Çözüldü Yeni toplanan sistemden görüntü gelmiyor ve DRAM ışığı sabit yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oğuzhan Eren

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba herkese, yeni sistem topladım CPU fanım, ekran kartım, fanlarım çalışıyor, lakin bir türlü görüntü alamıyorum, DRAM ışığı yanıyor, görüntü alamıyorum.

Çözüm
Sistemi yazabilir misiniz? Anakart işlemciyi desteklemiyor olabilir, BIOS güncellemesi gerekebilir.
Sistemi yazabilir misiniz? Anakart işlemciyi desteklemiyor olabilir, BIOS güncellemesi gerekebilir.

Çözüm
RAM'leri tak çıkar. Farklı slotlara koy. Slot değiştir.

Denedim kardeşim yine aynı, değişmiyor, RAM'leri sildim bile silgi ile.

Hocam ASUS ROG B550F Wi-Fi anakart Ryzen 5 5600X işlemci, yine de anakart ekranının bilr gelmesi gerekmez miydi, BIOS güncellemesi gerekseydi, ki gerekiyor biliyorum, ama hiç görüntü gelmediği için anakart ekranına geçemiyorum.

Sistem özellikleriniz nedir, tahmin mi etmemiz gerek? Benzer bir sorunda biz BIOS güncelleyerek çözdük:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedim kardeşim yine aynı, değişmiyor, RAM'leri sildim bile silgi ile.

Hocam ASUS ROG B550F Wi-Fi anakart Ryzen 5 5600X işlemci, yine de anakart ekranının bilr gelmesi gerekmez miydi, BIOS güncellemesi gerekseydi, ki gerekiyor biliyorum, ama hiç görüntü gelmediği için anakart ekranına geçemiyorum.

Büyük ihtimalle BIOS güncellemeniz gerekiyor, bir arkadaş nasıl BIOS güncellediğini anlatmış bu konuda:

Sistem özellikleriniz nedir, tahmin mi etmemiz gerek? Benzer bir sorunda biz BIOS güncelleyerek çözdük:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Ryzen 5 5600X işlemci,
  • ASUS ROG B550F Wi-Fi anakart
  • Gigabyte RTX 3060 Ti ekran kartı,
  • Cooler Master H500 ARGB kasa
  • Thermaltake tough 3600MHz RAM

Teşekkür ederim deniyorum.
  • Ryzen 5 5600X işlemci,
  • ASUS ROG B550F Wi-Fi anakart
  • Gigabyte RTX 3060 Ti ekran kartı,
  • Cooler Master H500 ARGB kasa
  • Thermaltake tough 3600MHz RAM

Çok sağ olun ama, anakartta BIOS yazan yere bastığımda hazırladığım BIOS USB'sini takıp LED düğmesine bastığımda LED ışığı yanmıyor bir türlü.
Arkadaşlar kaç gündür uğraşıyordum, Allah razı olsun hepinizden teker teker, Recep bey topladığınız sistemdeki gibi oldu aynı, çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı