Yeni Life Is Strange oyunundan beklentileriniz neler?

Hocam arada kaynadı derken ne kadarlık bir süre kaynadı arada? Bayağı bir süre kaynadıysa baştan yeniden başlayın, öyle bitirin derim. Ayrıca evet, kesinlikle bitirmek için indirmeye değer.
8 ay kaynadı. Bilmiyorum, hatırlar gibiyim her şeyi ama büyük ihtimal Metro serisini bitirince ona da devam ederim veya başlarım. 👍

Yüksek olasılıkla Before the Storm yapımcısı Deck Nine işi üstlenecek gibi duruyor, Dontnod yerine. Üstlenmişlerdir bile belki de.

Buna ek olarak New Power olarak tasvir edilen gücün telepati olmasını bekliyorum.

Önceki oyunların ana karakterlerini mutlaka bekliyorum, bir şekilde gözümüze sokulacaklar ama kanlı canlı görür müyüz bilemiyorum. Güzel olurdu görmek.

Bunun dışında müthiş beklentim yok maalesef. Ama parası neyse veririz modundayım. Artık bağdaşlaştırmak ne kadar doğru bilemem ama tek dileğim Twin Mirror gibi Epic Games'e çıkıp ölü yatırım yapılmaması ve Tell Me Why benzeri bir olayın yaşanmaması.

Life is Strange'teki Alyysa Anderson'a benzettim. Sürekli onu kurtarıyorduk. Ama ben böyle bir vücuda sahip birinin süper güce sahip olmasını istemem. Galiba DONTNOD sürekli belli bir azınlık kesmi kendine çekmek istiyor. İlk önce eşcinseller, şimdi ise şişmanlar. KIötü olacağını hissediyorum. Ama Tell Me Why o kadar eşcinselleri kendine çekmeyi amaçlasa da güzel bir hikayeye sahipti. Bu da öyle olabilir. Bekleyip göreceğiz.
Yüksek olasılıkla Before the Storm yapımcısı Deck Nine işi üstlenecek gibi duruyor, Dontnod yerine. Üstlenmişlerdir bile belki de.
Bence DONTNOD yapacaktır. Karakterin kaba etlerini görmüyor musun? Yukarıda bahsettim zaten.
Buna ek olarak New Power olarak tasvir edilen gücün telepati olmasını bekliyorum.
Yapımcının başka bir oyununda bu güç var. Hatta size söyleyeyim: Tell Me Why

Son düzenleme:
Bence DONTNOD yapacaktır. Karakterin kaba etlerini görmüyor musun? Yukarıda bahsettim zaten.
Dontnod'un yapmasının imkanı yok, zira başka işlerle meşguller. Ayrıca Square Enix ile aralarının da bozuk olması lazım. Hatta yolların ayrıldığı bile söyleniyordu. Açıkçası bu derece bir hızla da Dontnod'un da yapmasını istemem oyunun.
Yapımcının başka bir oyununda bu güç var. Hatta size söyleyeyim: Tell Me Why
O biraz daha farklıydı telepatiden. Sadece kırıntılarını barındırıyordu. Demek istediğim o değil.

Dontnod'un yapmasının imkanı yok, zira başka işlerle meşguller. Ayrıca Square Enix ile aralarının da bozuk olması lazım. Hatta yolların ayrıldığı bile söyleniyordu. Açıkçası bu derece bir hızla da Dontnod'un da yapmasını istemem oyunun.
Cyberpunk gibi yapabilirler. 2012'de duyurup işe 2016'da başladılar işe. Belki ilk olarak yapacakları oyunu yapıp sonradan bu işe başlayabilirler. Duyuru da belki hisselerinin değerini yükseltmek içindir. Ama pek sanmıyorum. Square Enix çoktan başlatmıştır projeyi. Dediğin de büyük ihtimal doğrudur.
O biraz daha farklıydı telepatiden. Sadece kırıntılarını barındırıyordu. Demek istediğim o değil.
Gene de benziyor. Benzer şeyi yaparlar mı? Belki yaparlar. Ama tepki çekecekleri kesin.

Hikayesinin, seçimlerinin ve karakterlerin güzel olacağından eminim. Ama umarım oynanışı daha güzel yaparlar. İsteğim bu.

Ek olarak, yeni ve çok daha ilginç bir güç isterim. Hatta birden fazla güç isterim, ortaya karışık olsun :)
1133288_620x410.jpg

Ama umarım oynanışı daha güzel yaparlar. İsteğim bu.
Bu beklenti biraz ölü kalıyor. Tabii oyunu yapacak olanların belirsizliği de kafaları kurcalıyor. Dontnod LiS serisinde hiçbir zaman oynanışa odaklanmadı, Deck Nine da -Before the Storm'da- benzer bir gayede çıkarttı oyununu. Seçimler noktasında da bir tık sıkıntıları vardı.

Yine de Tell Me Why ve LiS 2'de seçimlerin etkinliği bir nebze daha fazlaydı. Katlayarak arttırmaları elbette istediğimiz bir şey :)

Yani, oynanış beklentisine girmeye hiç gerek yok bana göre.

Geri
Yukarı