Çözüldü Yeni toplanan pc açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mustafa dokurca

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün parçaları alıp bütün bağlantıları yaptım fakat ramler haftaya gelecek o yüzden ram olmadan çalıştırmayı denedim fakat hiçbir güç gelmedi yani psu bile çalışmadı sizce ram kaynaklı mı yoksa bağlantılarda mı sorun var?

sorun nerededir?

İç kablolarını yanlış takmış olabilirsin, bir göz at eksik olabilir. (y)

RAM olmadan bilgisayar çalışır. Windows açılmaz.
Arkadaşlar yukarıda yazan yazıyı okumadınız galiba. RAM olmadan bir bilgisayar nasıl çalışır hiç biriniz düşünmediniz mi? Bilgisayar RAM olmadan çalışmaz siz bu forumda bunu bilmiyorsanız hiç bir yerde anlarım demeyin üstünüze gülerler.

RAM olmadan kasayı açtığında sürekli bip, bip,bip sesi alırsın. Kasayı temizlerken RAM'leri takmayı unutunca yaşamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yukarıda yazan yazıyı okumadınız galiba. RAM olmadan bir bilgisayar nasıl çalışır hiç biriniz düşünmediniz mi? Bilgisayar RAM olmadan çalışmaz siz bu forumda bunu bilmiyorsanız hiç bir yerde anlarım demeyin üstünüze gülerler.
HA HA HA HA HA HA HA!

Arkadaşlar bugün parçaları alıp bütün bağlantıları yaptım fakat ramler haftaya gelecek o yüzden ram olmadan çalıştırmayı denedim fakat hiçbir güç gelmedi yani psu bile çalışmadı sizce ram kaynaklı mı yoksa bağlantılarda mı sorun var?

sorun nerededir?
Tüm bileşenlerinizi kasanın dışına taşıyın.
Birinci basamak PSU nuzun kendi başına çalışıp çalışmadığını denemeniz lazım. Bunun için 24 pin anakart bağlantısı üzerinde herhangi bir siyah ve yeşil kabloyu kısa devre yapıp PSU yu çalıştırın. PSU çalışıyorsa PSU nun çalışıp çalışmadığını kontrol etmiş bulunuyoruz.
İkinci basamak Anakartınızı kasa dışında kendi kutusu üzerine yerleştirin. İşlemciyi sökün. Doğru olarak işlemciyi yerleştirdiğinizden emin olun.
Ardından PSU nun güç bağlantılarını yapın. 24 pin anakart bağlantısı ile 4 pin/8pin işlemci bağlantısını gerçekleştirin. Bu bağlantıların sağlam olması için güç uygulamanız gerekebilir. Klipslerin kapandığından emin olun.
Ardından anakartın pw switch bağlantısını olan iki pin i birbirine bir iletken(tornavida) yardımıyla dokundurup brakın.
İşlemci fanı dönmeye başlayacaktır. Ramlar takılı olmadığı için hata bip kodu duymanız gerekecektir. (tabi anakart buzzer bağlantısı mevcutsa).
Kolay gelsin.
Ayni sorundan muzdarip bir arkadaşa yardım ettiğim konu: Yeni Toplanan PC Açılmama Sorunu
Videoları linki verdiğim konuda paylaştım.

Arkadaşlar Adamın sorunu bilgisayarı açınca fanların çalışmaması, bilgisayarın tepki vermemesi. yani bu durumda ram olsa ne olur olmasa ne olur adam ram gelmeden önce bi deneyeyim fanlar nasıl dönüyor diye :D

Power SW kablosunun doğru takıldığından emin olun yanlışlıkla HDD Led e takmış olabilirsiniz.

Aynen katılıyorum aynı sorunu ben anakart değiştirirken yaşamıştım bi türlü açılmamıştı mehersem yan takıçakmışım görememişim yazıları :neşeli:

@YiğitAli mesajın rapor edilmiştir. RAM olmadan bilgisayar açılır. Bu durumda gülünen sen oldun.
Dostum adam doğru söylüyor. Fanlar dönünce bilgisayar açılmış olmuyor. Bilgisayara güç gelmiş oluyor. BIOS'a giriliyor mu, bilgisayar ekrana geliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı