil ömrünün uzatılması amaçlanıyor.
Teşekkür ederim genelde prizde kullanacağım haftada 3-5 kere pilde kullanacağım bu programı indirmem gerekiyor değil mi?
Pil ömrümü nereden öğrenebilirim?

Pili tamamen bitirme.(%15-20'den aşağı indirmemeye bak) Ben öyle bir hata yaptım %7 kayıp yaşadım yeni cihazda. Ondan sonra hiç bitirmedim pilini ve sürekli şarjda Vantage programı ile %60 ile sabitledim halen daha o günden beri kayıp yok. Hafta da bir %100 yap ve 2 ayda bir OneKey Optimizer ile batarya kalibrasyonu yap.(5-6 saat sürebilir ve cihazı kullanabilirsin)

Pili tamamen bitirme.(%15-20 aşağı indirmemeye bak) Ben öyle bir hata yaptım %7 kayıp yaşadım yeni cihazda. Ondan sonra hiç bitirmedim pilini ve sürekli şarjda Vantage programı ile %60 ile sabitledim halen daha o günden beri kayıp yok. Hafta da bir %100 yap ve 2 ayda bir OneKey Optimizer ile kalibrasyon yap.
Ne kadar kayıp yaşadığına nereden bakıyorsun? Hangi programı indirmeliyim vantage'de yazmıyor döngü sayısı yazıyor sadece.
Pili tamamen bitirme.(%15-20'den aşağı indirmemeye bak) Ben öyle bir hata yaptım %7 kayıp yaşadım yeni cihazda. Ondan sonra hiç bitirmedim pilini ve sürekli şarjda Vantage programı ile %60 ile sabitledim halen daha o günden beri kayıp yok. Hafta da bir %100 yap ve 2 ayda bir OneKey Optimizer ile kalibrasyon yap.
Bir de benim ekran beyazları net göstermiyor yani üstünde hafif sarılık var sende de varmı böyle bir problem ekran ayarlarını bulamadım radeon ayarlarında nvidia gibi değil.

Vantage'de pil ayrıntıları var. Pilin kapasitesi 45WH ise 41WH gibi değerlere düşmüşse kayıp var. Dediğim(OneKey Optimizer) ile pil kaybını yüzde olarak görebilirsin. %60 da kullanırken bazen 1WH gibi düşük gösterebilir onu problem etme.
Bir de benim ekran beyazları net göstermiyor yani üstünde hafif sarılık var sende de var mı böyle bir problem? Ekran ayarlarını bulamadım Radeon ayarlarında Nvidia gibi değil.
Bende yok, gece ışığını açarsam ekran sararır gibi oluyor. Vantage de ve Windows 10'da var gece ışığı kontrol edebilirsin.

Son düzenleme:
Pilin ideaş şarj durumu yüzde 60 70 civarlarındadır. Bu aralıkta bataryalar kolay kolay eskimez. (batarya türüne göre değişir) laptop bataryaları da genelde yüzde 70e kadar şarj olur. (sen 100% görürsün ama o maksimum sınırı. Piller asıl hacimlerinin yüzde 60 ine kadar falan şarj oluyor.) bu sayede de pillerin eskimiyor. Yani sürekli prizde kullanmanda bir sakınca yok. Doldur boşalt yapmana da gerek yok. Ayda bir dışarı çıkarken şarjı zaten azalıyordur bir miktar, o kadar spor o bataryaya yeter. Kısacası mümkünse prizde kullan. Dışarı falan çıkarken de tasalanma. Rahat ol.

Pilin ideaş şarj durumu yüzde 60 70 civarlarındadır. Bu aralıkta bataryalar kolay kolay eskimez. (batarya türüne göre değişir) laptop bataryaları da genelde yüzde 70e kadar şarj olur. (sen 100% görürsün ama o maksimum sınırı. Piller asıl hacimlerinin yüzde 60 ine kadar falan şarj oluyor.) bu sayede de pillerin eskimiyor. Yani sürekli prizde kullanmanda bir sakınca yok. Doldur boşalt yapmana da gerek yok. Ayda bir dışarı çıkarken şarjı zaten azalıyordur bir miktar, o kadar spor o bataryaya yeter. Kısacası mümkünse prizde kullan. Dışarı falan çıkarken de tasalanma. Rahat ol.
Teşekkür ederim benim laptop'ta kurulum yaparken veya bazen ekrana çıkan uyarılardaki yazılar bulanık gözüküyor ama internette gezinirken v.s problem yok sadece kurulum gibi ekranlarda bulanık oluyor nasıl çözebilirim bu problemi ?

Teşekkür ederim benim laptop'ta kurulum yaparken veya bazen ekrana çıkan uyarılardaki yazılar bulanık gözüküyor ama internette gezinirken v.s problem yok sadece kurulum gibi ekranlarda bulanık oluyor nasıl çözebilirim bu problemi ?
Bunun bir problem değil, bir özellik olduğunu düşünüyorum. Hem laptobu hem de sorunu görmeden yorum yapamam. Özellikle koyulmuş bir özellik olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı