YKS bir önceki yılın puanı sonraki sene kullanılabilir mi?

Hocam ne diyeceğim aileme. Mantıklı fikirlere açığım. Benim aklıma hiçbir şey gelmiyor.
Hocam çok üzgünüm fakat bu saatten sonra yapacak bir şey yok sanıyorum. Bir süre önce ben de sizin düşüncenizdeydim geçen sene değişmiş kılavuz. Her şer de bir hayır vardır diyebilmek istiyorum. Bu sene eminim ki çok şey yaşadınız.

Bu arada daha önceden benim hatırladığım kadarıyla geçen senenin puanını kullan diye bir kutucuk vardı. Eğer yanlış anlamadıysam her halükarda sınava girilmesi gerekiliyor. Çünkü bu seçenek başvuruda çıkıyordu.

Bakın daha önceden birisi başvururken böyleymiş

Dosya Ekleri

• 335cca7ce701b0c8ce904e36d59d1dee.jpg
    335cca7ce701b0c8ce904e36d59d1dee.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Hocam çok üzgünüm fakat bu saatten sonra yapacak bir şey yok sanıyorum. Bir süre önce ben de sizin düşüncenizdeydim geçen sene değişmiş kılavuz. Her şer de bir hayır vardır diyebilmek istiyorum. Bu sene eminim ki çok şey yaşadınız.

Bu arada daha önceden benim hatırladığım kadarıyla geçen senenin puanını kullan diye bir kutucuk vardı. Eğer yanlış anlamadıysam her halükarda sınava girilmesi gerekiliyor. Çünkü bu seçenek başvuruda çıkıyordu.

Anladım hocam, teşekkür ederim destekleriniz için. Diyebileceğim tek şey, bu ülkeden ve bu sistemden artık bıktım.

Kılavuza bakmak aklıma geldi ama bu aslında bir bakıma benim hatam ama ne bileyim ben araştırmama rağmen kaldırılmadığını gördüm.
Bende aynı hataya düştüm. Fakat önceki puanı kullanıcaksanız bile, başvuru yapma şartını duymuş olmalıydınız.

Ailenize nasıl söylediniz?
Aynı duruma düştüm derken, başvuru yapmıştım zaten.

Fakat daha kötü not alma ihtimalime karşı önceki sene aldığım puanı tekrar kullanabilirim sanıyordum.

Hocam şöyle ki: bir kişi tyt puanını kullanacağı bir programa gidecekse -ön lisans veya özel yetenek.... olabilir- başvuru yapma gereği duymazdı. Ayt veya Ydt ye girecekse başvuru yapması gerekirdi .O kutucuğu görmese belki duruma uyanabilirdi. Benim de bir arksdaşımın başına geldi ,çok iyi anlıyabiliyorum geçmiş olsun. Ne diyelim her işte bir hayır vardır derler.

Madem radikal bir değişiklik yapılıyor bunun duyurusu daha iyi yapılmalıydı diye düşünüyorum. Haber siteleri cidden muğlak. Bazıları ilk gördüğü şeyi son güncelleme diye kopyalıyor.çoğu aynı şeyi söyleyince insanın içinde kuşku kalmıyor. Tabi ki en doğru yol ösym nin sitesi. Ama bu kadar hayati bir şeyin duyurusu kılavuz okuma ilkelliğinde olmamalı. Hiç mi iletişimden anlayan ne bileyim web tasarım uzmanı yok? Allahaşkına kılavuz okuyan kaç kişi var? Onları da rehber hocalarından duyuyor çoğumuz. Tabi içimize kurt düşünce kendimiz açıp kafa yoruyoruz.
Guncel kilavuzda ilk sayfasında herkesin sınava girmesi gerektiği yazıyor. Dipnot Dememiş ki "kardeş bu son uygulamaydı bu sene kalktı" felan.

Bu yetersiz ve muğlak açıklamalara sinirlendim biraz da araştırınca yazmak istedim tekrar geçmiş olsun

Geri
Yukarı