Yeni nesil kızlar neden vücutları ile ön plana çıkmaya çalışıyor?

İşte bir kollektif bir insan daha maalesef bireyselliğin ne olduğunu bilmediğin için bunları söylüyorsun dostum bunları eleştirmek yerine zihniyet bakacaksın eğer bir insan iyi bir bilim adamıysa ateist veya Müslüman olması veya benimle tamamen farklı kıyafet giymesi davranış yapması umurunda değil maalesef çok yanlış düşüncelerin var :( umarım bir gün bireyselliğin ne olduğunu anlarsın iyi akşamlar
Hocam sizin dediğiniz olayı anladım, Amerika ve Avrupa kıtasında çok yaygın bir olay biz sadece neden-niçin tartışması yapıyoruz.

Başka bir vasfı yok anca kıçıyla ilgi görebileceğini düşünüyor çünkü.

Zaten baska bir meselesi yok şu dünyada bu insani organizmalarin :D , sosyal medyanin etkisi cok büyük, hele ki ergenlik döneminde.

@mrflex dediğinizi çok iyi anlıyorum ama aslında toplum içindeki her davranışımız başkasının hayatını etkiliyor (özellikle bu hareketleri yaptığımız alan küçük çocukların oluğu bir alan ise) bir örnek vermek gerekirse diyelim ki siz sokakta gündüz saati içki tüketiyorsunuz ve sarhoşsunuz teknik olarak birine fiziksel zarar vermezseniz bir zararım yok diyebilirsiniz ama o alanda küçük çocuklar vs. olabilir ve onlar ise bunun normal bir şey olduğunu düşünmeye başlar bu da onun geleceğini etkileyen bir şeydir. Tabii ki örnekler çoğaltılabilir ama beni anladığınızı düşünüyorum.

@mrflex dediğinizi çok iyi anlıyorum ama aslında toplum içindeki her davranışımız başkasının hayatını etkiliyor (özellikle bu hareketleri yaptığımız alan küçük çocukların oluğu bir alan ise) bir örnek vermek gerekirse diyelim ki siz sokakta gündüz saati içki tüketiyorsunuz ve sarhoşsunuz teknik olarak birine fiziksel zarar vermezseniz bir zararım yok diyebilirsiniz ama o alanda küçük çocuklar vs. olabilir ve onlar ise bunun normal bir şey olduğunu düşünmeye başlar bu da onun geleceğini etkileyen bir şeydir. Tabii ki örnekler çoğaltılabilir ama beni anladığınızı düşünüyorum.

Anladım demek istediğini dostum benim güzel sohbet için teşekkür ederim hayırlı akşamlar

16 yaşındayım genellikle etrafımdaki Kızlar;
-Aaa ünlü biri dans etti benimde etmem gerek yoksa el allem ne der
-Aynadan foto çekip hemen atmalıyım millet benim kıçımı bekliyor
-Ooo herkes sigara içip hikaye atıyor acil sigaraya başlayıp hikaye atmam lazım
-Benim Snap puanım daha yüksek ezik seni
-Asi gibi davranıp dersi dinlememeliyim ki havalı gözükeyim arada da öğretmenler ile dalga geçerim
-Ailemin durumu umurumda değil her gün gidip Starbucks tan kahve alıp snap atmalıyım. Kıyafetlerim modaya uygun değil acil kıyafet
-Erkek dediğin emir verecek sert davranacak bütün beyefendi gibi duran erkekler gay.

Umarım ergenlikleri bitince bunlarda biter...🥲

Dostum bende diyorum ki toplumun hayatını neden benimsemek zorundayız kötü anlamda demiyorum kendi bireysel yaşamımız olması daha doğru değil mi topluma göre yaşamaktansa

Dostum burada hiçbir sıkıntı yok aynı düşünüyoruz demek istediğim toplumun kültürüne göre değil de bireysel hayatımızı yaşamak daha önemli yani kimsenin ne dediğini önemsememek yoksa kurallara tabii ki uymalıyız onda bir sıkıntı yok
Dostum şu zihniyetten çıkmanız gerekli yoksa gelişmeyeceksiniz sana demiyorum genel anlamda söylüyorum insanları ne giydiğin hangi modayı takip ettiği hangi dine inandığı kimseyi ilgilendirmez veya eleştirilmez önemli olan kıyafet degil zihniyet bak sen mesela hala kendini bir gruba ait hissediyorsun yani kollektifsin bir nevi "Ben de Z kuşağındayım" demişin bu yanlış ben bireyselci bir insanım sadece dikkatimi çekti söylemek istedim sana özel bir şey değil.
Evet insanlara karışmalıyız. Toplum hayatına giren herşeye karşı umursamazlıkla yaklaşırsak toplum yozlaşır. Her toplumun belirli bir kültürel yapısı var. Bu topluma karışan şeyler bir ülkenin yeni nesillerini etkileyip onları yozlaştırıyorsa kesinlikle dur denilmelidir.

Bir erkek ya da kız çocuğunun sadece hem cinslerinden birinin tam tersi şekilde davrandığını ve giyindiğini görmesi onu tek başına ilerleyen yaşlarındaki cinsel yönelimini etkileyecek bir yola sokması mümkün değil. Çocuğun böyle bir durumu varsa ardında psikolojik ya da hormon kaynaklı farklı problemler olabilir. Diğer yandan çocuklar içki, sigara veya diğer farklı zararlı maddeleri kullandığını yetişkinlerden görmesi de tek başına ileride yetişkinliğinde bunların müptelası olacağı anlamına da gelmez. Bunun altında ailesindeki yetiştirilme tarzı yatıyor. Neyin yanlış neyin doğru olduğunu annesi ve babası erken yaşta öğretmeli ki böyle örneklerden etkilenmesin çocuklar. Cinsel yönelimler içinde geçerli bu aslında. O yüzden pek katılmıyorum size. Sadece size göre kötü örnek oluşturuyor olması bir insanın çevresindeki herkesi kendi gibi olmasını sağlayacak kadar üzerlerinde derin bir etki oluşturabileceğini düşünmüyorum. En azından bilinçli toplumlarda bu yaşanmaz.

Bir erkek ya da kız çocuğunun sadece hem cinslerinden birinin tam tersi şekilde davrandığını ve giyindiğini görmesi onu tek başına ilerleyen yaşlarındaki cinsel yönelimini etkileyecek bir yola sokması mümkün değil. Çocuğun böyle bir durumu varsa ardında psikolojik ya da hormon kaynaklı farklı problemler olabilir. Diğer yandan çocuklar içki, sigara veya diğer farklı zararlı maddeleri kullandığını yetişkinlerden görmesi de tek başına ileride yetişkinliğinde bunların müptelası olacağı anlamına da gelmez. Bunun altında ailesindeki yetiştirilme tarzı yatıyor. Neyin yanlış neyin doğru olduğunu annesi ve babası erken yaşta öğretmeli ki böyle örneklerden etkilenmesin çocuklar. Cinsel yönelimler içinde geçerli bu aslında. O yüzden pek katılmıyorum size. Sadece size göre kötü örnek oluşturuyor olması bir insanın çevresindeki herkesi kendi gibi olmasını sağlayacak kadar üzerlerinde derin bir etki oluşturabileceğini düşünmüyorum. En azından bilinçli toplumlarda bu yaşanmaz.

Son cumleniz toplumdaki sınırı belirtiyor, o sıniri asinca toplumsal sorunlar bas gosteriyor. Sosyal medya çok çok büyük etkisi var hepimiz biliyoruz. Zaten 15 yasindaki çocukta bir bilinc olusacagini düşünmüyorum.

Geri
Yukarı