Life is Strange neden sevilmiyor?

Kedicikw

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ya açıkça anlatmak gerekirse oyunu oynayan kitle çok severken eleştirmenler nefret ettiğini söylüyor. Bu hikayesi biraz sıradan kaldığı için olabilir ama bu kadar neden nefret ediliyor anlamıyorum. Hippi tarzını seven bir insan değilim. Çok ergence içerikleri de sevmem ama bu oyun nedense kendini sevdirdi bana. Oyunun sonunda ağlamıştım yani. Ben öyle duygusal biri de değilim. Ağladığım tek sahne RDR2'deydi. Oyunun 2015 için çok güzel ama dönemimiz için hikayesinin güzel mekaniklerin orta olduğunu düşünüyorum. Geri sarmayı "pantolona laf ettim geri alıp düzelteyim." kafasında değil de yaptığımız seçimin diğer türlü nasıl olacağını save almadan öğrenebilme olarak düşünmekteyim. Hikayesini sevme sebeplerimden çok küçük bir nedeni de benim bir arkadaşımı kaybetmemdi. Oyun bana o yönden de yakın geldi biraz. Ama çoğu sahneden duygulanmıştım. Sizin düşünceleriniz neler?

Kim sevmiyor yahu? Ben hiç görmedim Life is Strange'e ağır eleştiri getiren biri. Hikayesi de kesinlikle sıradan değil. Bu dediğim yalnızca 1. oyun için bu arada, kalanları oynamadım Before The Storm hariç.

Kültür olarak bizde fazla benimsenemediği için. Bize uzak. Ayrıca oynayan kitle içinde Türkçe alt yazıya ihtiyaç duyanlar bu oyunu kötü yorumluyorsa zaten çok da önemsememek gerek.

Ben bütün serilerini severek oynamıştım.

Kim sevmiyor yahu? Ben hiç görmedim Life is Strange'e ağır eleştiri getiren biri. Hikayesi de kesinlikle sıradan değil. Bu dediğim yalnızca 1. oyun için bu arada, kalanları oynamadım Before The Storm hariç.

Hocam eleştiri videolarına bakarsanız genelde sevmemişler. Benim de oynadığım en güzel ilk 3 oyundan biridir kendisi.

Hocam eleştiri videlarına bakarsanız genelde sevmemişler. Benim de oynadığım en güzel ilk 3 oyundan biridir kendisi.
Metascore'u 83 (ki criticlerin eleştirilerine önem vermem ben, güvenilir bulmuyorum), user score'u 8.6 olan bir oyun. Steam üzerinde %96 olumlu incelemesi var. Sevmeyen belli bir kısım olacaktır ki normal o da. Genel itibariyle oldukça sevilen bir oyun. Geri sarmadan ziyade hikayesi çok kapsamlı ve güzel. 2'den itibaren biraz daha çıta aşağıya düşmüş diye biliyorum ama.

Önyargıdan dolayıdır diye düşünüyorum. Serinin tüm ana ve ara oyunlarını oynadım ve hepsi ayrı güzeldi. True Colors'ı Dontnod'dan alıp Deck Nine'a vermeselerdi daha güzel bir şeyler çıkardı yine.

Kültür olarak bizde fazla benimsenemediği için. Bize uzak. Ayrıca oynayan kitle içinde Türkçe alt yazıya ihtiyaç duyanlar bu oyunu kötü yorumluyorsa zaten çok da önemsememek gerek.

Ben bütün serilerini severek oynamıştım.

Aslında haklısınız. Yurt dışında sevmeyen sayısı 100 kişiden 2-3'ken burada 30'larda.

Metascore'u 83 (ki criticlerin eleştirilerine önem vermem ben, güvenilir bulmuyorum), user Score'u 8.6 olan bir oyun. Steam üzerinde %96 olumlu incelemesi var. Sevmeyen belli bir kısım olacaktır ki normal o da. Genel itibarıyla oldukça sevilen bir oyun. Geri sarmadan ziyade hikayesi çok kapsamlı ve güzel. 2'den itibaren biraz daha çıta aşağıya düşmüş diye biliyorum ama.

Hocam aynısını dedim. Kitle olarak iyi bir kitleye sahip fakat Türk eleştirmenler oyunu beğenmiyor. Daha çok YouTube'dan inceleme yapanlardan bahsediyorum. Hayal kırıklığı diyen var, Square Enix'in en kötü oyunu diye de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı