Yeni RX 6600 ekran kartında Valorant FPS düşüşü

umit12023

Femtopat
Daha fazla  
2 gün önce Sapphire RX 6600 aldım, işlemcim R5 3600. aldıktan sonra format attım ve Valorant'ta FPS düşmesi yaşıyorum. Nasıl çözeceğim? Testlerde 300 üstü gösteriyor ama ben 200-250 arası alıyorum ve FPS düşmesi yaşıyorum. Ekran kartı sıcaklığı 60'ı geçmiyor işlemci ise 70 derece bandında çalışıyor.

200-250 ama ne zaman, ölüm kalım maçında mı yoksa derecesiz/rekabetçi bir oyunda mı? Görsel efektler işin içine girdiği zaman fps kayıpları doğması normal.

200-250 ama ne zaman, ölüm kalım maçında mı yoksa derecesiz/rekabetçi bir oyunda mı? Görsel efektler işin içine girdiği zaman FPS kayıpları doğması normal.

FPS kaybını bir yana bırakalım pek umurumda değil ama ani drop yemem benim canımı sıkıyor.
Ekran kartım gelmeden önce format attım geldikten sonra DDU ile silip RX 6600'ün driverını kurdum açaba ondan dolayı olabilir mi?

200-250 ama ne zaman, ölüm kalım maçında mı yoksa derecesiz/rekabetçi bir oyunda mı? Görsel efektler işin içine girdiği zaman FPS kayıpları doğması normal.

Her oyun modunda sıkıntım var

FPS kaybını bir yana bırakalım pek umurumda değil ama ani drop yemem benim canımı sıkıyor.
Sisteminizde ki RAM ve Anakart gibi donanımların detaylarını yazar mısınız? Herhangi bir overclock işlemi var mı? XMP açık mı?
Ekran kartım gelmeden önce format attım geldikten sonra DDU ile silip RX 6600'ün driverını kurdum açaba ondan dolayı olabilir mi?
Hayır, yaptığınız işlem gayet normal.

@umit12023 eger taze taze bu olay olduysa, shader cache iyice olusmasini bekleyin. Shader cache olusana kadar donmalar olabilir.

ASUS TUF B450M Pro 16 GB 3200MHz 2x8 XMP nedir?

Şaşırtıcı. Bu sistemde drop olmamasi gerekiyor aslında. Valorant'ı kaldırıp tekrardan yükleyin diyeceğim ama kesin bir sonuç alamayacağımızdan dolayı, zaman kaybı olabilir. Belki daha bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir.

Shader cache nedir tam olarak?

Golge onbellegi. Oyun bunu otomatik olusturur. Surucuyu yeni silinip yuklendigi zaman golge onbellekleri silinir. Birkac gun oyun kasabilir, oynadikca duzelebilir.

Aynı sıkıntı bende de var tam olarak çözebilmiş değilim sorunu CS:GO, Valorant, R6 gibi oyunlarda çok fazla yaşıyorum.

Geri
Yukarı