Yeni sistem için SSD şart mı ?

FabbLeD

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum da acaba SSD takmazsam çok bir şey kaybeder miyim. Oyunları zaten sabit diske kurucam, sadece açılıştaki 15-20 saniye fark için fazladan para vermek istemiyorum. Başka artıları illaki vardır fakat olmazsa olmaz bir şey midir? Bir sorum daha olucak; 550 W 80+ bronze bir güç kaynağı gtx 970 için yeterli mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şiddetle tavsiye ediyorum SSD almanızı. Sadece açılış hızı farkı yok. Oyunların açılış hızları, HDD ye göre daha uzun ömürlü ve sessiz olmaları gibi.

Yani kısmen daha hızlı bir hal alır bilgisayarınız. Bir kaç oyun ve program da kurarsınız Windows'un yanında. Ben almanızı öneririm ama çok bütçeniz yoksa sonra da alabilirsiniz.

Belki çoğu kişi bana katılmayacak ama SSD' ye verilecek farkın değmediğini düşünüyorum. Wd Black' e sahibim şu ana kadar bilgisayarın yavaş yada geç açıldığını görmedim. Oyun olarak yaklaşık 20 oyunu orjinal olarak oynadım hiç birinde uzun süre beklemedim. SSD oyun bilgisayarlarında bütçe 3500 veya 4000 üzerindeyse alınmalı yoksa alınan iyi bir harddisk SSD' ye yakın bir performans verecektir. Ayrıca SSD alıp diğer parçalardan kısmak gereksiz bence. SSD sonradan alınabilir. Ama diğer parçalar SSD' nin kat kat fazla değerinde olduğu için üzerine ekleme yapmak daha zor olacaktır. Kısacası bence SSD şart değil. Sonradan ekleyebilirsin.

Belki çoğu kişi bana katılmayacak ama SSD' ye verilecek farkın değmediğini düşünüyorum. Wd Black' e sahibim şu ana kadar bilgisayarın yavaş yada geç açıldığını görmedim. Oyun olarak yaklaşık 20 oyunu orjinal olarak oynadım hiç birinde uzun süre beklemedim. SSD oyun bilgisayarlarında bütçe 3500 veya 4000 üzerindeyse alınmalı yoksa alınan iyi bir harddisk SSD' ye yakın bir performans verecektir. Ayrıca SSD alıp diğer parçalardan kısmak gereksiz bence. SSD sonradan alınabilir. Ama diğer parçalar SSD' nin kat kat fazla değerinde olduğu için üzerine ekleme yapmak daha zor olacaktır. Kısacası bence SSD şart değil. Sonradan ekleyebilirsin.

Verecek farkı bir deneyin ve hızın nasıl fark ediyor görün ondan sonra insanlara bilgi veriniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı