Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer: "Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz."

Yeni MEB bakanı Mahmut Özer, Eylül ayı için "Okulları açmakta kararlıyız." sözlerini söyledi. Sayın Ziya Selçuk da aynısını söylemişti bu yıl için.
Ayrıca Sayın Mahmut Özer: "Okulları Eylül'de açmak için her şeyi yapacağız." dedi. Gene 2 gün okul olacaksa bence herkes aşılanasıya kadar açılmaması en iyisi.

MEB.jpg

Yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kısa biyografisi; Mahmut Özer, Türk akademisyen ve 17 Kasım 2014 tarihi itibarı ile 2. dönemi için tekrar seçilen eski Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü, eski ÖSYM başkanı ve Millî Eğitim Bakanı.

Kaynak 1: Son Dakika: Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ilk sözler: Eylül’de okulları açacağız - Son Dakika
Kaynak 2: Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz

Başınız sağ olsun. Haklısınız biraz sinirle yazdım sanırım. Ama gerçekten işine gelince hastalık var deyip okulu açmayın deyip. Dışarıda 7/24 gezenlereydi lafım. Gerçekten pişmanım özür dilerim :(
Sizi üzdüysem asıl ben özür dilerim. Cidden bak ben de teknik lisede okuyorum benim de ihtiyacım var staj görmeye herkes aşılansın sonra açarlar zaten. Hiçbir şey sağlığından önemli değil.

Lise ve altındaki çoğu arkadaşımız olayları idrak edemiyor. Eğitim seviyesi bile yeterli değilken bunu bir de uzaktan gerçekleştirmek öğrencilerin gelişimi için çok zor. Bir de okula yeni başlayacaklar var yazmayı doğru bir şekilde öğrenmesi gerekiyor, bu ufaklıklar yazma dersini düzgün öğrenemez, telaffuzları düzgün yapamazsa kalıp iyi oluşmaz ise bunu bir ömür çekelebilir.

Ülkenin eğitim şartları sınavsız bir sistem için şu an yeterli değil. Bunun değerlendirmesi yapılması çok zor. Umarız bir gün ileride gerekli yatırımlar eğitime yapılırsa bu seviyeye çıkar.

Eski bakan veya yeni bir bakan emir gelmedikçe kendi kafalarına göre maalesef iş yapamıyorlar. Eski bakanı bu yüzden çok kişi eleştiriyor fakat bırakılsa öğrenciler çok sevebilirdi, olmadı yaptırmadılar.

Virüs kısa ve hatta orta vadede hayatımızın artık bir parçası.

Eskiden Ziya'nın adıyla espri yapardık, şimdi şey mi diyeceğiz? Elma armut, bakan Mahmut 😂. Konuya gelirsek, hocam bence gelen gideni aratmayacak. Hatta bu bakan bize Ziya'yı mumla aratacakmış gibi geliyor bana ama şu ana kadar kötü bir değişiklik yok gibi. Ben bu sene LGS'ye gireceğim ve 2018 tayfa gibi kurban olmak istemiyorum.

Eskiden Ziya'nın adıyla espri yapardık, şimdi şey mi diyeceğiz? Elma armut, bakan Mahmut 😂. Konuya gelirsek, hocam bence gelen gideni aratmayacak. Hatta bu bakan bize Ziya'yı mumla aratacakmış gibi geliyor bana ama şu ana kadar kötü bir değişiklik yok gibi. Ben bu sene LGS'ye gireceğim ve 2018 tayfa gibi kurban olmak istemiyorum.

Hocam 2021 tayfayı da ekleyin.

Başarılı bir bakan olması kişiden kişiye göre değişir. Bence YKS ve eğitim sistemi genel olarak zorlaştırılıp daha eleyici olmalı, bazı yıllar kolay ve bazı yıllar zor şeklinde olmamalı sınavlar. Ayrıca okulların 6 eylül de tam zamanlı olarak açılması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı