Yeni LGS zor olur mu?

2019 yılı için konuşuyorum:

Bize verilen denemeler korkutucu düzeyde zordu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği örnek sorular da zordu. Sınav ise resmen bir şakaydı. On saniyede çözdüğüm Türkçe sorularından tut ezbere yaptığım fen sorularına kadar girdiğim onca deneme yanında çıtır çerez kalmıştı.

Kişiden kişiye değişir tabii. Denemelerde ilk ondan düşmeyenler LGS'de dibi gördüğünde benim gibi arkada nal toplayanlar iyi derecelere ulaşmıştı. Yani kesin bir zorluk belirtemem ama bana göre çok abartıldı.

Sen sakin kal, hayatın tadını çıkartırken ders çalış ve endişelenme. Bu dünyanın sonu değil bir sınav. Sınav anında paniklememeyi başardığın anda yüzde ellilik kesimi geçiyorsun zaten. Kolay gelsin! 😉

2019 yılı için konuşuyorum:

Bize verilen denemeler korkutucu düzeyde zordu. Milli eğitim bakanlığı'nın verdiği örnek sorular da zordu. Sınav ise resmen bir şakaydı. On saniyede çözdüğüm Türkçe sorularından tut ezbere yaptığım fen sorularına kadar girdiğim onca deneme yanında çıtır çerez kalmıştı.

Kişiden kişiye değişir tabii. Denemelerde ilk ondan düşmeyenler LGS'de dibi gördüğünde benim gibi arkada nal toplayanlar iyi derecelere ulaşmıştı. Yani kesin bir zorluk belirtemem ama bana göre çok abartıldı.

Sen sakin kal, hayatın tadını çıkartırken ders çalış ve endişelenme. Bu dünyanın sonu değil bir sınavsınav anında paniklememeyi başardığın anda yüzde ellilik kesimi geçiyorsun zaten. Kolay gelsin! 😉

Agam 2019 lgssiyle aynı derece zorlukta mı olur?

Ben geçen sene girdim 8. sınıfta ortalamam 96 idi ve LGS'de 400 puan civarı aldım. Bu sene sınav nasıl olur bilmiyorum çünkü 2. dönem ders işlenmedi gibi bir şey oldu.
Sen 96 ortalama ile 400 puan aldıysan, 75 ortalaması olan ben ne yaparım acaba. Birde öğretmenler ortalama bir lise kazanmamız için 460 ve yukarısı almamız gerektiğini söylediler. Bittik biz.

İyi bir lisede okumamak dünyanın sonu değil arkadaşlar. Bilgiye çok kolay ulaştığımız bu zamanlarda kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz. Bu kadar kasmaya gerek yok yani. Sınavın zorluğuna da bu kadar takılmayın. Zorsa herkese zor, kolaysa herkese kolay. İyi hazırlandıysanız zor olması sizin avantajınızadır.

İnşallah zor olmaz ben de gireceğim bu sene. 1. dönemden sorumlu olmamız gerçekten güzel oldu. Örnek sorular kıvamında gelirse zorlamaz zaten. Deneme sonuçlarım genelde 460-480 arası ama ailem kötü daha fazla çalış diyor kafayı yedirtseler de geçiniyoruz işte.

Sınava girerken herkesin aynı sınava gireceğinin bilincinde olarak gir. Sınav herles için zor olacak. Bundan dolayı iki nokta önemli. Ilki kriz yönetimi. Sınavda zamanını ve heyecan-stres gibi duygularını kontrol edebilmelisin. Ikincisi sinavdan önceyeterince çalışmış, sınav stratejini oluşturmuş yani hazır olmalısın. Bunları yaptıktan sonra gerisi geliyor.

Sen 96 ortalama ile 400 puan aldıysan, 75 ortalaması olan ben ne yaparım acaba. Bir de öğretmenler ortalama bir lise kazanmamız için 460 ve yukarısı almamız gerektiğini söylediler. Bittik biz.

Yok be kanka.

İnşallah zor olmaz ben de gireceğim bu sene. 1. dönemden sorumlu olmamız gerçekten güzel oldu. Örnek sorular kıvamında gelirse zorlamaz zaten. Deneme sonuçlarım genelde 460-480 arası ama ailem kötü daha fazla çalış diyor kafayı yedirtseler de geçiniyoruz işte.

O kadarı kötü mü? Ben 314 yapıyorum en fazla. Ama Matematik'ten bayağı boş bırakıyorum.
Sınava girerken herkesin aynı sınava gireceğinin bilincinde olarak gir. Sınav herles için zor olacak. Bundan dolayı iki nokta önemli. Ilki kriz yönetimi. Sınavda zamanını ve heyecan-stres gibi duygularını kontrol edebilmelisin. Ikincisi sinavdan önceyeterince çalışmış, sınav stratejini oluşturmuş yani hazır olmalısın. Bunları yaptıktan sonra gerisi geliyor.
Sınava giren çoğu kişi telaş ve stres mi yapıyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı