Çözüldü Yeni toplanan pc açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@YiğitAli mesajın rapor edilmiştir. RAM olmadan bilgisayar açılır. Bu durumda gülünen sen oldun.

Ben arkadaş bilgisayarı açıp RAM gelene kadar kullanmayı düşünmüş gibi yaklaştım. İstediğiniz gibi rapor edebilirsiniz yazdığım yazıdan maksadım ne demek olduğunu bilen anladı zaten. Senin yaptığın bu saçma raporu dikkate bile almayacaklar emin olabilirsin.

Dostum adam doğru söylüyor. Fanlar dönünce bilgisayar açılmış olmuyor. Bilgisayara güç gelmiş oluyor. BIOS'a giriliyor mu, bilgisayar ekrana geliyor mu?
RAM'in olmayışı bilgisayarın hiçbir tepki vermemesine sebep olmaz. "Bilgisayar açılır". Sonra BIOS'tan öteye geçemezsiniz, sistem açılmaz. Bilgisayara güç gelmiş, fanlar dönmeye başlamış, hala daha bilgisayar açılmadı mı diyorsunuz? Konuya çözüm yazılacaksa yazılsın, konuyla alakasız mesaj atmayın.

@YiğitAli Kardeşim arkadaşın seni rapor etmesi dediğinin ne anlama gelmesi değildi; dediğin şeyleri söyleme şeklindi. Kışkırtıcı ve karışık bir yorum yazmışsın. Bence dikkate alırlar o raporu.. Dediğin yanlış demiyorum ama deme şeklin yanlış bence, iyi günler :)

Arkadaşlar kapatalım artık konuyu uzatmanın manası yok arkadaş Power SW Kablosunu yanlış takmış olabilir. şimdiye kadar düzeltmiştir

RAM'in olmayışı bilgisayarın hiçbir tepki vermemesine sebep olmaz. "Bilgisayar açılır". Sonra BIOS'tan öteye geçemezsiniz, sistem açılmaz. Bilgisayara güç gelmiş, fanlar dönmeye başlamış, hala daha bilgisayar açılmadı mı diyorsunuz? Konuya çözüm yazılacaksa yazılsın, konuyla alakasız mesaj atmayın.
Ekrana görüntü gelmez. BIOS a da girilmez. Sadece hata bipi duyarsın.

@YiğitAli yaptığın yoruma haklı olarak tepki aldın. Zannettin ki senden önce herkes sistemde bellek olmadığını unuttu ona göre çözüm sundu. Yaptığın fevri çıkışı daha iyi anlaman için bir örnek vereceğim. Anten bağlatmadan plazma tv aldın. Anten bağlatmak için 1 hafta beklemen gerek. Bu bir hafta boyunca aldığın plazma tv'nin düzgün çalışıp çalışmadığını anten bağlamadan anlayamaz mıyız?

@YiğitAli yaptığın yoruma haklı olarak tepki aldın. Zannettin ki senden önce herkes sistemde bellek olmadığını unuttu ona göre çözüm sundu. Yaptığın fevri çıkışı daha iyi anlaman için bir örnek vereceğim. Anten bağlatmadan plazma tv aldın. Anten bağlatmak için 1 hafta beklemen gerek. Bu bir hafta boyunca aldığın plazma tv'nin düzgün çalışıp çalışmadığını anten bağlamadan anlayamaz mıyız?

Konuya ve yaptığım hataya bu şekilde yaklaştığın için teşekkür ederim.

Arkadaşlar yukarıda yazan yazıyı okumadınız galiba. RAM olmadan bir bilgisayar nasıl çalışır hiç biriniz düşünmediniz mi? Bilgisayar RAM olmadan çalışmaz siz bu forumda bunu bilmiyorsanız hiç bir yerde anlarım demeyin üstünüze gülerler.
RAM lar olmadan sistem çalışır fakat görüntü gelmez o kadar. Uydurmayınız saygılı olunuz rica ediyorum.

Arkadaşlar tekrar kontrol ettim. Fanı hem güç kaynağına, hem de anakarta bağladığım için sorun çıkmış. Şu an çalıştırdım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı