Yeni nesil rap hakkında düşünceleriniz neler?

Hayır hocam sızdırma işinin büyük bir kısmı öyle değil. Bir gün beatmaker arkadaşın olursa anlarsın ne dediğimi. 😀

Doğru müzik bilgisi = iyi altyapı.

Beatmaker tam karşında duruyor :D
Evet en azından altyapıları özgün.

Müzik bilgisi söz yazmaktan ibaret degil ki. Adam farklı tarzlar deniyor farklı farklı Flow'ları var 2 tane alter egosu var. Mix mastering ve beatleri komple kendi yapıyor bunları hafife almamak lazım.

Söylediklerimi istediğiniz yere çekmeyin. Bu insanlar sadece beatmaker ya da şair falan değiller. Müzik komple düşünülmeli.
Mesela Joker'i çok severim. Ayrıca hangisi daha iyi rapçi diye sorarsan Khontkar bana göre Joker'in yanına yaklaşamaz ama yaptıkları işlere genel olarak baktığımda khontkar müzikal olarak Joker'den çok daha fazla şey sunuyor.

Söylediklerimi istediğiniz yere çekmeyin. Bu insanlar sadece beatmaker ya da şair falan değiller. Müzik komple düşünülmeli.

Ama müzik sadece lirikalite'den oluşmuyor. 🤔
Mesela Joker'i çok severim. Ayrıca hangisi daha iyi rapçi diye sorarsan khontkar bana göre Joker'in yanına yaklaşamaz ama yaptıkları işlere genel olarak baktığımda khontkar müzikal olarak Joker'den çok daha fazla şey sunuyor.

Jokerin aslında bi' suçu yok adam diss dışında bir şarkı yaparsa dinlenmiyor. 🤣
Mesela Joker'i çok severim. Ayrıca hangisi daha iyi rapçi diye sorarsan khontkar bana göre Joker'in yanına yaklaşamaz ama yaptıkları işlere genel olarak baktığımda khontkar müzikal olarak Joker'den çok daha fazla şey sunuyor.

Jokerin aslında bi' suçu yok adam diss dışında bir şarkı yaparsa dinlenmiyor. 🤣

Sagopa Kajmer - bebeğim öldü. Dinlemediysen öneririm.

Büyük ihtimal dinlemişsindir ama bende önereyim aklıma ilk gelen bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2000'liyim ve kendimi bildim bileli oldschool ve sonraki ekollerin çoğunu dinliyorum. Ama yeni nesil rap gerçekten bana hiç hitap etmiyor. Benim gözümde Türkçe rap Anıl ve Ais Ezhel'in "Bugün Biraz İçtim" parçasının çıktığı zaman bitti. Türkçe rap'in son güzel parçalarından biri olduğunu düşünüyorum. Hali hazırda hala eskileri dinliyorum. Sagopa olsun, ceza olsun, joker/allame ya da direkt Batarya olsun, hidra, yeşil oda vs. olsun rap açlığımı onlarla dindiriyorum. Çünkü bence şimdikiler rap falan değil. (Bahsettiğim auto tune çöplüğü dışında güncel olarak Katliam serisi ve Susamam projesi çok iyiydi ama gerisi malum.)

Geri
Yukarı