Yeni Ryzen 9 5900X sistemde ekrana görüntü gelmiyor

MsqeaN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba daha yeni topladığım sistemde çaliştirinca ekrana görüntü gelmiyor bağlantılar vs doğru anakart üzerinde beyaz Boot işiği yaniyor biraz araştirdim işemcim AMD Ryzen 9 5900X anakart MSI B550 GAMING Carbon Wi-Fi 3 nesile kadar destek vermiş BIOS güncellemem gerek USB hazirlayip gerektiği gibi yaptim ama kirmizi işik yanip sönmeye başlamadi tekrar bastiğim zaman kirmizi işik yandi ama olmasi gereken gibi tek basmada yanip sönme olmadi sorun neden kaynaklı olabilir? Ayrica daha ekran kartim gelmedi görüntüyü anakart üzerinden DP bağlantısı ile almaya çalişiyorum.

Merhaba daha yeni topladığım sistemde çaliştirinca ekrana görüntü gelmiyor bağlantılar vs doğru anakart üzerinde beyaz Boot işiği yaniyor biraz araştirdim işemcim AMD Ryzen 9 5900X anakart MSI B550 GAMING Carbon Wi-Fi 3 nesile kadar destek vermiş BIOS güncellemem gerek USB hazirlayip gerektiği gibi yaptim ama kirmizi işik yanip sönmeye başlamadi tekrar bastiğim zaman kirmizi işik yandi ama olmasi gereken gibi tek basmada yanip sönme olmadi sorun neden kaynaklı olabilir? Ayrica daha ekran kartim gelmedi görüntüyü anakart üzerinden DP bağlantısı ile almaya çalişiyorum.

Genel olarak Vega ibaresine sahip olanlar dışında Ryzen işlemcilerde dahili GPU yoktur.

Ekran kartsız biosa bile giremezsin.

Ben yanlış biliyorum o halde teşekkürler bu aksam elimdeki ekran kartini takip denerim olur umarim.
Elimde bulunan 1050ti ekran kartini takip denedim genede değişen bir şey yok ekran hala gelmiyor
Usb üzerinden bios güncellemeye çalişiyorum oda olmuyor normalde kirmizi yanip sönmesi gerekiyor yanip sönmüyor
Hocam o işlemcinin dahili GPU'su yok, ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız.
Ekran karti taktim genede görüntü yok

Son düzenleme:

Geri
Yukarı