Yiyorum ama kilo alamıyorum

Vücudunun ihtiyacı olan kaloriden daha fazla kalori alırsan kilo alırsın. Bu kadar basit, demek ki yeterince yemiyorsun.
Hormonlarda sorun yoksa az yiyorsundur.
Alman gereken kaloriyi hesapladın mı? Onun üstüne çıkman lazım.
Karbonhidrat tozu “gainer” kullandım 1 ay işe yaramadı.

Yeteri kadar yemiyorsun basit ve net.
Daha ne yiyim hocam sizi mi?

Herhangi bir psikolojik sorununun olduğunu düşünmüyorsan (anoreksiya nervoza), diyetisyene giderek kilo almaya çalışabilirsin. Sağlıklı kilo almana yardımcı olur. Eğer doktorlar herhangi bir anormallik görmediyse sadece diyetisyene gidip sağlıklı kilo alma diyeti yapmak daha sağlıklı.

Resimde tavuklu pilav ve domates koymuşsun, tavuklu pilav 3 kaşıkta biter. Hadi onu da geçtim, bu sadece bir öğün. Gün içindeki yemek menün ne ?
Kahvaltıda 5 dilim domates, 2 dilim peynir , 2 haşlanmış yumurta, 5 zeytin, ekmek arası hindi, süt , bal.

Herhangi bir psikolojik sorununun olduğunu düşünmüyorsan (anoreksiya nervoza), diyetisyene giderek kilo almaya çalışabilirsin. Sağlıklı kilo almana yardımcı olur. Eğer doktorlar herhangi bir anormallik görmediyse sadece diyetisyene gidip sağlıklı kilo alma diyeti yapmak daha sağlıklı.
Psikolojik sorun olarak çok stresliyim belki ondandır.

Kahvaltıda 5 dilim domates, 2 dilim peynir , 2 haşlanmış yumurta, 5 zeytin, ekmek arası hindi, süt , bal.

Gerçekten bu şekilde besleniyor ve kilo alamıyorsan, bir sağlık problemin var demektir. Hele ki bu öğünleri yerken arada spor veya iş gibi faaliyetler yoksa hepten kötü demektir.

Kahvaltıda 5 dilim domates, 2 dilim peynir, 2 haşlanmış yumurta, 5 zeytin, ekmek arası hindi, süt, bal.

Alman gereken kaloriyi hesapla. Sonrasında yediğin her şeyin kalorisini hesaplayarak ihtiyacın olan kaloriden günlük 200-300 civarı daha fazla kalori alarak ilerle. Bak bakalım birkaç aya kilo alıyor musun almıyor musun?

Sağlıklı bir şekilde kilo almak sizin için çok önemli değilse aburcubura (cips özellikle) abanın. Kolayca yağlanacak ve kilo alacaksınız.

Geri
Yukarı