Yerli arabamız neden bu kadar pahalı?

O fiyata olursa şükrederiz. Aslında neredeyse hiçbir parçası yerli olmadığı için. Ve ekonomimiz kötü olduğu için. Birim paramız inanılmaz değersiz olduğu için. Yurtiçinde şöyle güçlüyüz böyle kralız yalanlarını tutanlar olsa da iş maddi bir şey almaya geldiğinde foyamız ortaya çıktığı için.

Yerli olduğuna emin miyiz?

Kesinlikle eminiz üzülerek söylüyorum ki boş yaptınız. Tamam Türkiye'nin ekonmisi şu an iyi değil ama savunma sanayinde veya daha başka alanlarda iyiyiz. Eğer başarıya inanmazsanız gelişemezsiniz, zamanında; Erbakan hoca ülkenin başına geçtiğinde verdiği vaatlere, sadece bir hayal ürünü diyen Ecevit ile şu anki muhalefetin ve kitlesinin hiçbir farkı yok! Ki Erbakan hoca ne vaat verdiyse yapmıştır bu da demek oluyor ki, bu ülkenin bu Vatan'ın evlatları isterse yapar! Ben iktidarı asla ama asla savunmuyorum sadece objektif oluyorum. Bir insanı sevmiyor olabiliriz fakat onun yaptıkları iyi şeylere vaat ettiği iyi şeyleri eleştirmek çok yanlış. Bakınız ki Türkiye son zamanlarda yaptığı savunma ve savaş araçlarını Rusya'nın veya başka ülkelerin zulmünden kurtulmuş ülkelere satıyor!Gelişmekte olan ülkeler ABD veya Rus değil bizim Türkiyemizin ürettiği araçları alıyor. Son olarak aracımız yerli. Şunu da unutmayın hiçbir yüksek teknoloji sadece bir üleye ait değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı