YKS 2021 2.yıl daha iyi olabilir mi?

World_of_Power

Centipat
Selamün aleyküm arkadaşlar... Bu sene ilk kez YKS sınavına girdim. Sonuçlar açıklanmakla beraber sıralamam da belli oldu. Ben normalde bu seneki temel amacımı hukuk olarak belirlemiştim. Fakat sıralamam buna el vermeyecek gibi. İlk yılıma nazaran 102.000 EA sıralama yaptım. Netlerim de şöyle: Türkçe 31D 5Y 4B. Sosyal 14D 5Y 1B. Temel Matematik 8D 1Y 31B. SOS 1 32D 8Y. İleri Matematik 6D 5Y. Evet biliyorum matematik çok düşük. Ancak bu seneki sınavın zorluğunu da göz önünde bulundurursak hemen hemen beklediğim gibi. Artı 2 sene boyunca da ne özel ders ne dershane ne de okul desteği alabildim. Size soruyorum bütün bu şartlara rağmen böyle yapan bir öğrencinin sıralaması iyi midir? Sizce bu sıralama gelecek seneki hukuk hedefi için iyi bir temel olabilir mi? Ha bu arada siz neler yaptınız? Sizlerin de ne yaptığını öğrenmek istiyorum.

@World_of_Power, iyi hatırlıyorum. 10 sene önce falan öğretmenimden yol parası istemiştim, sen kimsin de benden yol parası istiyorsun demişti. Egoist öğretmenler aşırı fazla.

Bak ben de onu demeye çalışıyorum. Fakat maalesef bu sistem parası olanlara ve sayısalcı olanlara kurulu. Bu sisteme her türlü karşıyım. Hatta bir an önce değişmeli. Fakat parası olan kendini bu öğretmenlerden kurtarır gerçeği değişmiyor maalesef.
Evet hocam, doğru söylüyorsunuz. Ama bazı arkadaşlar var ki gerçek anlamda kendilerine karşı ne diyeceğinizi çok şaşırıyorsunuz.
Bir arkadaşım Anadolu lisesinde okuyordu. Öğretmenlerin verdiği notlardan dolayı şikayet ediyordu. Bunun üzerine bir süre sonra özel liseye gitti. Fakat burada gerçekten çok saçma bir şey yaşandı. Bu adam, özel lisede sınıfta kaldı!
@World_of_Power, iyi hatırlıyorum. 10 sene önce falan öğretmenimden yol parası istemiştim, sen kimsin de benden yol parası istiyorsun demişti. Egoist öğretmenler aşırı fazla.
Haklısınız hocam. Bazı arkadaşlarım "otostop çekmek" isterken bir öğretmene yakalanmıştı, sırf bu yüzden aralarında kötü bir ilişki vardı.

Geri
Yukarı