Life is Strange sıralaması nasıldır?

benEzophy

Femtopat
Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Life is Strange'e başlayacağım fakat bana sıra sıra hangilerini oynamam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Remastered muhabbetleri olduğu için kafam çok karıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Life is Strange Before Storm Remastared, Life is Strange 1 Remastared, Life is Strange 2 Complete edition, Life is strange true colors.

1- Life is Strange: Before The Storm.
2- Life is Strange Episode 1.
3- Life is Strange Episode 2.
4- Life is Strange Episode 3.
5- Life is Strange Episode 4.
6- Life is Strange Episode 5.

7- Life is Strange 2 Episode 1.
8- Life is Strange 2 Episode 2.
9- Life is Strange 2 Episode 3.
10- Life is Strange 2 Episode 4.
11- Life is Strange 2 Episode 5.

Çıkış sırasına göre oynayabilirsin.

2015’te çıkan Life is Strange var 5 episode.

Sonra oradaki karakterlerden birinin hikayesinin anlatıldığı Life is Strange: Before the Storm geliyor 2017’de çıkan.

2018 ve 2019’da da Life is Strange 2 çıkıyor.

Son olarak da sanıyorum ki diğer tüm hikayelerden bağımsız olarak yeni bir hikaye ve karakterle Life is Strange: True Colors var.

Wikipedi’den görsel de ekledim.

Dosya Ekleri

• 11537A98-A0AC-4355-8EDC-FCD20FD58288.jpeg
    11537A98-A0AC-4355-8EDC-FCD20FD58288.jpeg
    39,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Bölümleri DLC olarak düşünmeyin. Onlar tam anlamıyla hep beraber bir oyunmuş gibi düşünün. Benim size önerim hepsinden önce Life is Strange Before The Storm oynamanız. Karakterler ile daha güzel ve büyük bir bağ kurmak için en önce Before The Storm oynanması gerekiyor.

Hikaye kronolojisi olarak Before The Storm önde geliyor. Before The Storm, Life is Strange 1'den 2 sene sonra çıktı fakat Life is Strange 1 aşırı tuttuğu için çıkarıldı ve Life is Strange 1'in öncesini anlatan bir hikayeyle çıktı. Ben ilk oynadığım zaman Before The Storm'dan habersiz olduğum için direkt Life is Strange 1 ile başlamıştım fakat pek bir pişmanlık hissetmiyorum, böyle de mutluyum. Öte yandan bu seriye yeni başlayacak arkadaşlar için çok daha mükemmel bir deneyim sunacağını düşündüğüm için en başta Before The Storm oynamasını öneriyorum.

Life is Strange 2 ile 1 arasında az bir şey bağ var, onu söyleyeyim. Şimdi sıraya geçelim.

1- Life is Strange: Before The Storm.
2- Life is Strange Episode 1.
3- Life is Strange Episode 2.
4- Life is Strange Episode 3.
5- Life is Strange Episode 4.
6- Life is Strange Episode 5.

7- Life is Strange 2 Episode 1.
8- Life is Strange 2 Episode 2.
9- Life is Strange 2 Episode 3.
10- Life is Strange 2 Episode 4.
11- Life is Strange 2 Episode 5.

@Lintos hocam zamanında yazmış. Bu sıralamaya göre ilerleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı