Yıllara göre alınan net asgari ücret, kur ve yıllık enflasyon oranı

Senden bir link veya video bekliyorum Süleyman Soylu'nun 300 bin Suriyeli'ye vatandaşlık verdik dediği onu atacak mısın?
Ümit Özdağ TBMM'de yaptığı açıklama da 9 Milyon suriyeli mülteciden 900 bin tanesine vatandaşlık verildiğini savundu, Süleyman Soylu ise bu sayının 200 bin'e yakın olduğunu söyledi. Bana hiç gerçekçi gelmiyor doğruyu yansıttığını da düşünmüyorum.
ayrı diyemezsin.
Ayrı diyen kim? herkes için kurallar gayet net. Benim dilimi bilmeyen ülkenin halinden anlamayan yeni gelmiş kimse ülkemde partiyi belirleyemez. Eğer sen bilmiyorsan sende yapamazsın.

Ümit Özdağ TBMM'de yaptığı açıklama da 9 Milyon suriyeli mülteciden 900 bin tanesine vatandaşlık verildiğini savundu, Süleyman Soylu ise bu sayının 200 bin'e yakın olduğunu söyledi. Bana hiç gerçekçi gelmiyor doğruyu yansıttığını da düşünmüyorum.

Eee hani nerede Süleyman Soylu 300 bin üstü dedi diyordun?

Ümit Özdağ'ın söyleminin şu yüzden kıymeti yok belge bilgi sunmuyor. 900 bin kişiye vatandaşlık verilse seçmen kayıtlarında çıkardı. 9 Milyon Suriyeli var diyor onuda doğrulayamıyor belgesiz bilgisiz beyanlarda bulunuyor. ( En sevmediğim siyaset tarzı.)

Bu bilgiler her yıl 2 kere partilere verilen bir şey. Gizli kapaklı çaktırmadan 900 bin kişiye vatandaşlık verilebilir mi buna inanıyor musunuz siz?

Ayrı diyen kim? herkes için kurallar gayet net. Benim dilimi bilmeyen ülkenin halinden anlamayan yeni gelmiş kimse ülkemde partiyi belirleyemez. Eğer sen bilmiyorsan sende yapamazsın.

Senin sayı hesabından haberi yok galiba. Biraz matematik çalış. 60 milyon seçmen var diyorum Türkiye'de neredeyse sen gidip 100 bin kişi kaderimizi belirleyecek ülkenin liderini onlar seçecek siyaseti onlar belirleyecek kafasındasın halen...

Ümit Özdağ'ın söyleminin şu yüzden kıymeti yok belge bilgi sunmuyor. 900 bin kişiye vatandaşlık verilse seçmen kayıtlarında çıkardı. 9 Milyon Suriyeli var diyor onuda doğrulayamıyor belgesiz bilgisiz beyanlarda bulunuyor. ( En sevmediğim siyaset tarzı.)

Bu bilgiler her yıl 2 kere partilere verilen bir şey. Gizli kapaklı çaktırmadan 900 bin kişiye vatandaşlık verilebilir mi buna inanıyor musunuz siz?

Senin sayı hesabından haberi yok galiba. Biraz matematik çalış. 60 milyon seçmen var diyorum Türkiye'de neredeyse sen gidip 100 bin kişi kadari belirleyecek kafasındasın halen...
Reis yapar.

Evet 300 bin dedim, demek ki yanlış hatırlıyorum. Peki sen mafya adamlarıyla bile kirli çamaşırları çıkan bir insanın dediği söze ne kadar inanacaksın? onlar belge sunuyor mu? Hayır. Sadece konuşmasını biliyorlar, "700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bu topraklarda 700 binin üzerinde alem meydana getirdiler. Bu büyük bir zenginliktir" Komik.

Senin sayı hesabından haberi yok galiba. Biraz matematik çalış. 60 milyon seçmen var diyorum Türkiye'de neredeyse sen gidip 100 bin kişi kaderimizi belirleyecek ülkenin liderini onlar seçecek siyaseti onlar belirleyecek kafasındasın halen...
Bende matematik yok sende de gördüğü habere inanma huyu var galiba, gerçekten 100 bin olduğuna inanıyorsun yani? milyonlarca mülteci var ve sadece 100 bin öyle mi? ve bu arada, etki etmese bile 100 bin olmayacak kardeşim! 10 bile olmayacak.

Ev alan vatandaşlık alıyor, hala yok evlendi yuva kurdu diye gezen troller var.

Parayla vatandaşlık satıyoruz. Tabi sen şimdi ülkesini para için satan zihniyete ne anlatsan boş.

Evet 300 bin dedim, demek ki yanlış hatırlıyorum. Peki sen mafya adamlarıyla bile kirli çamaşırları çıkan bir insanın dediği söze ne kadar inanacaksın? onlar belge sunuyor mu? Hayır. Sadece konuşmasını biliyorlar, "700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bu topraklarda 700 binin üzerinde alem meydana getirdiler. Bu büyük bir zenginliktir" Komik.

İçişleri bakanına güvenmeyip kime günecez? Ne olduğu belirsiz kaynaklara mı güveneyim sizin gibi?

Neyse uzatmanın anlamı yok sen mantıklı düşünemiyorsun başka boyuta geçmişsin. Gerek iktidar gerek muhalefet kanadının kabul ettiği şeyleri bile kabul etmiyorsun daha ne söylenebilir ki sana. :(

Afaki rakamlar afaki varsayımlar üstünden komplo teorisi üretiyorsun sürekli.

İçişleri bakanına güvenmeyip kime güneceğiz?

Bende bunu diyorum ya işte, güvenemiyoruz. Sorun da bu koskoca içişleri bakanını bir mafya babası çıkıp ifşalayabiliyor ve röportaj için çağırıldığı zamanda yeni aldığı arabası hakkında konuşuyor böyle bir adama zaten güvenemezsin.

Gerek iktidar gerek muhalefet kanadının kabul ettiği

Ben senin aksine tarafsızım, olaylara objektif yaklaşmaya çalışıyorum, ve hayır mantıksız olduğunu da düşünmüyorum söylediklerimin, saçma savunmalarınla mantıksız olan sensin. Ayrıca muhalif kanadının bir olguyu kabul etmesi benim de edeceğim anlamına gelmiyor herkesin farklı fikirleri olabilir.

Gelmişler bir de ülke ekonomosi kötü diye ağlıyorlar. Ülke ekonomisi gayet iyi. Asgari ücret 1000 liradan 5500 liraya çıkmış. Sırf Erdoğan gitsin diye ekonomi kötü deyip duruyolar.

@Çağrı SANSAR ?
İroni olduğunu bildiğim için attım o emojiyi.

Geri
Yukarı