Arabalar neden bu kadar pahalı?

Kur farkı, pandemi, fırsatçılar= Araba pahalılığı. Ortalama bir yıl içerisinde araba piyasasında çok ciddi bir düşüş yaşanması bekleniyor. Satışlar İçinde bulunduğumuz dönem öncesine göre, araba alım satım piyasasının %80 oranında daralma yaşadığını gösteriyor. Biraz beklememiz gerekiyor.

Araba ne abi senin
Opel İnsignia 2015 model 1.6 170 HP otomatik. Daha 80 bin kilometrede. Cosmo paket. Hayalet ekran, büyük multimedya ekranı, Apple Carplay, hafızalı yarı deri yarı kumaş koltuklar. Hız sabitleme, sürüşe duyarlı mercekli AFL farlar daha bir sürü özelliği var. Bence eder bu piyasada 😄.

Galerici galericiden alıp başka galericiye satıyor. O da alıp başka galericiye satıyor. Sürekli piyasayı yükseltiyorlar kendi aralarında. İnternete bir arabayı düşük fiyata koy sana mesaj atıyorlar o ilanı kaldır ya da fiyatı değiştir diye. Bazıları mafya gibi zorla yaptırıyor tehdit ediyor. İnternette şahsi diye gördüğünüz ilanların bir çoğu galericiler ya da araba al sat yapan tipler.

Vergi ve kur. Çoğu araç Türkiye'de üretilse bile Kurun etkisine kapılıyor, bide dışarıdan alınan araçları düşünün. En büyük paydasını vergiler oluşturuyor. 100,000 liralık arabanın 300,000 bin lirası vergi. Daha fazla bile olabilir. Bide insanların açgözlülüğü var, orası ayrı.

Arkadaş topu topu 1 buçuk ay piyasayı takip etmedim iş yoğunluğundan falan. Şu araba fiyatlarına bakar mısınız :D
Gerçekten baktıkça kafayı yememek mümkün değil. Adam gitmiş 2000 model Clio için 140 yazmış ya. 2005 model Golf için 230 yazmış. Ne oluyor arkadaş? Bu arabalar ne ara böyle zamlandı? Ne oldu 40 günde? Bunu bilmeden önce 70-80'e alırım bir Clio 2004 diyordum o da 150'ye uçmuş. Gerçekten düşüne düşüne kafayı yememek mümkün değil.
Zaten bence arabaya para vermek saçma ben su an 14 yaşındayım büyüyünce ehliyet almak yerine nereye gitmek istiyorsam full toplu taşımayla gidecem nedeni ise hem arabalar çok pahalı hemde yolda kimseyle kavga edip muhatap olmak istemiyorum

Geri
Yukarı