Yere 0 arabalar şehrin içinde nasıl geziyor?

O düzeyde bir arabanın kasisten geçmesinin imkanı yok. Genelde seyir halindeyken biraz yükseltip o şekilde geziyorlar ve park halinde yere sıfır hale getiriyorlar. Kasisten geçmek için ise normal bir arabanın geçtiği şekilde değil de belirli bir açı ile yan şekilde geçiyorlar. Arabanın altının minimum düzeyde sürtmesini sağlamak için yani. Ancak yere tamamen sıfır bir arabanın altını sürtmeden geçmesi mümkün değil.

Genelde bu bahsettiğiniz araçlarda Air Suspension adı verilen havalı süspansiyonlar mevcuttur. Kekoların kızgınlık dönemi gelip artistlik yapma ihtiyacı duydukları zaman arabayı yere sıfır basıp birkaç metre yol kat ettikten sonra tekrar arabayı yerden yükselterek kullanımına devam ederler.

Altından kart geçmiyor dediğiniz araçların %99'u havalı süspansiyon kullanıyor. İstedikleri yerde aracı kaldırıyor, istedikleri yerde de indiriyor. Geri kalan %1'lik kesim muhtemelen bütün kasisleri ezberlemiştir😆. Onlar da yan bir şekilde geçmeye çalışıyor. Yurt dışında kasise rampa yapan manyaklar da yok değil.

Hep merak etmişimdir. Bazı arabalar var tamponun altından kart geçmiyor. Bunlar herhangi bir taşa veya özellikle kasiste nasıl geçiyor? Merakımdan soruyorum.

Ne gereksiz şey. 0'a getirsen ne olacak. Sırf görünüm için konfordan ve güvenlikten vazgeçmem ben şahsen. Kasiste de yok yükseltecekmişsin de öyle geçecekmişsin ne saçma iş. Muhtemelen öyle yaptıranlar da "havalı" görünmek için yaptırıyor. Şahsen benim düşüncem bu :).

Yeni konular

Geri
Yukarı